Інформаційна сторінка

Булави Крайової булавної

Уладу Пластунів Сеніорів Пласту НСОУ

СКОБ!
Дорогі подруги й друзі! Вітаємо вас на інформаційній сторінці Булави Крайової Булавної УПС. Сторінка створена, щоб уладові курені, осередки праці й сеніори самітники мали змогу оперативно отримувати інформацію про життя Уладу й усі актуальні справи. Маємо надію, що завдяки вам, особливо після 11 з`їзду УПС, тут ніколи не бракуватиме цікавої та корисної інформації й наперед щиро дякуємо всім, хто долучиться до наповнення сторінки.

четвер, 6 травня 2010 р.

2-4 травня станиця Білгород провела Свято Весни.


2 травня
Збір у домівці о 9-й ранку, спорядження вже готове, виносимо через спеціальне віконце флотилію – 4 «Тайменя» – і в путь! Ст.пл.прих. Філіппов Олександр, приятелі пласту Кривенко Анатолій та Каракозов Вадим, пл.прих. Носуленко Артем, які вже неодноразово здійснювали морські подорожі – капітани суден. З ними молодші юнаки та юначки – всього 13 людей. Всі інші пластуни з проводом табору та спорядженням відправилися ставити табір на машинах.
Зустрічний вітер, хоча й не дуже сильний заставили гребців здорово попотіти. 4-ри кілометровий маршрут здолали більше ніж за 1 годину. Не обійшлося без пригод – юначка з гуртка Філіппова Олександра (с.Красна Коса) забула на березі мобільного телефона. Прийшлось капітану одного судна повертати назад. Все обійшлося – телефон знайдено! Але тренування вийшло для екіпажу подвійне!
Врешті всі на чудовій поляні у лісочку під Білою горкою! Розпочалося облаштування табору, вчорашні новаки навчалися ставити намети, готувати місце для вогнища та приготування їжі.
Десь до 2-й години приїхали всі хто зголосився на участь у нашому святі.


Потім відбулося відкриття табору. Молебень освячення табору та молитву святому великомученику Юрію – покровителю пластунів провів отець Михайло, який також привіз на Свято Весни дітей своєї «Воскрєсної школи». Також на свято прибули делегації з Одеси, Овідіополя, Іллічівська а також кілька людей з Київа і Луцька. За весь час на таборі побували 62 людини. З них 51 учасник, та 11 проводу. Пластунів ст. Білгород - м. Білгорода-Дністровського і с. Красна Коса – 24, та 2 приятеля пласту.
Розпочалася програма Свята Весни. Тренування по проходженню смуги перешкод, веслування на байдарці, подальше облаштування табору. На жаль у нас степова зона, і у невеличкому лісочку неможливо знайти деревину для облаштування брами. Тому табір був обтягнутий мотузкою з прапорцями, а вхід означений знайденими камінцями.
Але ж цьогорічне Свято Весни – свято української пісні! І вона звучатиме кожного дня нашого свята!!! Увечері всі втомилися після насиченого непростою працею дня… Що може бути кращим відпочинком ніж пісня біля вечірньої ватри?
Подружжя - пл.сен.прих. Світлана та Павло Хмелевські – відомі в нашому місті співаки! Світлана проводить гутірку про пісню і її вплив на життя людини. Діти з зацікавленістю вступають у бесіду, яка щоразу переривається мелодійною українською піснею!
О 23 годині традиційна пластова «Іскра» завершує перший день…
3 травня
Після відкриття дня пластуни та гості табору направляються до криниці Святого Іоанна Сочавського – покровителя нашого міста! Легенда гласить, що у стародавні часи на цьому місці загинув св. Іоанн Сочавський, не зрадивши своїй християнській вірі перед чужинцями, що стратили його прив’язавши до коня і пустивши коня у степ. Ще у 1998 році наші перші скаути покрасили стелю цієї, забутої тоді всіма церквушки. У наш час криничка відреставрована, а навколо неї збудовано купіль, яка відома своїми цілющими здібностями.
Всі пластуни та більшість учасників свята пірнають у купель з крижаною водою! Повірте – це іспит не для слабких за духом! Необхідно 3 рази зануритися з головою, не забувши перехреститися перед кожним пірнанням! Після цього людина стає бадьорою і повною сил – що і треба для активного відпочинку у нашому таборі!
Слухаємо молебен святому великомученику Іоанну Сочавському, ставимо свічки за здравіє всіх учасників табору.
Після повернення до табору розпочинаються змагання зі спортивного туризму з елементами пішохідного та морського мандрівництва. О 15 годині з’являються вершник і колісниця! Тепер кожен з учасників табору може спробувати себе у верховій їзді! СК «Шаболат» - так називається кінно-спортивна школа, що знаходиться у с.Шабо люб’язно надає нам таку чудову можливість!
Але як же на нашому святі без пісні! Всі вже стомилися після насиченої програми дня! Знову потрібен відпочинок! І ось, у нас в гостях батько нашого юнака, відомий в Україні і за її межами - приятель пласту Богдан Некируй зі своїм ансамблем «Русичі»!!!
Знову звучить мелодійна українська пісня! Діти як зачаровані слухають «Русичів», а потім – знайомляться зі старовинними українськими музичними інструментами, і навіть приймають безпосередню участь у озвучуванні пісень чудодійними засобами, що їм надає друг Богдан!
Завершують свій виступ «Русичі» піснею «Я піду в далекі гори!». Публіка не бажає відпускати Богдана з його друзями, але, нічого не вдієш, час гостям їхати додому…
У нас на таборі у складі проводу активно працюють бунчужний – Артем, та писар Карина. Вони пластують з 2008 року з моменту вступу нашої скаутської організації у склад пласту. Ці юнак і юначка активно працювали на протязі цього часу, завершили етап першої проби і готові до найважливішої у житті пластуна події - складання Пластової Присяги!

Але «Пласт» - це Велика гра! Тому так просто їм це не вдасться зробити! Потрібно буде пройти низку нічних випробувань на суші, в небі та на воді! І ось о 22 годині нашим претендентам надаються карти з завданням! Ст.пл.прих. Ардашева Олександра, та інші члени проводу підготували непрості завдання і іспити! Виявилося що у наших пластунів пропали однострої! Маючи карту необхідно не тільки знайти всі елементи однострою, але й дістати їх виконуючи складні завдання, та ще й вночі! Знайшовши по карті підвішені високо на дереві сорочки, кандидати повинні розпалити вогнище та перепалити линву, що утримувала їх на деревах. Першим вправився з завданням Артем, хоча Карина перша розпалила вогник, який не дістав до бажаної висоти… Потім веслуючи у повній темряві при світлі ліхтарів, кандидати знайшли у пластикових пляшках свої хустки. І вони, ясна річ, знаходились у останніх знайдених після довгих пошуків пляшках! Свищики необхідно було шукати без ліхтарів, по тихенькому звуку свищика. Це завдання було виконано швидко! А от беретки знаходились високо на дереві, куди необхідно було влізти по тонкій альпіністичній линві. Артем без проблем справився з задачею і запропонував Карині свою допомогу, але вона відмовилась! І сама спритно здолала кількаметровий підйом і дістала свою беретку! Далеко не кожен хлопець на це здатен! Останнє завдання – великі лілейки, їх потрібно було дістати з тазу з лимарською водою… Зубами… Обидва кандидати декілька разів вимушені були пірнати головою в таз але вправилися і з цим завданням!
Ось так завершився другий день нашого свята!
4 травня. Відкриття дня. Головна подія – заприсяження першого юнака і першої юначки у нашій станиці Білгород! Хорунжі виносять прапор України. Карина і Артем повторюють слова Пластової Присяги за пл.сен. Ольгою Ардашевою… Учасники табору вітають Артема і Каріну гаслом «Сильно, Красно, Обережно, Бистро»!
Але цікаві події знову чекають на нас! Батько пл.прих. Олександра Околодько, приятель нашої організації узнавши зранку від нас прогноз (з ночі піднявся сильний вітер), прибув до табру з кайтом (це такий великий змій, що здатен тягнути за собою людину по хвилям на дошці). Потім прибули інші картингісти Білгорода-Дністровського та Одеси. Біля шести чи семи спортсменів одночасно носилися поблизу табору по хвилях, виконуючи кількаметрові стрибки . Повірте - це чудове видовище! Можливо і ми влітку зі своїми юнаками спробуємо себе у цьому новому екстремальному виді спорту! Батько Сашка пообіцяв допомогти у навчанні.
Ось так пройшло перше Свято Весни, проведене станицею Білгород на Одещині. Думаємо що почитавши цю статтю, якщо все буде добре, на майбутні наші свята завітають пластуни з інших регіонів України! До зустрічі!
Голова СПС ст.Білгород пл.сен. Сергій Лєхан

Немає коментарів: