Інформаційна сторінка

Булави Крайової булавної

Уладу Пластунів Сеніорів Пласту НСОУ

СКОБ!
Дорогі подруги й друзі! Вітаємо вас на інформаційній сторінці Булави Крайової Булавної УПС. Сторінка створена, щоб уладові курені, осередки праці й сеніори самітники мали змогу оперативно отримувати інформацію про життя Уладу й усі актуальні справи. Маємо надію, що завдяки вам, особливо після 11 з`їзду УПС, тут ніколи не бракуватиме цікавої та корисної інформації й наперед щиро дякуємо всім, хто долучиться до наповнення сторінки.

понеділок, 4 січня 2010 р.

Слово сеніорату, ч.9-10,

СЛОВО СЕНІОРАТУ


Видання Крайової булави УПС Пласту НСОУ

ч. 9 - 10,
березень, 2008 р.Б. - квітень, 2009 р.Б.

Присвячується Х ювілейному з’їзду УПС України
й усьому, що після нього сталося…Київ/Івано-Франківськ/Київ 2008 - 2009
ч. 9 - 10, березень, 2008 р.Б. – квітень 2009 р.Б.
Слово сеніорату
Видання Крайової булави УПС Пласту НСОУ
Присвячується Х ювілейному з’їзду УПС України
й усьому, що після нього сталося…

Великоднє привітання
Від редакції
Слово булавного с.
Повідомлення про з’їзд с.
Резолюції IX КПЗ УПС с.
Звіт про роботу Крайової Булави УПС с.
Особитсий звіт булавного
Осередки, курені: звіти, статистика, кількість членів с.
Звіт референта відзначень с.
Звіт референта фінансів (чернетка) с.
Про сплату крайових членських внесків УПС
Витяг з протоколу IX КПЗ УПС
Лист булавного с.
Витяги з Протоколів сходин БКБ УПС ЧЧ. 14 - 19 с.
Про з᾿їзд с.
Десант - 2007 с.
ДК с.
СКОБ - КОМАНДИР с.
Пластуни вшанували своїх побратимів, що загинули у Києві під час репресій
1942 року в Бабинім Ярі с.
Вишкіл попередньої пластової підготовки у Білгороді-Дністровському с.
Звіт ВППП ч.2 с.
Звіт ВППП ч.3 с.
Рішення сходин БКБ УПС від 3 квітня 2009 року с.
Стаття Любомира Довбуша с.
Вічна ватра - Вічна пам’ять с.
Подяка і побажання успіхів с.
СЛОВО СЕНІОРАТУ ч. 9 - 10, березень, 2008 р.Б. – квітень 2009 р.Б.
Видання Крайової булави УПС Пласту НСОУ
Наклад 60 прим.
Мінімальна добровільна пожертва – 10 грн.
Шановні подруги та друзі!


Ще декілька днів, і над нами знову засяє чисте сонце, ясне Світло Воскресіння Христового. Воно зародить у наших серцях нові думки про філософію життя, про добро і зло, про своє місце у цьому світі. Думаю, багато хто з нас вкотре замислиться над сенсом свого життя і згадає той день, коли він чи вона складали пластову присягу на вірність Богові та Україні.

Чому ми у Пласті? Чому ми такі, які є? Чому ми хочемо, щоб таких, як ми було більше? Чи вдається нам берегти чистоту ідеалів, яким виповнюється вже 97 років? Час накладає відбиток і на людей, і на народи та держави. Ми змінюємося, але чи змінюються головні людські чесноти – вірність, любов до землі, що тебе виростила, любов до матері та батька, до Вітчизни такої, якою вона є?

Я переконаний, що покликання пластуна-сеніора – це робити світ довкола себе кращим, використовуючи правила Великої Гри. Цієї дороги вірно трималися наші друзі, яких мусимо згадати напередодні Великодня, і які відійшли на Вічну Ватру за останні пів року - Роман Дзюпин, Володя Скоробський (Журба), Роман Риф’як. Вічна їм пам'ять.

Пам’ятаючи їх та інших, тільки йдучи «вперед і вгору» ми маємо задавати юнацтву та старшопластунству мету і ціль життя у Пласті, власним прикладом вдосконалення і самовиховання бути зразком для них. Це непросто, але це потрібно молоді. Будьмо гідними нашої молоді і вона буде гідна нас.

З новою весною і легким серцем – до нових горизонтів! І нехай Бог нам помагає.

Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

СКОБ!
Дано: 15 квітня 2009 р.Б. у м. Києвім

в.о. булавного УПС, пл. сен. пр. Олег Климчук, ЧК


Від редакції:
Христос воскрес – Воістину воскрес!
Дорогі подруги й друзі!
Редакційна група «Слова сеніорату» вітає вас зі святим празником Воскресіння Христового! Нехай всемилостивий Господь, котрий щоденно являє нам Свою Любов, наповнить Вас радістю й бажанням приймати Його дари відкритим серцем, і своїм життям, і пластовою поставою поширювати віру у Його славне на третій день Воскресіння!
Дозвольте кілька слів про справи… Заплянували ми випустити у світ це число ще перед 10 з᾿їздом, а потрапляє воно до вас тоді, коли вже й 11-й – не за горами. Вибачайте, разом з вами проходимо нелегкий період і для уладу, і для організації, і для Держави. З поважних причин пл. сен. пр. Рома Зубенко мусила повернутись до Германії й тому склала з себе обов᾿язки Булавної. З поважних причин склав зі себе обов᾿язки писаря Булави Журба, і хто б міг подумати, що в короткому часі складе він і всі інші свої обов᾿язки, бо Господь покличе його на Вічну ватру. Старались у таких складних обставинах діяти, однак не все змогли зробити…
Нині подаємо ті матеріяли, що були підготовлені ще перед з᾿їздом. Долучаємо інформацію про події, що сталися після нього. Згідно рішення з᾿їзду, «Слово сеніорату» поширюватиметься в електронному форматі. Шукаємо можливостей, щоб видавати його друком, як і раніше. Бракує для цього можливостей – і не тільки фінансових. Найперше треба, щоб новий люд воскреснув до життя активного, до праці жертовної, щоб наші курені й осередки активізувались. Нехай воскреслий з мертвих Господь наш Ісус Христос допоможе нам у тому!
З належною пошаною і пластовим привітом С.К.О.Б!
Пл. сен. пр. Скок
СЛОВО БУЛАВНОГО КРАЙОВОЇ БУЛАВИ ДО Х КЗ УПС

СКОБ!

Дорогі подруги й друзі!

Швидко минуло два роки, відколи ми востаннє зустрічалися, радилися з приводу розвитку Пласту в нашій країні, а також міркували над своїм місцем у цій прекрасній організації та завданнями пластунів сеніорів.

Приємно, що нас стає більше: до нас починає приходити молодь, котра вже виховувалася в українському юнацтві та старшопластунстві за останні 16 років Незалежності України, а також вже є ті, хто пройшов до Пласту за межами України ще новаком. Ці люди приносять новий досвід, своє бачення перспектив організації, і ми спільно можемо дбати про гарне майбутнє. Адже Улад Пластунів Сеніорів – це та найвища сходинка саморозвитку й самовдосконалення громадянина, патріота, члена нашої громадської, саморегулятивної організації, рівній якій немає жодної в цілому світі.
Приємно, що за останні 6років наш Улад таки зумів себе зорганізувати й виявити у різних формах пластової роботи. Тому користуюся нагодою і на сторінках цього чергового видання «Слова Сеніорату» висловлюю щиру подяку, кажу тричі «Слава!» і тисну руку всім подругам та друзям, що не шкодували свого часу й зусиль, коштів та ідей для спільної мети – готувати провідників держави для нашої відновленої країни.

За пару тижнів відбудеться черговий Крайовий З’їзд Пласту. Там можуть бути підняті дуже поважні дискусії, як то стратегічний розвиток нашої організації на найближчі 10 років, можливі зміни до Статуту, про наші очікування від співпраці з Національною скавтською організацією України та інші – ідеологічні, світоглядні, виховні, майнові питання. Бо Пластові вже незабаром 100 років, і світ не стоїть на місці. І саме як ми, сеніори, бачимо собі ці процеси поєднання непорушності засадничих пластових ідей з новаторськими підходами до вирішення щоденних справ – і є нагода подумати нам під час нашого Х Крайового Зїзду УПС. Наш Улад обере новий провід, котрий має гідно презентувати наше товариство у пластовій світовій спільноті.

Бажаю усім чудового настрою, здоров’я, запальних ідей та наснаги на найближчі роки для їхнього втілення! Будьмо гідними наших великих попередників, станьмо зразком для наших послідовників.

З повагою,

пл.сен. пр. Олег Климчук, ЧК21.01.2008

Повідомлення
про скликання чергового, звітно-виборного 10-го Крайового з’їзду УПС.

ДО УВАГИ ОСЕРЕДКІВ ПРАЦІ УПС УКРАЇНИ, ЧЛЕНІВ ГПБ І ГПР

Булава крайового булавного УПС на сходинах Ч. 16 від 22 грудня 2007 року ухвалила:

1. Провести черговий, 10-ий Крайовий з’їзд УПС 21-23 березня 2008 року. Місце проведення уточнюється і буде оголошено додатково.
2. Створити комісії по підготовці до 10-го з’їзду УПС: мандатну, на чолі з Сергієм Прудком; резолюційну, на чолі з Костянтином Жуком; номінаційну, на чолі з Володимиром Скоробським. Відповідальний за з’їзд – Олег Климчук.
3. Інформувати через офіційну пластову пресу та офіційні Інтернет сайти Пласту про проведення З’їзду осередки праці УПС України, всіх сеніорів України, крайові проводи країн, де є Пласт.
4. У наступному числі “Слова сеніорату” опублікувати попередній порядок денний чергового, звітно-виборного 10-го Крайового з’їзду УПС.
5. До 20 лютого 2008 року Осередки Праці можуть надсилати свої пропозиції щодо порядку денного З’їзду на адресу крайового булавного, секретаря чи КПС. Остаточний порядок денний буде оголошений 21 лютого 2008 року.
6. Визначити грошову вкладку для участі у з’їзді у 50 гривень. За бажанням учасники можуть робити вищі вкладки.
7. У програмі з’їзду: звіти уступаючого проводу, обрання нового проводу, прийняття резолюцій та інше.

Звітні матеріали про діяльність уладу та КБ УПС будуть у черговому числі «Слова сеніорату» на початку лютого 2008 року.

Доповнено 13 березня

Повідоляємо, що 10-й Крайовий з’їзд УПС відбудеться на турбазі «Лімниця» за адресою Івано-Франківська область, селище Вістова
Програма З'їзду
22 березня, субота
9:00-11:00 прибуття учасників, реєстрація, поселення
11:00 - 13:00 відкриття, вшанування пам`яти сеніорів котрі відійшли на Вічну ватру, нагородження, заприсяження, іменування, вручення грамот. Звіт голови Мандатної комісії, обрання робочих органів, прийняття порядку денного.
13:00 - 14:00 обід
14:00 - 15:00 звіт Крайового Булавного, обговорення, надання абсолюторію
15:00 - 16:00 обрання Крайового Булавного УПС
16:00-17:00 робота над резолюціями по групах:
уладові
загальні
вишколи, табори
видавничі - «Слово Сеніорату»
17:00-19:00 прийняття резолюцій
19:00 - 20:00 вечеря
20:00 - 22:00 ватра
22:00-7:00 нічна тиша

23 березня, неділя
7:00 вставання
8:00 - 10:00 Служба Божа
10:00 - 10:45 сніданок
11:00 - 13:00 вільна трибуна
13:00 - 13:30 закриття, фото
13:30-14:30 обід, від`їзд учасниківРезолюції IX КПЗ УПС

- створити новий зведений реєстр членів УПС на основі звітів з осередків;
- обов’язкова вкладка до Крайової булави УПС від сеніора становить 5 гривень.
За можливості і за бажанням сеніори можуть також відраховувати 1 % своєї зарплати до скарбниці булави. Сеніори-пенсіонери сплачують вкладку, якщо можуть собі це дозволити;
- доручити Булаві УПС провести до травня 2006 р. адміністративний вишкіл для осередкових УПС та курінних;
- доручити Булаві УПС підготувати і провести для сеніорів з громадянства, які бажають стати дійсними членами Пласту і працювати виховниками, табір «ВИСОТА». До березня 2006 р. проводу табору підготувати програму;
- доручити Булаві УПС до травня 2006 р. ініціювати один соціальний проект, який буде реалізований за опіки Булави в осередках. Звернути увагу гніздових і зв’язкових на здійснення соціальної складової виховної діяльності;
- 9 Крайовий З’їзд УПС наголошує на необхідності узгодження принципових питань з Булавами при прийнятті рішень на КПР;
- активізувати співпрацю Пласту з державою. До травня 2006 р. Булаві УПС розробити програму “Допомога сеніорів на розвиток партнерських відносин між Пластом та громадою”;
- створити постійно діючі комісії для вирішення нагальних проблем діяльності Пласту;
- звернути увагу Булави УПС на необхідність при підготовці 10 З’їзду УПС чітко дотримуватись вимог Правильника УПС;
- 9 Крайовий З’їзд УПС рекомендує членам Пласту НСОУ, активним у політичній діяльності, не використовувати підтримку територіальних осередків Пласту для досягнення політичних цілей;
- 9 Крайовий З’їзд УПС створив Правильникову Комісію для вивчення діючого Правильника УПС на предмет його відповідності сучасним умовам діяльності сеніорату України. Комісії доручається подати свої пропозиції щодо внесення змін до Правльника УПС. До Комісії увійшли: пл.сен.пр. Юрій Ткачук, пл.сен.пр. Сергій Прудко, пл.сен.пр. Юрій Тарасов, пл.сен. Мар’яна Мішньова, пл.сен. Галина Потюк, пл.сен. Наталія Літковець. На своїх наступних сходинах Правильникова Комісія має обрати голову і оголосити про початок діяльності;
9 Крайовий З’їзд УПС підтримує ідею створення Центру збереження національної пам’яті за участю Пласту НСОУ і радить КПР прискорити процес створення Центру.Офіційна адреса булавного Край: Україна
для листування :
Олег Климчук
Краківська, 5 кв. 49
02 100 Київ, Україна


Звіт про роботу Крайової Булави УПС
Квітень 2006– березень 2008 р.Б.
СКЛАД БКБ УПС (до 21 березня 2008 р.Б.):
(станом на 1 березня 2008)
№ Ім’я Адреса e-mail Телефон
1 Булавний – пл. сен. пр. Олег Климчук, ЧК вул. Краківська, б. 5, пом. 49
Київ, 02100 olehklymchuk@hotmail.com
380 44 573 26 30
моб.
+38050 3110469
2 Писар, референт підвищень та відзначень пл.сен.дов. Володимир Скоробський, ДК ----------------- zhurboriz@gmail.com
Моб.
+38096276 5272
3 Скарбник пл. сен. пр. Костянтин Жук ------------------ polkovnyk@plast.org.ua
Моб.
380 96376 18 09
4 Референт прихильників і дійсних членів УПС пл. сен. пр. о. Сергій Прудко, ДК а/с 101,
м. Вишгород,
Київська обл.
07300 prudko@bigmir.net
+380 44 96 52990
моб. +38066 119 5228
5 Референт ОП і куренів УПС пл. сен. пр. Ігор Потеряйко, ДК 08 200 м. Ірпінь, Київська обл.
вул. Шевченка 4, кв. 45 vyrvyzub_@bigmir.net
vyrvyzub@gmail.com
+38067258 2816

Обраний на 9 КПЗ провід УПС України змінювався декілька разів і працював у 2006 – 2008 роках над виконанням визначених з’їздом резолюцій. (Див. Резолюції 9 КПЗ УПС).
Чисельність УПС (станом на 1 січня 2008 р.)
1. Загальний стан УПС і діяльність

Кількість осіб УПС виводилася на основі звітів від Осередків праці, що отримала Булава до 19 березня 2008р. Осередки праці, які відзвітували до БКБ УПС:
Київ: к-сть сеніорів -14 осіб, осередковий пл.сен.пр. Ігор Фіглюс; сеніорів керівництва – 2, сеніорів довір`я -2, сеніорів праці -10.
Донецьк: дійсних членів – 11, прихильників – 5.
Вишгород (Київська обл.): дійсних членів 6, прихильників – 1.
Коломия –5 пластунів сеніорів.
Івано-Франківська округа: всього 36 осіб, ОП очолює пл.сен. пр. Оксана Герцик
Івано-Франківськ – дійсних членів 11, прихильників - 1
Білі Ослави (станиця) – дійсних членів 2
Богородчани: дійсних членів - 7, прихильників – 4
Болехів: дійсних членів – 5, прихильників – 3,
Косів: пластунів сеніорів – 1
Надвірна: пластунів сеніорів – 1
Рогатин: пластунів сеніорів – 4
Рожнятів: дійсних членів – 1, прихильників – 1
Стрий: 10 – дійсних членів
Моршин: 1 дійсний член Пласту
Ічня (Чернігівська обл.): пластунів сеніорів – 1
Львів: загалом 47 осіб
Львівська округа: Черляни – 1 прихильниця
Луганська округа: дійсних членів – 2, прихильників – 11
Ужгород: дійсних членів – 12, прихильників – 0
Червоноград (Львівська обл.): дійсних членів – 5, прихильників – 1.
Нових ОП УПС за 2006-8 роки не були зареєстровані. 2004 року були зареєстровані ОП Чугуїв і Сватове. Але звітів на сьогодні звідти нема.
Разом: 210 (це без ОП, які не подали звітів!).
* Для інформації: на травень 2005 р. УПС налічував 267 осіб: 40 прихильників; 224 сеніори праці, 2 сеніори довір’я, 1 сеніор керівництва.
Число сеніорів, які передплачували журнал “Пластовий Шлях” 2006 року - 18.
Число на сьогодні - невідоме.
Відійшли на Вічну Ватру між 2006 -2008 роками:
1. Осип Верхола, 2.08.2003, Стрий
2. Дмитро Долішняк (священник УГКЦ) 2004 рБ, Козова
3. Микола Колесса - 2006р, Львів
4. Мазурак Ярослав - 2006р Львів
5. Яримович Роман - 2006р. Львів
6. Іван Стебельський, листопад 2006 р., Самбір
7. Валерій Новак літо 2007 р.Б., Вишгород
8. Юрій Керекеш, 16 серпня 2007 р.Б. Ужгород
9. Степан Кохан, 2006 р. Ужгород
10. Василь Худанич, 2006 Ужгород
11. Котович Любомира - 2007р. Львів
12. Воробкевич Ольга - 2007р. Львів
13. Ольга Заєць, 2002 р. Стрий
ВІЧНА ЇМ ПАМ’ЯТЬ
2. КУРЕНІ УПС
(дані використані за 2006 р. Цього року, крім ДК, жоден курінь не подав звіту):
На сьогодні Пласт в Україні представлений 17-ма міжкрайовими куренями УПС та одного матірного куреня «Целібат Мурлик» ч.44. Разом куренів УПС в Україні: 18.
Це: ч.1 ім. О. і С. Тисовських (Тис) – 10 осіб
Ч.2 Ті, що Греблі Рвуть (ТЩГР) – 8
Ч.3. Лісові Чорти (ЛЧ) – інф. Відсутня
Ч.5 Червона Калина (ЧК) – 8
Ч.7 ім. А. Войнаровського (Войн) – 11 осіб
Ч.10 Чорноморці (ЧМ) – 5
Ч.13 Дубов кора (ДК) – 5
Ч. 16 Ватага Бурлаків (ВБ) – інф. Відсутня
Ч. 17 Перші Стежі (ПС) - 5
Ч .18 Чота Крилатих (ЧоК) – інф. відсутня
Ч. 20 Орден Хрестоносців (ОХ) – інф. відсутня
Ч. 23 Хмельниченки (ХМ) – 2
Ч. 29 Сіроманці (СМ) – інф. відс.
Ч. 31 Вовкулаки (V) – 10
Ч. 40 Чорноморські Хвилі (ЧХ) - інф. відсутня
Ч. 44 Целібат Мурлики (ЦМ) – 10
Ч. Брати Моуглі (БМ) - 1
Ч. Побратими - 1
РАЗОМ: 77 осіб із зареєстрованих куренів.
Загальна точна кількість членства куренів УПС невідома через брак інформації.
20 лютого 2005 року на сходинах БКБ УПС зареєстровано курінь ч. 1 ім. О. і С. Тисовських (заява від 15.02.05 на реєстрацію стежі Перлина Степу куреня УПС ч.1 ім. О. і С. Тисовських, степова пл. сен. Валентина Димитрова). У березні 2008 року був зареєстрований БКБ УПС України курінь ДК.
ІІ. Підвищення пластових ступенів і надання відзначень за 2004-8 рр.
- отримали Третє відзначення УПС за діяльність у Пласті "Грамота заслуги" – 19 осіб.
- подано Булавою на Друге відзначення УПС за діяльність у Пласті орден "Св. Юрій" в сріблі – 3 особи.
- отримали 3 - тє відзначення УПС за діяльність поза Пластом "Грамота Признання" – 1 особа
- за вияв геройства отримали Пластовий Бронзовий Хрест - 1 особа
- виступили на власне бажання з УПС – 1 особа
- Викреслено з УПС – 1 особа
- виключено з УПС – 1 особа
- отримали ступінь «Пластун сеніор праці» - 14
- отримали ступінь «Пластун сеніор довіри» - 2
но
ІІІ. Трохи роздумів
Проблеми:
1) БКБ не вдалося виконати декілька резолюцій 9-го з’їзду. (Які саме резолюції та причини невиконання див. у таблиці)
2) Булава мала проблеми із постійним складом булави. Відбулося кілька ротацій референтів, що відбилося у нестабільності роботи. Зависали питання нагород і відзначень, ведення реєстру ОП і куренів. Прошу врахувати це при виборі нової булави.
3) Часто досвідчені сеніори (з ОП Стрий, Самбір, Львів ін.) відходять від Пласту, від роботи без написання відповідної заяви, належного оформлення свого стану і це призводить до непорозумінь.
4. Із досягненням сеніорського віку зволікають з переходом до УПС і потвердженням Пластової присяги.

5. Пасивність ОП, викликана економічними причинами, ідеологічні протиріччя, внутрішніми непорозуміннями?

6. Не зголошуються на табори і вишколи, які ініціює БКБ УПС.

7. Сеніори не передплачують «Пластовий шлях».


Що добре:
- налагоджено випуск «Слова сеніорату», за звітний період вийшли 8 чисел. Готується дев’яте з результатами 10-го З’їзду УПС. Особлива подяка за цю роботу о. Сергію Прудку;
- розроблені вимоги і програма табору ВиСоТа, потрібна апробація, особливо для прихильників Пласту сеніорського віку;
- приємно, що останніми місяцями до УПС прийшли пластуни зі старшопластунства, які вже не ставлять під сумнів існування уладу сеніорів. Ці люди виховані у Пласті від новацтва і юнацтва;
- поступово ОП розуміють, що є Правильник УПС і за ним треба жити;
- налагоджується сплата внесків до Булави і прикладом є ОП Київ;
- Булава поступово формує свої табори, вишколи. E.g. вишкіл «Десант».
Є домовленість про проведення спільних вишколів для людей з громадянства старшопластунського і сеніорського віку.


V. Виконання резолюцій 9-го КЗ УПС
РЕЗОЛЮЦІЇ ВИКОНАННЯ
• створити новий зведений реєстр членів УПС на основі звітів з осередків Створений
• обов’язкова вкладка до Крайової булави УПС від сеніора становить 5 гривень. За можливості і за бажанням сеніори можуть також відраховувати 1 % своєї зарплати до скарбниці булави. Сеніори-пенсіонери сплачують вкладку, якщо можуть собі це дозволити; Відкрито субрахунок БКБ УПС при рахунку КПС. Кошти почали надходити.
• доручити Булаві УПС провести до травня 2006 р. адміністративний вишкіл для осередкових УПС та курінних; Не проведено. Невдало вибраний час вишколу.
• доручити Булаві УПС підготувати і провести для сеніорів з громадянства, які бажають стати дійсними членами Пласту і працювати виховниками, табір «ВИСОТА». До березня 2006 р. проводу табору підготувати програму; Програма розроблена. Табір у запланований час не відбувся через відсутність достатньої кількості оголошень.
• доручити Булаві УПС до травня 2006 р. ініціювати один соціальний проект, який буде реалізований за опіки Булави в осередках. Звернути увагу гніздових і зв’язкових на здійснення соціальної складової виховної діяльності; Не зуміли організувати.

• 9 Крайовий З’їзд УПС наголошує на необхідності узгодження принципових питань з Булавами при прийнятті рішень на КПР; Працює. Як приклад, розгляд рішень ГПБ щодо куреня «ОЗО» і табору «Герць». Є постійна співпраця з КБ УСП.
• активізувати співпрацю Пласту з державою. До травня 2006 р. Булаві УПС розробити програму “Допомога сеніорів на розвиток партнерських відносин між Пластом та громадою”; Програма не розроблена.
• створити постійно діючі комісії для вирішення нагальних проблем діяльності Пласту; Цю функцію повністю сьогодні виконують КПС і КПР.
• звернути увагу Булави УПС на необхідність при підготовці 10 З’їзду УПС чітко дотримуватись вимог Правильника УПС; Дотримується. 10 Зїзд скликано вчасно, вимоги Правильника витримані.
• 9 Крайовий З’їзд УПС рекомендує членам Пласту НСОУ, активним у політичній діяльності, не використовувати підтримку територіальних осередків Пласту для досягнення політичних цілей; Резолюція виконується.
• 9 Крайовий З’їзд УПС створив Правильникову Комісію для вивчення діючого Правильника УПС на предмет його відповідності сучасним умовам діяльності сеніорату України. Комісії доручається подати свої пропозиції щодо внесення змін до Правльника УПС. До Комісії увійшли: пл.сен.пр. Юрій Ткачук, пл.сен.пр. Сергій Прудко, пл.сен.пр. Юрій Тарасов, пл.сен. Мар’яна Мішньова, пл.сен. Галина Потюк, пл.сен. Наталія Літковець. На своїх наступних сходинах Правильникова Комісія має обрати голову і оголосити про початок діяльності; Комісія не скликалася , і стало зрозуміло, що поки що даний Правильник задовільняє сеніорат України.
• 9 Крайовий З’їзд УПС підтримує ідею створення Центру збереження національної пам’яті за участю Пласту НСОУ і радить КПР прискорити процес створення Центру. О.Криськів створив Центр.

VI. Фінансовий звіт скарбника пл. сен. пр. К. Жука додається окремо.
II.
* ДОДАТКОВІ МАТЕРІЯЛИ
І. Витяги з протоколу 9 КЗ УСП
1) Щодо внесків. Рішення делегатів:
«До булави сеніор сплачує 5 грн. обов»язково. За можливості і за бажанням сеніори можуть також відраховувати 1 % своєї зарплати до скарбниці булави. Сеніори-пенсіонери сплачують, якщо можуть.
Голосували: ЗА – 21 , ПРОТИ – 0, УТРИМАЛИСЬ – 4.»
2) доручити Булаві УПС підготувати і провести для сеніорів з громадянства, які бажають стати дійсними членами Пласту і працювати виховниками, табір «ВИСОТА». До березня 2006 р. проводу табору підготувати програму.
Голосували: 25 – «ЗА», утримались – 7, проти – 0.
ДАНО: 5 лютого 2006 року. Селище Пуща-Водиця
ІІ. РЕЗОЛЮЦІЇ, УХВАЛЕНІ 10 КЗ УПС
Уладові:
1) 10 КЗ УПС зобов’язує КЬ УПС розробити і ухвалити у тримісячний термін пріоритетні напрямки діяльності УПС в Україні;
2) 10 КЗ УПС рекомендує ОП УПС спільно з УСП організувати соціальні проекти. Доручити КБ УПС дати оголошення, зібрати інформацію про найкращі проекти інформувати булаву про їхнє проведення;
3) 10 КЗ відмічає особливу важливість проведення спільних з УСП заходів і доручає БКБ розробити відповідні напрямні щодо співпраці з УСП;
4) 10 КЗ УПС ДОРУЧАЄ БКБ УПС запропонувати ГБ УПС запропонувати зміни до правильника в 6 місячний термін. Опублікувати їх у «Слові Сеніорату» для обговорення;
5) 10 КЗ УПС доручає БКБ УПС розробити положення про «товариський суд» сеніорату;
6) 10 КЗ УПС рекомендує членам Пласт-НСОУ, активним у політичний діяльности, і надалі не використовувати підтримку територіальних осередків Пласту для досягнення політичних цілей.
7) 10 КЗ УПС підтримує ідею створення міжнародної організації «Центру вивчення та збереження пам’яті Українського народу» за участю Пласт-НСОУ, Всеукраїнської громадської організації «Меморіал» імені Василя Стуса.
Вишколи і табори.
1) 10 КЗ УПС доручає З’їзду апробувати у 2008 р. і провести у 2009 році табір ВИСОТА.
2. 10 КЗ УПС вважає і надалі одним із пріоритетних напрямків діяльності УПС залучення до Пласту нових прихильників і створення ОП. Для цього доручає БКБ УПС налагодити роботу вишколів ВППП і дошколів і активно використовувати у цьому підтримку територіальних осередків Пласту в Україні.
Видавничі:
1. Видавати «Слово Сеніорату» і надалі коштом булави. Головний примірник робитиметься у електронному вигляді і розсилатиметься до ОП;

10 КЗ УПС зобов’язує булаву УПС розробити схему залучення коштів до фінансування

СКОБ!
Дано: 19 березня 2008 р. Б. у Києві пл. сен. пр. Олег Климчук, ЧКОсобистий звіт булавного Крайової Булави УПС пл.сен.пр. Олега Климчука, ЧК

Пластова діяльність :
2004 -2005 р.р.
- участь у 1-ій зустрічі сеніорату під час триденного табору в липні 2004 року на острові Великому під Вишгородом. Учасники зустрічі відзначили декілька проблем у житті сучасного сеніорату в Україні і намітили шляхи їх подолання;

- участь у святкуванні Днів Пласту в Києві – 24 серпня 2004 р.;

- участь у вшануванні пам’яті українських громадських та політичних діячів, що загинули у роки Другої світової війни у Києві і були поховані у Бабиному яру. Урочистості були організовані і проведені пл.сен.дов. Павлом Дорожинським, ЛЧ, ОП Києва, 26 лютого 2005 року;

- виконуючи резолюції 8 З’їзду УПС щодо згуртування сеніорату і залучення його до активнішого пластування, БКБ УПС провела 28-30 січня 2005 року 2-гу крайову зустріч сеніорату “На Гористій” біля Вишгорода, Київської області, на тему „Пластова ідея на сучасному етапі. Роль сеніорату.” Зустріч виробила рекомендації до Булавного Крайової Булави УПС, які були затверджені на наступних сходинах БКБ УПС (26 лютого 2005 року) і стали своєрідним планом роботи для сеніорату на наступний рік;

- як член КПР брав участь у Загальному зборі станиці Рівне, березень 2005, року з метою ознайомлення із пластовим життям Рівного та обговорення питань роботи КПР і нового складу КПС;

- інструктор Вишколу ППП для 5 сеніорів-прихильників. Березень 2005 року, Вишгород;

- нагородження 11 пластунів сеніорів Осередку праці Львова Орденом Святого Юрія у Сріблі під час святкування Дня Пласту у Львові 17 квітня 2005 року

- участь у крайовому семінарі з питань стратегічного планування діяльності НСОУ-Пласт, Львів, 23-24 квітня 2005 року; зустріч під час семінару з Начальним Пластуном Любомиром Романківим і обговорення питань розвитку

- організації, спілкування з представниками ОП Тернополя, Львова, Сватова, Луцька, Ічні, Івано-Франківська;

- у травні 2005 року як член КПР брав участь у нараді за участи представників ВОЗМу, КПС України і Міністерства молоді та спорту України;

- як член КПР, брав участь у сходинах КПР протягом двох років; відвідав ОП міст Львова, Івано-Франківська, Ужгорода і Рівного, де спілкувався з сеніорами осередків та їхнім проводом;

- побував як гість на Різдвяній свічечці станиці Київ, січень 2005 р. і у січні 2006 року;

- є членом ОП Києва, брав участь у Загальному зборі станиці Київ, листопад 2005 року.


січень 2006 – березень 2008
- 10 КЗ УПС, с. Вістова, Івано-Франківська обл., 21-23 Березня, 2008 р.
- Постійна участь у нарадах КПР впродовж 2006-2008 рр.
- Участь у роботі ОП Київ 2006-2008 рр.
- Організація і проведення літературно-музичних вечорів пам’яті пластунів, що загинули 1942 року у Бабинім Яру ( лютий 2007 р. , лютий 2008 р.)
- Участь зустрічі сеніорів та старших пластунів, лютий 2008 р.
- Участь у церемонії зустрічі і передання округам та станицям Вифлиємського Вогню, що відбулася на Володимирській гірці.
Січень 2008 р.
- Гість на Різдвяній Свічечці станиці Київ, січень 2008.
- Організація зйомки, виготовлення і частково фінансування фільму «Орликіада 2006. Як це було…» Листопад 2007 р.
- Інтендант експериментального вишколу «Десант» для старших юнаків, старших пластунів і сеніорів; Чернігівська область. Вишкіл організований БКБ УПС. Вересень 2007 р.
- Свято весни станиці Київ, травень 2007 р.
- Комендант вишколу «Комунікація та PR», Пуща-Водиця, березень 2007 р.
- Спостерігач на установчому з’їзді по створенню НСОУ, Київ, березень 2007 р.
- Учасник Позачергового статутового з’їзду Пласту, квітень 2007 р.
- Участь у Загальному зборі станиці Київ, листопад 2006 р.
- Участь у XVI-х Зборах Конференції Українських Пластових Організацій, виступ. 1 листопада 2006 р.
- Допомога на міжстаничному новацькому таборі станиць Луцьк та Рівне; с. Хрінники, Рівненська обл., серпень 2006 р.
- Організація програми на тему патріотичного вихованні у Пласті у телевізійному проекті «Життя триває», запрошення заступника Голови КПР до прямого ефіру на Першому Національному каналі, Київ, червень 2006 р.
- Участь у Святі весни станиці Київ, травень 2006 р.
- Інструктор вишколу «Комунікація та PR», Київ, березень 2006 р.
- Гість на Різдвяній Свічечці станиці Київ, січень 2006 р.

СКОБ!
Дано: 15 березня 2008 р. Б. у Києві пл. сен. пр. Олег Климчук, ЧК

Осередки, курені: звіти, статистика, кількість членів(перед з᾿їздом)

З 14 Осередків Праці УПС, зареєстрованих на 1 жовтня 2007 р. Б. відзвітували за поточний рік 13 Осередків Праці УПС. Як правило, звіти надходять на нашу адресу написані від руки, тому доводиться переводити їх в електронний формат. На жаль, осередкові не завжди дотримувались форми звітности, що її затвердила Булава КБ УПС, не вказуються пластові ступені, дати заприсяження й народження. Маю надію, що в наступному звітному періоді ці недоліки усунуться.
З повагою й пластовим СКОБ –
референт осередків і куренів пл. сен. пр. Ігор Потеряйко , ДК

Білі Ослави
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 пл. сен.
Бойко Леся Голова СПС ст. Білі Ослави Надвірнянський р-н.
с.Білі Ослави
вул.М.Підгірянки
8097 998 03 63
2 пл.сен.Дідик Василь Надвірнянський р-н.
с. Білі Ослави
3 пл. сен. прих.
Марта Левицька Надвірнянський р-н.
с. Білі Ослави
Богородчани
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 Гуляк Василь Станичний 24.08.1995 13.04.1958 Богородчанський р-н.
с. Саджава
вул.Надрічна 21
8 034 71 3 75 32
2 Кіф’як Іван Виховник, комендант таборів 07.1995 26.07.1962 Богородчанський р-н.
с. Саджава
вул. Шкільна 39
д/т 8 034 71 3 73 35
3 Красілич Степан Крайовий комендант табору „Чота крилатих” 07.1995 5.02.1957 Богородчанський р-н.
с. Луквиця
вул. Б. Хмельницького
8 034 71 45 167
4 Оглоб’як Михайло Виховник, інструктор таборів 07.1995 1957 Богородчанський р-н.
с. Старуня
5 Мосюк Іван Інструктор таборів 08.1995 1960 Богородчанський р-н.
с. Старуня
6 Шудрава Ольга Інструктор таборів 08.1995 1961 Богородчанський р-н.
с. Солотвин
7 Бобик Богдан с. Солотвино Богородчанський р-н
8 пл. сен. прих.
Піцуряк Манолій 1957 Богородчанський р-н.
с. Дзиняч
9 пл. сен. прих.
Головдун Михайло 1957 с-ще. Богородчани
10 пл. сен. прих.
Бардзій Мирон 1947 с-ще. Богородчани
11 пл. сен. прих.
Микола Бойчук с. Солотвино Богородчанський р-н

Болехів
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 пл. сен. пр.
Оксана Герцик Голова осередку м. Болехів
вул. Довжанська 35а
03437 3-42-52
2 пл. сен.
Данилів Любомир Заступник голови осередку 8 066 83 98 574
3 пл. сен Берізко Ігор
4 пл. сен.
Сандюк Марія
5 Поляниця Антоніна
6 Пл. сен. прих.
Василенко Ліда
7 пл. сен. прих.
Лучин Надія
8 пл. сен. прих.
Гайнацька Мирослава

Вишгород
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 пл. сен.
Карпенко Василь Осередковий 09.05.56 вул. Грушевського, 5/57
2 пл. сен.
Потеряйко Ігор Член Булави КБ УПС 30.03.73 м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4/45
3 пл. сен.
Прудко о. Сергій Член Булави КБ УПС 03.09.55 вул. В. Симоненка, 6/16
4 пл. сен.
Прудко Лілія Скарбник ОП 26.11.55 вул. В. Симоненка, 6/16

Івано-Франківськ
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 пл. сен. пр.
Марічка Артиш, Гр 31.10.1992 12.10.1971 Набережна, 6 кв 50
2 пл. сен. пр.
Олександра Єгорова 14.03.2002 5.10.1967 Набережна 16 кв 42
3 пл. сен. пр.
Василь Іваночко, ЦМ 16.07.1991 17.09.1968 Набережна 20 кв 43
4 пл. сен. пр.
Оксана Румак 12.02.2000 3.08.1967 Сагайдачного 72
5 пл. сен. пр.
Олександр Сич 06.1992 16.07.1964 Галицька, 149 кв 5
6 пл. сен
Галина Іванаускайте 27.11.1967 Федьковича 7 кв 7
7 пл. сен. пр.
Ярослав Танчак, V 7.07.1993 29.03.1970 Набережна 6 кв 50
8 пл. сен. пр.
Оксана Таран 6.05.2001 2.04.1966 Тудора 11а кв 34
9 пл. сен. Володимир Федорак, СМ 22.06.1992 10.06.1965 Грюнвальдська 15 кв 21
10 пл.сен.
Анничка Королишин 12.04.2007 7.06.1969 Целевича 20 кв 85
11 пл. сен.
Марта Фрищин 2.04.1995 13.02.1973 м. Болехів, Мазепи 11
12 пл.сен.прих.
Роман Кострабій 24.07.1967 вул. М. Вороного, 4/12

Ічня
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 пл. сен. пр.
Віктор Власко голова СПС м. Ічня, гніздовий гнізда ч.17 "Королівські клейноди",
член куреня УПС ч.44 "Целібат Мурлики" 1997 13.06.1963 вул. Котовського, 2
(04633) 21-459
plast@ne.cg.ukrtel.net
2 пл. сен. пр.
Олена Власко Писар СПС ст. Ічня, сестричка рою УПН 2004 09.01.1965 вул. Котовського, 2
(04633) 21-459
plast@ne.cg.ukrtel.net
3 пл. сен. пр.
Світлана Сорока Інструктор на крайовому мистецькому таборі "Метаморфози" 1995 06.05.1971 м. Чернігів, вул. Станіславського, 34/1
(04622) 37-852

Коломия
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 пл. сен.
Лариса Бойцан Станична 08.11.1997 12.05.1965 вул. Орлика, 22а
2 пл. сен.
Леся Машталер Заступник станичної 14.10.2006 26.01.1968 вул. Січинського, 33
3 пл. сен.
Любомир Грабець Заступник ОП УПС 10.10.1994 15.09.1942 вул. Франка, 46/2
4 пл. сен.
Ліда Ріпецька член КРК 08.11.1999 02.04.1965 вул. Перемоги, 8/1
5 пл. сен. прих. Ярослав Мельничук В.о. зв’язкового к. ч. 55 ім. М. Залізняка 04.12.2006 16.11.1968 вул. Січових
Стрільців, 39/76

Косів
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 пл.сен.
Арсенич Оксана Голова осередку с.Нижній Березів Косовський р-н
8096 68 62 685

Надвірна
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 Скора Оксана Степанівна 23.02.1996 20.04.1960 вул. Володимира Великого, 74 г

Рогатин
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 Василь Лукаш Референт УПС Ів.-Франківської Округи 12.04.1993 05.01.1964 м. Рогатин
вул. Роксолани 24/1
2 Ярема Зварчук Паланковий 1997 06.02.1964 с. Пуків
Рогатинського р-ну.
3 Богдан Стиславський Член КПР Ів.-Франківської Округи 1998 10.01.1962 с. Липівка
Рогатинського р-ну
4 о.Богдан Рудницький Станичний с.Фрага 21.09.1964 с. Фрага
Рогатинського р-ну

Рожнятів
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 пл. сен.Марина Пакламар 8097 9708575
2 пл..сен.прих. Люба Романко с. Небилів
Рожнятівський р-н.
8097 9708472


Стрий
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 Нагірний І. Станичний 22.01.1991 18.01.1964 вул. Сагайдачного, 35/8
2 Турус Т. Референт УПС 01.01.1994 23.06.1971 вул. Залізняка, 6/26
3 П’ясецький О. Голова СПР 22.01.1991 11.07.1963 вул. Заньковецької, 71
4 Пилипчук Л. Референт УПН 29.06.1996 18.10.1956 вул. Котляревського, 39
5 Найденко Р. Член СПР 12.04.1992 18.06.1962 вул. Біласа, 1/1
6 Олексин В. Господарник 07.07.1991 25.08.1963 вул. Сковороди, 4а/20
7 Татарин В. - 19.08.2000 20.09.1956 с. В. Дідуличі

Ужгород
№ з/ч Ім'я та прізвище Діяльність в Пласті Дата запри-сяження Дата народ-ження Адреса
1 Васько Емеріх Степанович 1938 6.08.1927 Ужгород, Ю, Жатковича, 30, пенсіонер
2 Глуханич Мирослав Андрійович 28. 08. 1997 1.01.1944 Ужгород, Грушевського 53/39, тел. 6-23-51, учитель
3 Глуханич Олеся Мирославівна Ужгород, Грушевського 53/39, тел. 6-23-51
4 Грамовчук Олександр Степанович 1935 1.09.1925 Ужгород, Тургенєва, 3,
тел. 3-09-08, пенсіонер
5 Дулас Іван Іванович 1928 1.06.1915 Ужгород, Верещагіна, 8,
тел. 61-64-62, пенсіонер
6 Копинець Ганна Олексіївна 1938 10.05.1924 Ужгород, наб. Незалежності, 21/2, тел. 3-39-17, пенсіонер
7 Корж Ганна Василівна 1936 16.02.1922 Хуст, Дружби, 25, тел. 45-13, пенсіонер
8 Кохан Степан Михайлович 1925 9.02.1925 Ужгород, Золота, 16, тел. 3-46-99, пенсіонер
9 Опрендик Марія Опанасівна 1934 15.03.1920 Ужгород, наб. Незалежності, 21/ 7, тел. 3-39-13, пенсіонер
10 Пайкош Олександр Михайлович 1928 15.09.1912 Ужгород, Гагаріна, 251,
тел. 61-59-41, пенсіонер
11 Папарича Микола Миколайович 1935 15.06.1923 Ужгород, Дайбозька, 3, тел. 2-97-51, пенсіонер
12 Сочка Іван Федорович 1936 23.02.1922 Ужгород, Годинки, 7,
тел. 6-36-94, пенсіонер
13 Цьока Василь Юрійович 1.05.1936 13.03.1922 Ужгород, Сечені, 33/11,
тел. 2-04-11, пенсіонер
14 Черничко Іван Юрійович 20.10.1928 6.01.1911 Ужгород, Тиха, 7, тел. 1-43-39, пенсіонер
15 Шваб Михайло Михайлович 1935 19.02.1922 Ужгород, Минайська, 27/147, тел. 2-99-78, пенсіонер

Загальна чисельність по звітах ОП УПС:
1. Білі Ослави: дійсних членів сен.праці - 2, прихильників – 1
Всього: 3 особи
2. Богородчани: дійсних членів сен.праці - 7, прихильників - 4
Всього: 11осіб
3. Болехів: дійсних членів сен.праці - 5, прихильників - 3
Всього: 8 осіб
4. Вишгород: дійсних членів сен.праці - 4
Всього: 4 особи
5. Івано-Франківськ: дійсних членів сен.праці - 11, прихильників – 1
Всього: 12 осіб
6. Ічня: дійсних членів сен.праці – 3
Всього: 3 особи
7. Київ – ... дійсних (... сен.кер.) ...( дов.) ... (пр.); ... сен.прихильник
Всього: ... осіб
8. Коломия: дійсних членів сен.праці - 4, прихильників – 1
Всього: 5 осіб
9. Косів: дійсних членів сен.праці – 1
Всього: 1 особа
10. Надвірна: дійсних членів сен.праці – 1
Всього: 1 особа
11. Рогатин: дійсних членів сен.праці – 4
Всього: 4 особи
12. Рожнятів: дійсних членів сен.праці – 1, прихильників – 1
Всього: 2 особи
13. Стрий: дійсних членів сен.праці - 7
Всього: 7 осіб
14. Ужгород: дійсних членів сен.праці - 15
Всього: 15 осіб


Загальна чисельність станом на 1 березня 2008 р.Б.
Дійсні члени Прихильники
Сеніори праці Сеніори довір`я Сеніори керівництва

Загальна кількість дійсного членства -
Загальна кількість Уладу -Звіт на підставі
плану діяльности референта відзначень БКБ УПС України
пл.сен.дов. Володимира Скоробського, ДК

Від часу доокоптування в БКБ УПС із 23 вересня 2006 р. по 10 березня 2008 р.Б


ПРАВИЛЬНИК ВНУТРІШНЬОЇ ДІЇ БКБ УПС:

1.8. Перевіряти інформацію про кандидатів на підвищення ступенів пластунів сеніорів, та:
надавати ступінь "сеніор довір’я";
вносити документи до КПР та булави Головного Булавного УПС для надання ступеня "сеніора керівництва".
1.9. Перевіряти інформацію про кандидатів на відзначення, на перестороги, на викреслення та виключення пластунів сеніорів з Пласту та подавати документи для прийняття рішень КПР стосовно пропонованих кандидатів.

• До 1 лютого 2007 р.Б. на підставі документів завершити список відзначених пластунів та підвищених в ступенях від ступеня сеніора довір`я.
Виконано:

Подано 2 особи на ступінь сеніора довір`я, подання прийняті надано ступінь 2 особам.

Розглянуто 14 подань на третє відзначення УПС за діяльність у Пласті "Грамота заслуги" відзначено 11 осіб, відмовлено 3 особам за недостатністю підстав на відзначення
Розглянуто 1 подання на третє відзначення УПС за діяльність поза Пластом "Грамота Признання", відзначено 1 особу
Розглянуте 1 подання на друге відзначення УПС за діяльність у Пласті орден "Св. Юрій" в сріблі відзначено 1 особу

Розглянуто 2 подання за вияв геройства Пластовий Бронзовий Хрест , подано на відзначення 2 особи, відзначено 1 особу

Подано на викреслення 1 особу, викреслено 1 особу.
Подано на виключення 1 особу, виключено 1 особу.
Подано на усне упімнення (пересторогу) 1 особу, надане 1 особі.

• До 1 лютого 2007 р.Б. підготувати список пластунів до відзначень і пересторог які не були завершені чи загублені .

Виконано, зроблений реєстр відзначень та пересторог.

СКОБ!

10 березня 2008 р.Б. пл..сен.дов. Володимир Скоробський, ДК

ЗВІТ
РЕФЕРЕНТА ФІНАНСІВ
БУЛАВИ КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС УКРАЇНИ
за період з квітня 2004 по березень 2008 р. Б.


1. Дефініція.
Референтура фінансів була створена у складі булави КБ УПС 29 січня 2005 р. Метою створення референтури фінансів є забезпечення фінансової самодостатності Уладу Пластового Сеніорату України на рівні Краю, аналогічно до міжкрайового рівня – булава Головного булавного УПС давно має відповідну референтуру, яка забезпечує діяльність булави ГБ УПС та міжкрайові заходи УПС, такі як Велика та Мала Ради УПС та інші. Діючий Правильник УПС у даному питанні застарів та не відповідає реаліям, які існують в Україні, тому питання про створення референтури фінансів та джерела надходжень обговорювалося під час зустрічі УПС у січні 2005 р. в Гористому, а у лютому 2006 р. 9-й Крайовий З’їзд УПС у Пущі-Водиці прийняв рішення щодо сплати індивідуальних членських внесків УПС у розмірі 5 грн місячно на субрахунок булави КБ УПС. У жовтні 2006 р. КПР прийняла рішення про проведення експерименту по сплаті внесків на Край (на рахунок КПС) в Уладі Пластового Сеніорату через субрахунок булави КБ УПС.

Аргументація: Пластуни сеніори це люди, які, по ідеї мають бути "новим людом" або, принаймні, "сильно наближатися" до того ідеалу, який зветься "новий люд". "Новий люд", знову таки по ідеї, має бути самозарадним в усіх відношеннях, у тім числі і у фінансовому. Не йдеться про різні форс-мажори типу тяжкої хвороби, втрати працездатності чи дуже похилого віку, пожежі і таке інше, йдеться про здорову людину, яка вже закінчила навчання і професійно та життєво устійнилася.
Отже така людина, пластун сеніор, має достатньо коштів і на первинні потреби і на забаганки серед яких і Пласт (теорема Маслоу). Це рівень індивідуальний, особистий. До цього ж рівня можна віднести фінансування своїх дітей, умовно кажучи "новака Миколку та юначку Марічку".
Наступний рівень місцевий. Зібралася група таких самозарадних пластунів сеніорів і утворила осередок праці. Само собою, що цей осередок також буде фінансово "самозарадним" оскільки його члени не будуть просити у станиці грошей на свої потреби. Навпаки вони ще й станицю (тобто своїх дітей в УПН та УПЮ) будуть підтримувати. Як встановленими внесками на станицю, так і разовими виплатами/пожертвами з каси ОП на різні станичні гніздові-новацькі курінні-юнацькі заходи. Подібна схема успішно діє в станиці Київ вже 8 років, трохи менше в станиці Вишгород.
Цілком логічно перекинути місточок від місцевого до крайового рівня. Самозарадні сеніори і не менш "самозарадні" їхні осередки праці не повинні просити у Края кошти на утримання своєї булави КБ УПС, видання сеніорської преси, створення та утримання сайту УПС в Інтернеті, проведення крайових заходів типу КЗ УПС, сеніорських зустрічей, вишколів, таборів. Навпаки вони ще й Край (тобто своїх дітей в УПН та УПЮ) повинні підтримувати. Як встановленими внесками на Край, так і разовими виплатами/пожертвами з субрахунку КБ УПС на різні крайові заходи.

2. Що було зроблено.
Референтура створювалася "з нуля". Перші кошти надійшли у вигляді пожертв і позик на зустріч у Гористому та видання "Слова сеніорату" у січні 2005 року. Ще перед 9-м КЗ УПС був відкритий субрахунок булави КБ УПС при основному рахунку КПС, на який почали надходити кошти. У "Слові сеніорату" були надруковані рішення 9-го КЗ УПС щодо членських внесків УПС, та розіслані на всі станиці через працівників КПС. Крім того члени булави КБ УПС роз’яснювали ці рішення при будь-якій нагоді особисто. Також це було висвітлено на форумі Пластового порталу у розділі "Адміністрування", гілка "Кошти".
Фінансові результати викладені нижче.

3. Рух коштів по періодам
1. Січень-грудень 2005.
1.1. Надходження склали 4023 грн, по видам:
- пожертви 2995 грн;
- позики 893 грн;
- вкладка учасників зустрічі у Гористому 135 грн.
1.2. Витрати склали 2987 грн, по видам:
- видання "Слова сеніорату" 520 грн;
- проведення зустрічі УПС у Гористому 2433 грн;
- поточна діяльність БКБ УПС (канцелярка) 34 грн.
1.3. Залишок – 1036 грн, з них:
- готівка у С. Прудка 965 грн;
- готівка у О. Климчука 71 грн.
1.4. Неповернуті позики – 893 грн, з них:
- куреню УПС ч. 13 Дубова Кора 810 грн;
- невідомому 83 грн.
1.5. Баланс – 143 грн.

2. Січень-жовтень 2006.
2.1. Надходження склали ???? грн., по видам:
- членські внески на БКБ УПС 60 грн;
- пожертви ???? грн;
- позики ???? грн;
- вкладка учасників 9-го КЗ УПС ???? грн.
- щось іще? ???? грн.
2.2. Витрати склали ???? грн., по видам:
- видання "Слова сеніорату" ???? грн;
- проведення 9-го КЗ УПС ???? грн;
- поточна діяльність БКБ УПС ???? грн.
- щось іще? ???? грн.
2.3. Залишок – ???? грн., з них:
- ???? ???? грн;
- ???? ???? грн.
2.4. Неповернуті позики – ???? грн., з них:
- ???? ???? грн;
- ???? ???? грн.
2.5. Баланс – ???? грн.
Без ваших даних я тут нічого не напишу.

3. Листопад 2006 – березень 2008.
3.1. Надходження склали ???? грн., по видам:
- членські внески на БКБ УПС 2885 грн;
- сплата за "Сеніорське слово" 30 грн;
- пожертви ???? грн;
- позики ???? грн;
- щось іще? ???? грн.
3.2. Витрати склали ???? грн., по видам:
- членські внески на Край (на КПС) 102 грн;
- видання "Слова сеніорату" ???? грн;
- поточна діяльність БКБ УПС ???? грн.;
- щось іще? ???? грн.
3.3. Залишок – ???? грн., з них:
- безготівка на субрахунку БКБ УПС 120 грн;
- готівка у К. Жука 2693 грн.
- готівка у С. Прудка ???? грн;
- готівка у О. Климчука ???? грн.
3.4. Неповернуті позики – ???? грн., з них:
- ???? ???? грн;
- ???? ???? грн.
3.5. Баланс – ???? грн.
Знову таки, без ваших даних я тут нічого не напишу. Після того, як буде ясність по періодам 2 і 3, я зможу звести весь звіт, з квітня 2004 по березень 2008 року.

4. Касова книга, звітні документи.
Касова книга ведеться в електронному вигляді.
Звітні документи у наявності, знаходяться:
по "Сеніорському слову" – у С. Прудка;
по сеніорській зустрічі та канцелярці – у О. Климчука (я передав Климу разом з 71 грн у грудні 2005);
по 9-му КЗ УПС – у кого?;
по членським внескам на БКБ УПС та на Край – у К. Жука.

5. Втрати або нецільові витрати грошових коштів.
Втрат або нецільових витрат грошових коштів не виявлено.

6. Стан фінансової дисципліни осередків праці та пластунів сеніорів, які не є членами ОП УПС.
Рішення 9-го КЗ УПС щодо сплати членських внесків на субрахунок булави КБ УПС довгий час ніким, крім одного сеніора самітника, не виконувалося. Першим осередком праці УПС, який виконав це рішення і не має заборгованості, став у січні 2008 р. ОП УПС станиці Ічня. Потім до нього приєдналися ще два осередки, Вишгород і Київ. Загальна кількість пластунів сеніорів у цих ОП складає 23 особи. Зрозуміло, що при такому стані сплати вести мову про своєчасність та точність неможливо.
Прикро, що ми, пластуни сеніори, і у цьому питанні є негативним прикладом для молодших Уладів. Залишається сподіватися, що з часом стан справ покращиться.

Референт фінансів булави Крайового булавного УПС
пластун сеніор праці Костянтин Жук

Про сплату крайових членських внесків УПС

У відповідності з рішенням 9-го Крайового З’їзду УПС України булава Крайового булавного УПС встановила наступну схему сплати крайових членських внесків пластунами сеніорами. Ця схема була схвалена Крайовою Пластовою Радою 7 жовтня 2006 року до опробовування. У разі вдалого її впровадження в УПС буде розглянуто питання про впровадження її в усіх Уладах

1. Крайова Пластова Старшина приймає членські внески пластунів сеніорів лише від булави крайового булавного УПС.
2. Булава КБ УПС приймає членські внески від голів осередків праці УПС. Одночасно з копіями квитанцій про перерахунок коштів на адресу булави КБ УПС мають надсилатися відомості сплати членських внесків ОП УПС.
3. Пластуни сеніори далекого віддалення сплачують внески безпосередньо у булаву КБ УПС.
4. В часі сплата крайових членських внесків співпадає з піврічною та річною звітністю.
5. Розмір крайових членських внесків становить 5 гривень щомісяця, з яких булава КБ УПС 0,5 грн. відраховує на КПС, а 4,5 грн. залишається на потреби Уладу.
6. Кошти перераховуються безготівково. Як виняток кошти разом з відомостями можуть передаватися готівкою в булаву КБ УПС

Для того, щоб така схема діяла булава КБ УПС відкрила свій субрахунок при КПС, на якому на 01.03.2007 є 120 гривень:
р/р 26004005603472 у центральному відділенні АКБ "Правекс-Банк"
Код ЗКПО 14360127
МФО 321983.

Порядок впровадження такої схеми сплати членських внесків
Впровадження цієї схеми сплати членських внесків відбуватиметься поступово. Тобто має бути перехідний час 1-2 роки, протягом якого внески будуть прийматися одночасно і за старою, і за новою схемою. Має спрацювати принцип не наказу і примусу, а переконання, усвідомлення і добровільної згоди проводів кожного осередку праці, кожної станиці, кожного пластуна сеніора.

Примітка: Не плутати крайові внески з внесками курінними, станичними і т.п. Порядок сплати, що пропонується, ніяким чином не торкається таких внесків. Сплата тих внесків регулюється рішеннями відповідних проводів – курінними, станичними і т.п.

Витяги з протоколу IX КЗ УПС
1) Щодо внесків. Рішення делегатів:

«До булави сеніор сплачує 5 грн. обов´язково. За можливості й за бажанням сеніори можуть також відраховувати 1 % своєї зарплати до скарбниці булави. Сеніори-пенсіонери сплачують, якщо можуть.
Голосували: ЗА – 21 , ПРОТИ – 0, УТРИМАЛИСЬ – 4.»

2) доручити Булаві УПС підготувати і провести для сеніорів з громадянства, які бажають стати дійсними членами Пласту і працювати виховниками, табір «ВИСОТА». До березня 2006 р. проводу табору підготувати програму.

Голосували: 25 – «ЗА», утримались – 7, проти – 0.

В іншому формулюванні «Табір висота для прихильників для вступу до УПС»: голосування було таким: «ЗА» - 7, ПРОТИ – ?, утримались - ? (Дані не зафіксовані)


ДАНО: Селище Пуща-Водиця 5 лютого 2006 р.Б.
     
Лист булавного

Кому: головам осередків праці УПС, головам СПС, головам ОПС.

Справа: чергове число обіжника булави КБ УПС України "Слово Сеніорату".

Шановні друзі!
Надсилаємо чергове число обіжника булави КБ УПС України "Слово Сеніорату", чч. 7 - 8. У цьому числі надані взірці всіх документів, котрі необхідні для вступу в Улад пластового сеніорату, і для членів УСП, і для людей "з вулиці". Також надані матеріали останнього Крайового З’їзду УПС, у тім числі за внески до булави КБ УПС.
Просимо Вас:
- вжити всіх можливих заходів для того, щоб зміст цього обіжника став відомий кожному сеніорові, першочергово головам осередків праці та інших провідників сеніорату;
- перерахувати на субрахунок булави КБ УПС (або передати готівкою) плату за обіжник 10 гривень.

Роз’яснення щодо розміру, термінів та порядку сплати внесків до булаву КБ УПС:
1. Розмір 5 гривень щомісяця.
2. Терміни з 1 березня 2006 року, сплачувати щоквартально, або наперед за рік (60 грн.)
3. Порядок:
- сеніори, котрі є членами ОП УПС, сплачують скарбникові осередка;
- скарбники ОП УПС перераховують загальну суму на субрахунок булави КБ УПС, реквізити: АКБ Правекс Банк, м. Київ, МФО 321983, р/р 26004005603472;
- якщо неможливо перерахувати суму внесків, як виняток, передати її готівкою референтові фінансів БКБ УПС пл. сен. пр. К. Жуку;
- одночасно після перерахунку скарбники ОП УПС надсилають до булави КБ УПС (на адресу КПС) відомості сплати членських внесків;
- пластуни сеніори далекого віддалення, тобто ті, які не належать до осередків праці, сплачують внески самостійно, або перерахуванням, або передачею готівки;
- референт фінансів булави КБ УПС перераховує суму членських внесків від Уладу пластового сеніорату на рахунок КПС;
- при сплаті внесків на станицю до уваги не беремо внески на край (ці внески перераховує булава КБ УПС).

УВАГА!
1. Станиці звільнені від перерахування внесків на край за УПС.
2. Без відомостей кошти приймаються, але зараховуються не як внески, а як пожертва. Тобто заборгованість не гаситься. В булаві КБ УПС ведеться персональний облік сплати членських внесків кожним пластуном сеніором. Пропоную додати: За поданням Скарбника ОП УПС

Скоб!
Крайовий булавний УПС
пл. сен. пр. Олег Климчук, ЧК


Витяги з Протоколів сходин БКБ УПС ЧЧ. 14 - 19

Протокол Ч. 14 Сходин БКБ УПС від 7 червня 2007 р. Б.

Т.1. Розгляд подання від ОП паланки Рогатин, округа Івано-Франківськ, про нагородження Бронзовим Хрестом за Геройський чин пл. сен. пр. Василя Лукаша

Рішення БКБ УПС:

БКБ УПС розглянула справу пл. сен. пр Василя Лукаша., за браком достатніх задокументованих свідчень учасників події. обставини сходження людей на Говерлу, удар блискавки, хто потерпів від неї, та як і ким надавалася допомога.
БКБ УПС підтримає звернення ОП паланки Рогатин про нагородження друга Василя Лукаша Бронзовим Хрестом за Геройський чин за умови надання додаткових свідчень від безпосередніх учасників події

Т.2. Розгляд подання від Крайової Булави УПН на третє відзначення УПС Грамота Заслуги протокол КБ УПН Ч.8 від 26.12.2006 р.Б: пл.сен-ки пр. Галини Потюк, пл.сен-ки пр. Марти Мадич «Карпатські вовки», пл.сен-ки пр. Оксани Яблонської «Перші стежі», пл.сен-ки прих. Ольги Підгорнової «Перші стежі»

Рішення прийнято:

Нагородити Третім пластовим відзначенням УПС «Грамотою заслуги»:
1. пл.сен-ку пр. Галину Потюк ОП УПС Станиці Львів, за довголітню працю і відновлення новацького гнізда,
2. пл.сен-ку пр. Марту Мадич «Карпатські вовки», ОП УПС Станиці Львів, за довголітню працю та проведення вишколів,
3. пл.сен-ку пр. Оксану Яблонську «Перші стежі», ОП УПС Станиці Львів, за активну участь у проведенні новацького злету «Королівство дітей»,
4. пл.сен-ку прих. Ольгу Підгорнову «Перші стежі», за активну участь у проведенні новацького злету «Королівство дітей»
5. пл.сен-ку Олесю Пасічник ОП УПС Станиці Львів, за активну участь у проведенні новацького злету «Королівство дітей»


Протокол Ч. 15 Сходин БКБ УПС від 31 липня 2007 р. Б.

Т.1. Другий розгляд подання від ОП паланки Рогатин, округа Івано-Франківськ, про нагородження Бронзовим Хрестом за Геройський чин пл. сен. пр. Василя Лукаша «за активну участь у врятуванні життя студента Петра Фербишевського, ураженого блискавкою під час масового сходження на гору Говерлу 17 липня 2005 р.Б.» (цитовано з оригіналу листа, який є у розпорядженні БКБ УПС).

Коротка історія питання:
перший розгляд БКБ УПС цього подання у червні 2007 року виніс рішення:
«БКБ УПС підтримує звернення ОП паланки Рогатин про нагородження друга Василя Лукаша Бронзовим Хрестом за Геройський чин і рекомендує КПР це підтримати рішення на рівні ГПБ за умови надання додаткових свідчень від безпосередніх учасників події.»

Рішення БКБ УПС: вважати останні надані свідчення очевидців достатніми для підтвердження рішення БКБ УПС і КПР про нагородження пл. сен. пр. Василя Лукаша Бронзовим Хрестом за Геройський чин. Рекомендувати ГБ УПС і ГПБ відзначити друга Лукаша Бронзовим Хрестом за Геройський чин.

Протокол Ч. 16 Сходин БКБ УПС від 8 листопада 2007 р. Б.

Т.1. Стан звітів з ОП УПС України
Рішення прийнято: Булавному УПС домовитись із головою КПС про розсилку «Слова Сеніорату» для ОП УПС та Пластових Округ,
доручити К.Жуку підготувати до 12 листопада супровідний лист до «Слова Сеніорату» ч. 7 - 8, квітень, 2007 р.Б..
Референтові членства БКБ УПС о. Сергієві Прудку завезти до канцелярії КПС 50 примірників «Слова Сеніорату» для розсилки в ОП УПС Краю.

Т.2. Стан внесків до БКБ УПС України

Рішення прийнято: референтові фінансів зазначити в супровідному листі до голів ОП та Куренів УПС Краю, механізм сплати членських внесків в сумі 5 грн. з особи щомісячно на рахунок БКБ УПС України, від часу прийняття рішень 9 КПЗ УПС 4-5 лютого 2006 року, та погасити заборгованість за 2006-2007 роки членством ОП та Куренів УПС.

Т.3. Розгляд подань від Франківської Округи на заприсяження пл.сен. прих. Ярослава Мельничука (м. Коломия)

Рішення прийнято: дати дозвіл на заприсяження пл.сен. прих. Ярославові Мельничуку у відповідності до статей Правильника УПС:
Стаття 2. НАБУТТЯ І ВТРАТА ЧЛЕНСТВА
1. Пластуном-сеніором можна стати тільки ставши членом крайової пластової організації. Пластунами-сеніорами можуть стати:
в/ у виняткових випадках особи сеніорського віку, які ніколи не належали до Пласту, але живуть згідно з пластовими засадами й дають запоруку, що будуть придержуватися Пластового Закону.
2. Спосіб прийняття пластунів-сеніорів:
а/ Кандидат до УПС вносить через осередок праці УПС, або через крайового діловода сеніорів далекого віддалення, чи через курінь УПС, до крайової булави УПС письмове прохання про прийняття його до УПС із поданням особистих даних, а кандидати під точкою 1в/ додають докладний життєпис;
б/ Оформлення кандидатів під точками 1б/ і 1в/ завершується прийняттям до Пласту Крайовою Пластовою Старшиною на внесок Крайової Булави УПС.

Дозвіл набуває сили з моменту правильного оформлення всіх заяв та подань згідно взірців та вимог БКБ УПС України надрукованих в «Слові Сеніорату» ч. 7 - 8, квітень, 2007 р.Б..

Відповідальний за перевірку правильного оформлення писар Володимир Скоробський.
Термін виконання один тиждень від 8 листопада 2007 р. Б.

Т.4. Відзначення та іменування
Рішення прийнято: підготувати всі взірці грамот і відзначень до 10 КПЗ УПС для вручення та іменувань сеніорів, відповідальний писар Володимир Скоробський.

Т.5. Аналіз вишколу парашутної підготовки ВПП-1 «Десант»
Рішення прийнято: призначити комендантом вишколу парашутної підготовки ВПП-2 пл.сен. пр.. Костянтина Жука, час проведення вишколу прив`язати до дати святкування Патрона Пласту Св. Юрія Переможця в травні місяці.

Т.6. Випуск чергового ЧЧ.9-10 «Слова Сеніорату»
Рішення прийнято: видати чергове «Слово Сеніорату» до лютого місяця (в січні) 2008 р.Б. та розіслати через КПС для ОП Куренів УПС. Відповідальний о. Сергій Прудко.

Т.7. Реєстр сеніорів України
Рішення прийнято: доручити референтові ОП та Куренів УПС пл.сен.пр. Ігореві Потеряку спільно з референтом членства пл.сен.пр. о Сергієм Прудком, виготовити реєстр сеніорів України на основі звітів з ОП та Куренів УПС до лютого (в січні) 2008 р.Б. з подальшим опублікуванням реєстру в ЧЧ.9-10 «Слова Сеніорату».

Т.8. Підготовка до чергового КПЗ УПС

Рішення прийнято: призначити наступні сходини БКБ УПС з підготовки до 10 КПЗ УПС України на 6 грудня 2008 р.Б. Відповідальний за підготовку Булавний УПС пл.сен.пр. Олег Климчук.
Т.9. Аналіз плану діяльності БКБ УПС за 2007 рік, складення плану діяльності БКБ УПС України на 2008 р.Б.

Рішення прийнято: затвердити план заходів УПС на 2008 р.Б в такій редакції:

2007 р.Б.

січень
• Святкування Різдвяної свічечки в ОП та куренях УПС
• Сходини БКБ УПС по роботі над пропозиціями змін та доповнень до Статутової Комісії на позачерговий Статутовий З`їзду Пласту. Відповідальний за підготовку пропозицій до змін Статуту Пласту від БКБ УПС пл.сен.пр. о. С.Прудко, ДК (не виконано)
• „Слово сеніорату ”, ч. 8 з опублікуванням матеріялів пропозицій від Булави УПС до статутової комісії Пласту (виконано без матеріялів пропозицій до Статутової комісії)

лютий
• 3-4 Вишкіл попередньої пластової підготовки для прихильників УПС і для прихильників УСП, м. Яремче. Відповідальний булавний УПС пл.сен.пр. О. Климчук, ЧК. (не виконано)

• 5-11 сеніорський лещетарський табір в Яремчі відповідальна БКБ УПС. (не виконано зглядно на погодні умови за відсутности снігового покрову)

• 21 лютого, вшанування розстріляних пластунів та українських патріотів у Бабиному Яру. Київ. Відповідь. – ОП Київ та БКБ УПС. Складення членами БКБ УПС Сеніорської Пластової Присяги, іменування, вручення грамот, вечір авторської патріотичної пісні, співаної поезії, поезії та театральної мініятюри (до участі запрошуються пластуни та пластунки всіх уладів а також гості з инших громадських організацій). (виконано)


березень
• адміністративний вишкіл осередкових краю УПС (АВОК), відповідальний. Булавний УПС пл.сен.пр. О. Климчук,ЧК. (не виконано)


квітень
• 12 квітня. Участь членів БКБ УПС у відзначенні дня першої пластової присяги у Львові. Вручення сеніорам грамот і відзнак під час урочистих зібрань на місцях. Відповідальні ОП УПС.
• „Слово сеніорату ”, ч. 9(Булава) (не виконано)

травень
• Свято Святого Юрія - Вишкіл Парашутної Підготовки (ВПП)“Десант”, для сеніорів та старших пластунів. Чернігівська область, смт. Прогрес, комендант пл.сен.пр. К. Жук. (виконано з перенесенням термінів)


червень
• нарада осередкових і крайової булави УПС, Сокіл. Відповідальний пл.сен.пр .О. Климчук,ЧК. (не виконано)

липень
• табір УПН(другого року) на здобуття ступеня крайового табору під патронатом БКБ УПС. Комендант на затвердження до Булави КБ УПН від БКБ УПС пл. сен-ка Юля Жданович, ДК (не виконано через відмову проводити табір пл. сен-кою Юлею Жданович, ДК )

серпень
• участь сеніорів в таборах,” Леґіон ” у святі “Дні Пласту ” в Києві (не виконано через скасування Проводом Краю зазначених заходів)

вересень
• аналіз таборового літа на сходинах Булави КБ УПС та ОП УПС
• „Слово Сеніорату ”, ч. 10 (не виконано)
• відвідання членами Булави КБ УПС Осередків Праці УПС в Краї (не виконано)

жовтень
• звітно-виборні збори ОП та Куренів УПС підготовка звітів до БКБ УПС
• відвідання членами Булави КБ УПС звітно-виборних зборів ОП УПС в Краї (не виконано)

листопад
• збір звітів з ОП та Куренів УПС аналітичний звіт БКБ УПС до Головного Булавного УПС(не виконано )

грудень
• підсумки року на сходинах БКБ УПС.
• „Слово сеніорату ”, ч. 11
• формування плану заходів УПС на 2008 р.Б. на основі звітів ОП та куренів УПС

Доповнити план діяльности на 2008 р.Б.

січень
• Підготовка до КПЗ УПС України: випуск «Слова Сеніорату» ЧЧ.9-10 з реєстром сеніорів України та зі звітом БКБ УПС (референтів та Булавного), розсилка повідомлення та порядку денного КПЗ УПС, формування Статутової, Резолюційної та Номінаційної комісій, призначення голів цих комісій.

лютий
• Підготовка до КПЗ УПС України, Лещетарська зустріч в Яремче

березень
• Черговий КПЗ УПС України

травень
• вишкіл парашутної підготовки ВПП-2 «Десант», комендант пл.сен.пр. Костянтин Жук


2007 р. Б Протокол Ч. 17 Сходин БКБ УПС від 27 грудня.

Т.1. Стан звітів з ОП УПС України

Рішення прийнято:
1. надати усне упімнення референтові ОП та Куренів УПС пл.сен.пр. Ігореві Потеряйку, ДК за незадовільне виконання своїх обов`язків та виправити стан звітности з ОП УПС до кінця січня 2008 р.Б.
2. розподілити поміж членами Булави реґіони України таким чином: Львівська округа – Олег Климчук, Івано-Франківська та Закарпаття – Ігор Потеряйко, Рівненська, Тернопільська, Житомирська, Хмельницька Винницька та Волинська Округи – о. Сергій Прудко, Луганщина, Донеччина, Чернігівщина, Одеська округи – Костянтин Жук. Зібрати повнішу інформацію з ОП УПС до кінця січня 2008 р.Б.. Інформацію надати референтам членства та ОП УПС для створення реєстру сеніорів України з подальшою публікацією в «Слові Сеніорату»

Т.2. План підготовки до 10 КЗ УПС

Рішення прийнято:
1. Дати проведення 10 КЗ УПС призначити на 22-23 березня 2008 р.Б.
2. Провести 10 КЗ УПС в одному з «проблематичних» реґіонів Львівщина або Франківщина для активізації сеніорів.
3. Призначити на Голів комісій С.Прудка –Мандатна, В.Скоробський – Номінаційна, К.Жука – Резолюційна, на Голову Оргкомітету призначити сеніора з Округи на теренах якої буде визначене місце проведення 10 КЗ УПС.
4. Матеріяли (повідомлення) про КЗ УПС надіслати в ОП УПС у відповідності до розподілу територій поміж членами Булави спільними зусиллями.Протокол Ч. 18 Сходин БКБ УПС від 21 лютого 2008 р. Б.

Т.1. Реєстрація новообраного Проводу ОП УПС Станиці Київ

Рішення прийнято:
Затвердити новообраний провід ОП УПС Станиці Київ у складі: голова ОП пл.сен.пр. Ігор Фіглюс ПБ, писар пл.сен.пр. Костянтин Жук, скарбник пл.сен.пр. Віктор Зражевський ХМ

Т.2. Прийняття в дійсні члени та надання пластового ступеня сеніорів праці

Рішення прийнято:
прийняти старших пластунів Рому Зубенко та Олександра Лінчевського до УПС та надати ступінь пл.сен.праці згідно протоколів ОП УПС Станиці Київ Ч.35 від 15 листопада 2008 р., протоколу Ч. 36 від 13 грудня 2008 р. та відповідно до Правильника Уладу Пластового Сеніорату Стаття 2. НАБУТТЯ І ВТРАТА ЧЛЕНСТВА пункт 1. а.


Протокол Ч. 19 Сходин БКБ УПС від 6 березня 2008 р. Б.

Т.1. Стан звітів з ОП УПС України

Рішення прийнято:
1. приймати звіти з ОП та куренів УПС під час реєстрації учасників до відкриття з`їзду з правом надання ухвалюючого голосу на з`їзді тим хто прозвітується. Всім членам ОП та куренів УПС котрі не подадуть звіти до відкриття з`їзду, буде наданий лише дорадчий голос.

Т.2. Подання на реєстрацію звіту 13 Куреня УПС Дубова Кора

Рішення прийнято:

1. Прийняти звіт 13 Куреня УПС «Дубова Кора» зглядно на переміщення осідку курінного 13 Куреня УПС «Дубова Кора» до України.
2. Місцем осідку куреня вважати адресу курінного пл.сен.дов. Володимира Скоробського Україна 08298 Київська обл. смт. Коцюбинське, вул. Пономарьова 2Б, кв.32.

Т.3. План підготовки до 10 КЗ УПС

Рішення прийнято:
Затвердити план проведення Х Крайового з`їзду УПС:
Х Крайовий з’їзд УПС відбудеться на турбазі «Лімниця» за адресою Івано-Франківська область, селище Вістова
22 березня
9:00-11:00 прибуття учасників, реєстрація, поселення
11:00 - 13:00 відкриття, вшанування пам`яти сеніорів котрі відійшли на Вічну ватру, нагородження, заприсяження, іменування, вручення грамот. Звіт голови Мандатної комісії, обрання робочих органів, прийняття порядку денного.
13:00 - 14:00 обід
14:00 - 15:00 звіт Крайового Булавного, обговорення, надання абсолюторію
15:00 - 16:00 обрання Крайового Булавного УПС
16:00-17:00 робота над резолюціями по групах:
• уладові
• загальні
• вишколи, табори
• видавничі «Слово Сеніорату»
17:00-19:00 прийняття резолюцій
19:00 - 20:00 вечеря
20:00 - 22:00 ватра
22:00-7:00 нічна тиша
23 березня
7:00 вставання
8:00 - 10:00 Служба Божа
10:00 - 10:45 сніданок
11:00 - 13:00 вільна трибуна
13:00 - 13:30 закриття, фото
13:30-14:30 обід, від`їзд учасниківПЛАСТ – НАЦІОНАЛЬНА СКАВТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ
БУЛАВА КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС
ДЕСАНТ
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ КРАЙОВИЙ ПАРАШУТНИЙ ВИШКІЛ
ТВОРЧИЙ ЗВІТ

Організатор.
Організатором Експериментального крайового парашутного вишколу "Десант" (надалі ЕКПВ Десант) є булава Крайового булавного УПС України.

Цілі.
Цілями ЕКПВ Десант є практична перевірка наступних питань:
1. Наскільки парашутний спорт затребуваний у середовищі пластунів сеніорів та старших пластунів.
2. Доцільність введення в спеціалізоване літунське пластування елементів парашутного спорту.
3. Можливість взаємодії Пласту – НСОУ з підрозділами Товариства сприяння обороні України.
4. Можливість залучення бізнесових кіл до фінансування пластових заходів, безпосередньо не пов’язаних з виховною роботою з дітьми.

Дати та місце проведення.
Дати: 21 – 23 вересня 2007 року, п’ятниця, субота, неділя.
Місце: лісовий масив 1000 метрів західніше від технічної зони Чернігівського АСК, між населеними пунктами Прогрес, Підлісне та Гайове.

Провід.
1. Комендант – пластун сеніор праці Костянтин Жук, член булави КБ УПС.
2. Бунчужний – старший пластун Віталій Голутяк, ЧоК.
3. Писар – старший пластун Олександр Красілич, ЧоК
4. Інтендант – пластун сеніор праці Олег Климчук, ЧК, Крайовий булавний УПС.

Допоміжний персонал.
1. Старший кухар – приятелька Пласту Марія Жук (колишня пластунка).
2. Кухар – приятелька Пласту Олена Шеремет

Учасники.
Безпосередньо під категорію "учасники" ЕКПВ Десант підпадає 13 осіб. Разом з тим необхідно відмітити, що фактично учасниками, тобто тими, хто опановував ази парашутного спорту, були ще четверо осіб – бунчужний, писар, старший кухар та кухар. Таким чином реальна кількість учасників склала 17 осіб (додаток 1).

Гості.
Гостем ЕКПВ Десант був приятель Пласту Євген Романів, батько пластуна розвідувача Марка Романіва. Він надав відчутну допомогу інтенданту в період, коли всі 17 учасників та комендант були на заняттях.

Загальна кількість тих, хто брав участь в ЕКПВ Десант, склала 20 осіб.
За пластовими ступенями:
пластунів сеніорів – 3;
старших пластунів – 11, у тім числі прихильників 5;
пластунів розвідувачів – 2;
приятелів Пласту – 4.

За місцем проживання:
Київ – 7;
Харків – 4;
Донецьк – 3;
Івано-Франківськ – 2;
Львів – 3;
Рівне – 1.

Фінансування.
Кошторис вишколу склав 5910 грн., з яких 49,1% склала вкладка учасників, 28,8% кошти КПС, 22,2% спонсорські кошти. Витрати відображені у фінансовому звіті (додаток 2).

Страхування життя та здоров’я, інструктажі з техніки безпеки.
Страхувальником виступила Страхова компанія "Провідна", кожен, хто був на вишколі (крім гостя) був застрахований на суму 2000 гривень.
Інструктажі з техніки безпеки були проведені по методиці, затвердженій Федерацією парашутного спорту України з фіксацією у документах ЧАСК.

Парашутний досвід, зацікавленість у літунському пластуванні.
У проводі ЕКПВ Десант були один парашутист з досвідом 16 стрибків з парашутом, один сертифікований пілот-інструктор з парапланеризму, один зацікавлений у ЛП з досвідом декількох польотів на параплані.
Серед інших – двоє мали досвід парашутних стрибків (1 та 4), п’ятеро були учасниками крайового літунського табору "Чота Крилатих" різних років.
Десять осіб парашутного або літунського досвіду не мали.

Інструкторський склад.
З парашутизму інструкторами були професіонали з Чернігівського авіаційного спортивного клубу Товариства сприяння оборони України (далі ЧАСК):
командир парашутної ланки Андрій Володимирович Міхалевич;
інструктор-парашутист Володимир Володимирович Морєєв (понад 3000 стрибків);
інструктор-парашутист Андрій Федорович Шевантаєв;
колишній інженер авіаційного полку майор запасу Микола Петрович Ніколаєнко.
З дельтапланеризму інструкторами були спортсмени:
майстер спорту Сергій Павлович Сєргєєв;
кандидат у майстри спорту Віктор Мороз.

Організація занять.
Заняття були організовані на території ЧАСК, на місцях, обладнаних стаціонарними тренажерними пристроями, біля літаків, у парашутному класі а також на льотному полі – з дельтапланами. Програма занять була насиченою, вільного часу майже не залишалося, хоча були деякі паузи внаслідок недостатнього попереднього прорахунку, що було обумовлено відсутністю досвіду. Керівництво ЧАСК йшло назустріч всім проханням проводу табору, оперативно вносячи зміни в попередній план та виділяючи інструкторський склад.

Стрибки з парашутом.
Наземні заняття мали своїм логічним завершенням здійснення стрибків з парашутом. Перший, ознайомчий, стрибок здійснили всі 17 учасників 22 вересня з парашутом Д-6 (Д-5) з висоти 900 метрів. Борт літака покидали при швидкості 140 км/год. Випускаючим був В. Морєєв.
Другий, тренувальний, стрибок здійснили 10 учасників 23 вересня за такими ж умовами, що й перший. Випускаючим був С. Колесник.
Усім учасникам стрибки зараховані як успішні, виписані посвідки парашутистів.

Польоти на дельтапланах.
По завершенню теоретичних занять по дельтапланеризму відбулися польоти з інструкторами. 22 вересня четверо учасників здійснили ознайомчі польоти на мотодельтаплані, двоє на дельтаплані-тандемі. Польоти здійснювалися на висоті до 700 метрів.

Загальний порядок, дисципліна, стан табору.
Учасники вишколу були розміщені у лісовому масиві. Відбулося розтаборування, поділ учасників на гуртки – "крила", відкриття та закриття вишколу відбувалося у відповідності з пластовими традиціями. Протягом всього вишколу на території табору підтримувався порядок, розпорядок дня, в нічний час виставлялася стійка. Ніяких конфліктів між проводом і учасниками, а також учасників між собою, порушень дисципліни, не підпорядкування вимогам проводу не було. Всі без винятку учасники вишколу показали високий рівень пластової дисципліни, організованості і порядку. На вишколі панував дух пластової братерськості та взаємодопомоги в намаганні опанувати нові складні знання та навички.

Гігієна та забезпечення здоров’я.
Кухня та лятрина були обладнані відповідно до загальнопластових норм. Для ранкової гігієни використовувався умивальник на території ЧАСК, куди учасники прибували після ранкового проруху. Їжа готувалася з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог, якість та смак їжі були гарними, про що говорить той факт, що ніяких скарг на харчування, кишково-шлункових розладів не було.
Під час здійснення стрибків з парашутом двоє учасників отримали легкі розтягнення гомілкових суглобів, дві учасниці внаслідок особистої неуважності отримали серйозні ушкодження:
Марія Жук, 22 вересня, вивих гомілкового суглобу;
Світлана Полінкевич, 23 вересня, перелом однієї із кісток гомілкового суглобу.
Обом постраждалим надана своєчасна медична допомога на аеродромі штатним лікарем ЧАСК, після чого вони були доставлені в Чернігівську міську лікарню, де було зроблено рентгенівське обстеження, куплені ліки, виписані необхідні документи, а С. Полінкевич накладена гіпсова пов’язка. С. Полінкевич була надана всебічна допомога, вона була посаджена в автобус, комендант переконався, що на місці призначення її зустріне батько. 24-25 вересня по телефону комендант уточнював стан здоров’я та відсутність проблем із страхуванням.
Обидві постраждалі претензій до Пласту – НСОУ та до ЧАСК не мають.

По завершенню ЕКПВ Десант всі без винятку учасники, у тім числі і травмовані, та члени проводу висловили своє задоволення та бажання взяти участь у подібному вишколі наступного року. Окрім того майже всі повідомили про те, що в їхніх осередках є багато пластунів, які хотіли, але з різних причин не змогли взяти участь у вишколі.

Висновки.
1. Цілі вишколу досягнуті, по всім питанням, які планувалося перевірити, отримані позитивні відповіді:
• парашутний спорт у середовищі пластунів сеніорів та старших пластунів є затребуваним;
• введення в спеціалізоване літунське пластування елементів парашутного спорту доцільно;
• взаємодія Пласту – НСОУ з підрозділами Товариства сприяння обороні України можлива;
• фінансування пластових заходів, безпосередньо не пов’язаних з виховною роботою з дітьми бізнесовими колами можливе.
2. Вишкіл спрямований на дорослих членів Пласту – НСОУ, дає нові можливості пластунам сеніорам та старшим пластунам для вдосконалення та отримання нових вражень, знань і навичок.
3. Вишкіл сприяє подальшому розвитку літунського пластування в Україні.
4. Вишкіл сприяє популяризації Пласту – НСОУ на Чернігівщині, його розбудові.
5. Вишкіл сприяє зростанню авторитету булави Крайового булавного УПС та Уладу Пластового Сеніорату серед старшого пластунства.

Рекомендації.
Провід експериментального крайового парашутного вишколу "Десант" рекомендує булаві Крайового булавного УПС включити в план діяльності булави КБ УПС на 2008 рік крайовий парашутний вишкіл "Десант" а також провести заходи щодо його популяризації серед пластунів сеніорів.
Додатки:
1. Список учасників експериментального крайового парашутного вишколу Десант.
2. Фінансовий звіт.

Комендант вишколу:
пластун сеніор праці Костянтин Жук

28 вересня 2007 р. Б.ПЛАСТ Національна скавтська організація України
Булава Крайового Булавного УПС
Діловод Куренів і Осередків 6 березня 2008 р.
на руки пл.сен.пр. Ігоря Потеряйка

Дорогий Друже!
Просимо розглянути подання на реєстрацію куреня УПС при БКБ УПС України
Назва Куреня – 13 Курінь УПС „Дубова Кора”
Осідок Куреня – місце перебування курінного ( Україна 08298 Київська обл. смт. Коцюбинське, вул. Пономарьова 2Б, кв.32).

Курінний провід:
Курінний – пл.сен.дов. Володимир Скоробський – смт. Коцюбинське, Україна
Суддя – пл.сен.пр. о. Сергій Прудко – Вишгород, Україна
Писар – пл.сен.кер. Юрій Левицький – Монреаль, Канада
Скарбник – пл.сен.пр. Ігор Потеряйко – Ірпінь, Україна
Представник діяспори – пл.сен.кер. Теодосій Крупа – Morristown, NJ
Кількість членів: США (ЗСА): 1. пл.сен. Іванна Ґорчинська, Чікаґо , Ілліной
2. пл.сен. Теодосій Крупа, Морриставн, Ньюджерзі
3. пл.сен. Ореста Ткачук, Чікаґо, Ілліной
4. пл.сен. Надія Шехович, Нью Йорк, Нью Йорк
Канада: 5. пл.сен. Юрій Левицький, Монреаль, Квебек
Україна: 6. пл.сен. Юля Жданович, смт. Коцюбинське
7. пл.сен. Андрій Колос, Житомир
8. пл.сен.пр. Ігор Потеряйко, Ірпінь
9. пл.сен. пр. о.Сергій Прудко, Вишгород
10.пл.сен.дов. Володимир Скоробський, cмт. Коцюбинське

Праця Куреня:
1. Намагання спрямувати дію Уладу Українських Пластунів Сеньйорів по думці засновника – Дрота.
2. Випуск курінної хроніки „Шум Дубової Кори”.
3. Допомога практичними порадами й акцією створити новий правильник УПС, який відповідав би ідеям Дрота та вимогам сьогодення.
4. Розповсюдження правильного розуміння пластових ідей серед громадянства України.
5. Організування виховних таборів і тренінгів для сеньйорів в Україні.
6. Новацький табір „12 місяців”.
7. Участь у проводах новацьких та юнацьких таборів.
8. Праця над придбаннях нових членів до Дубової Кори.
9. Вишгородська діброва має спеціяльний блоґ – http://dubova-kora.blogspot.com/, на якому поміщено багато виховного та вишкільного матеріялу, як теж історію Дубової Кори.
10. У Крайовій Булаві УПС України є 3 члени Дубової Кори:пл.сен.дов. Володимир Скоробський, пл..сен.пр.о. Сергій Прудко та пл.сен.пр.Ігор Потеряйко.
11. „Слово сеніорату”, що виходить в Україні – це діло двох членів нашого куреня: В.Скоробського і о.С.Прудка.
12. Дубова Кора видала в Україні книжку пл. сен. Пр. Юлі Жданович, відданої новацької виховниці, про працю в новацтві.
З пластовим привітом
С К О Б ! ДУБЕ, КРІПИСЬ!Пл.сен.дов. Володимир Скоробський(Журба), курінний
Пл.сен.Юрій Левицький (Люлька),
писар (Скрипуча Пила)пл. сен. кер. Теодосій-Юрій Крупа, ДК

СКОБ – КОМАНДИР
(Вірш написаний у рік вбивства ген.Тараса Чупринки)

В розтогоні пружних тятив, пірнатою стрілою
у мерклих буднів пліснь
й оддалених чужин,
розладний шал синкоп,
вп’ялася вість! Що на постою,
на шляху до Великої Мети загинув Скоб!

Під зрослих жит журний жалібний шепіт,
серпанкових лісів притульних, сум і біль,
Зловість несли верхам, ярам і степам,
що не діждатись вже Його ніколи й нізвідкіль...

Прибавився новий з неставлених хрестів.
На душі скобам тінню вклавсь од нього приторк.
І мариться орлам, щоб впасти так як Він,
що жив, щоб впасти в кожну мить.
А впав, щоб жити.

Ще згадуєсь доба м’ятежна, неспокійна.
У запліччі мовчазних левів гніздились скоби,
без зваги в грах мчались назустріч війнам.
Між ними Він, як острах, захват, подив.
Горіли спрагнені серця, піднялись гордо чола,
пружився чорнозем розтканням нив,
сміялись волошки у житах
а покоління юне томилося у снах
про близький зрив.

Вогнями суду й мсти пороли грози небо,
струмками ткала кров плаї повстанських стеж,
всміхалася крізь згарища зелена Лемковина,
незбагненним двигтів поліський очерет,
нещадним пострілом принишкли гори,
і смертним поцілунком дихав степ.
В такий то час, як одцвітали зорі,
триїдним розтином кумир
друзів, батьків і матерів триболем креснув,
що так як сотні тисяч ще в нерозквітлу весну
загинув Він – Скоб – Командир!

Під зик їдкий важкої лиховісті,
на фоні обважнілих, терпких днів,
у снах, як хміль роздзвонюють повстанські пісні,
що між верхами, десь в житах,
а шепіт комишів
розказує у плавнях водам,
щоби до морів і за моря донесли
слово про тих, що до безтями у свободу закохані
кохання одреклись,
батьків і матерів, жінок й нащадків
і вірні до безумства Їй одній
приносились тривожних ночей смерчем
збиваючи ясу буремних днів.
а в дар,
як жар
серця свої несли Їй на долонях.
Поки, розкинувши широко рамена десь у житах,
спокій находили на чорнім лоні.

Спочив і Ти, сп’янілий жаром міту,
друг лицарів абсурду з юних літ,
оддав за нього все, що мав, що взяв од світу,
закоханий в борнях.
Ти будеш жити,
Ти мусиш – як символ – легенда – міт.

Пече досадою туга розвогнених картин,
євшану пахом повна грудь
й набрякли жильні сіти.
До болю мариться, що впасти так як Ти:
Ти ж впав, щоб жити!Пластуни вшанували своїх побратимів, що загинули у Києві під час репресій
1942 року в Бабинім Ярі

21 лютого 2008 року в Києві відбувся літературно-музичний вечір на вшанування світлої пам’яті пластунів, що загинули від рук гестапо в Бабинім Ярі у лютому 1942 року.
Вечір організували і провели сеніори ОП Київ разом зі старшими пластунами Київа і Вишгорода.

Головною метою заходу було привернути увагу молоді до подій осені-зими 1942 року, коли у Києві від репресій таємної поліції окупаційного німецького режиму загинуло понад шістсот діячів українського визвольного руху часів Другої світової війни, зокрема редакція газети «Українське слово». Ці, переважно молоді люди, складали цвіт нації, який прибував до Київа розбудовувати нову Державу. Вони належали до різних політичних партій та громадських організацій, але бачення майбутнього України мали спільне – самостійна, соборна, неподільна держава.

Серед загиблих у Бабиному Ярі пластунів на сьогодні достеменно відомі імена трьох: Лева Дівика, 1915 року народження, Івана Рошка, 1919 р.н. та Івана Рогача, 1914 р.н. Ще кількох не підтвердженні. Сеніори та старшопластуни заспівали пісень та зачитали уривок із поетичної збірки Івана Рошка «Брості». Пісні та співана поезія лунали у виконанні Володимира Скоробського, Сашка Лінчевського, Костя Тесленка, а також Романа Лясоти і Михайла Рудика («Бандуролі») з Вишгорода.

Залу для виступів і проведення вечора надав Культурно-мистецький центр НУ Києво-Могилянська Академія, що на вулиці Іллінській, 9, за що особлива подяка пану Михайлу Вержбицькому.

О. Климчук
Вишкіл попередньої пластової підготовки у Білгороді-Дністровському


24.04.2008

19-20 квітня 2008 року у смт Затока у таборі «Алые паруса» відбувся ВППП (Вишкіл попередньої пластової підготовки) для лідерів молодіжних і дитячих громадських організацій м. Білгорода-Дністровського та Одеси. На вишкіл також приїхали керівники деяких скавтських та туристичних груп з Київа та Молдови, які вже багато років беруть участь у таборі «Чорне море» у Лебедівці, всього було 28 людей. Метою ВППП є підготовка до вступу нашої скавтської організації у Національну скавтську організацію України ПЛАСТ.
Ми вже давно використовуємо у вихованні дітей скавтську методу, проводимо таборування. Але ближче познайомившись з Пластом, дійшли висновку, що це наймогутніша в Україні скавтська організація, багата на свої традиції, з цікавою 95-річною історією та своїми героями й почесними членами. Вхід до Пласту буде важливою подією у нашому житті й вирішить багато питань, які ми неспроможні були втілити самі. Це єдина форма і система відзнак, це невичерпні можливості розвитку дітей у найрізноманітніших напрямках, а також величезна кількість таборів, у яких наші діти матимуть змогу взяти участь в Україні та за її межами. Уже в найближчий час ми маємо створити пластову станицю «Аккерман», а згодом наш табір у Лебедівці стане пластовою оселею, яку ми назвали «Чорноморська Бесарабія». Вже досягнуто певних домовленостей з Одеським обласним управлінням лісового господарства, щодо співробітництва у цьому напрямі.
На ВППП ми взнали багато цікавого про структуру Пласту, методику роботи, подивилися фільми. Дуже цікавим є те, що Пласт не використовує іноземних слів у назвах своїх підрозділів, на відміну від скавтів. Наприклад 6-10 дітей молодшого віку об’єднуються у рій, 2-3 рої образують гніздо і всі вони належать до Уладу новаків. Діти 11-18 років працюють у гуртках. Кілька гуртків об’єднуються у курінь і входять до Уладу юнацтва. Керують роботою гуртків і роїв виховники, які пройшли спеціальний вишкіл. Пластуни 19-35 років входять до уладу старших пластунів. Немає у Пласті також вікових обмежень. Пластуни кому за 35 – об’єднані в улад сеніорів. А хто не хоче бути пластуном, але йому ця організація до вподоби, може стати пластовим приятелем.
Для проведення ВППП приїхали троє дівчат - старших пластунок зі Львова: Маріанна Бобко, Юля Чернікова, Вікторія Долик, та представник Київського сеніоріату Костянтин Жук, з яким ми познайомились на нашому сайті кілька місяців тому. В паузах між заняттями проводилися ігри. Особливо цікаво пройшла гра «Знайомство».
Щодо історії Пласту - це повинна бути окрема стаття, але одним із засновників Пласту на Україні був Петро Франко, син знаменитого Каменяра.
Два дні у таборі, безкоштовно наданому нам міським відділом освіти, пролетіли як одна мить. Наприкінці заходу гості побували в нашій фортеці й були в захваті від її величі. Дякуємо начальника відділу освіти Чеглотонєва М.С. за наданий табір, а також нашого лікаря, а на даному заході – кухаря, Андріянову Тетяну і скаутів клубу "Вершина": Рейнт Яну, Малих Настю, Сеіз Галю і Носуленко Артема, які допомагали в проведенні вишколу.
Голова клубу мандрівників «Вершина» Сергій Лєхан
http://blacksea-scouts.ucoz.ru

Пласт – Національна Скаутська Організація України
Булава Крайового Булавного УПС

ЗВІТ
Вишколу попередньої пластової підготовки ч. 2


30 «жовтня» 2008р.Б.

1. Час проведення: 18 - 19 жовтня 2008 р.Б.
2. Місце проведення: м. Коростишів, гранітні кар’єри
3. Ініціатор проведення: БКБ УПС
4. Організатори: 13 курінь УПС „Дубова
5. Провід вишколу:

Прізвище та ім’я Пл. ступінь Поштова адреса, телефон, електронна пошта Тематика гутірок ВППП
Комендант
Володимир Скоробський "ДК" пл.сен.дов. тт. 1,2, 7,8
Бунчужний
Ігор Потеряйко, ДК пл.сен.пр. Т. 9
Писар
о.Сергій Прудко, ДК пл.сен.пр. тт. 3,4,11
Інтендант
Андрій Колос, ДК пл.сен.пр. Т.10

6.Ланка інструкторів ВППП

Прізвище та ім’я Пл. ступінь Поштова адреса, телефон, електронна пошта Тематика гутірок ВППП
Інструктор
Коробова Марина ст.пл. Тт. 5,6

7.Учасники ВППП

№ Учасник/-ця Дата
народж. Адреса,
Телефон
е-mail Місце роботи (навчання), посада
1. Бацула Віктор 12.03.1984 Житомир, вул Фещенка-Чолівського, гурт. Ч.1 НЖ ДАУ
Молод. спец.
2. Бєлоусова Олеся 08.06.1992 Житомир,
пров. Читсий, 10 - 4 Вищ.проф.уч.
ЖДТУ н/с
3. Бєляк Іванна 18.12.1986 Житомир,
вул. Свободи, 27-а
8-097-877-63-46 -
Вища
4. Вітковська Марія 15.09.1987 Житомир,
вул. Київська, 47-57
8-093-124-99-00
lacerta2006@rambler.ru
5. Герасим’юк Петро 19.02.1994 с. Жежелів,
вул. Лісова, 38 Жежелівська ЗНВК І-ІІІ ст.
6. Герук Олеся 23.06.1992 с. Жежелів,
Козятинський р-н
Вінницька обл.
8-043-42-35-115 Жежелівська ЗНВК І-ІІІ ст.
7. Грабінська Іванна 28.03.1993 с. Жежелів,
Козятинський р-н
Вінницька обл.
8-043-42-35-140 Жежелівська ЗНВК І-ІІІ ст.
8. Дібров Володимир 28.081978 Житомир,
пров. Крилова 12-18
8-067-41-61-411 ПП
середня
9. Дунєв Сергій 15.12.1988 Жиомир,
вул. М. Жукова 33
SS-NACHTIGAIL@mail.ru ЖДУ ім. І. Франка
Вища н/з
10. Касянчук Георгій 23.12.1987 Радомишль,
вул. Чайковського, 6
8-097-913-73-91 КНІЕунівер.
середня
11. Лейченко Ігор 09.05.1982 Житомир
8-097-79-56-900 - вища
12. Максименко Богдан 03.07.1988 Житомир,
пр. Миру, 22-104 ЄУ Житомир. Філія
Вища н/з
13. Митрофанов Артем 1994 с. Жежелів,
Козятинський р-н
Вінницька обл. Жежелівська ЗНВК І-ІІІ ст
14. Нікольський Олександр 03.06.1987 Житомир,
м-п Соборний 3/2-21 КП „ЖТТУ”
Вища н/з
15. Орищук Марина 04.111994 с. Жежелів,
Козятинський р-н
Вінницька обл. Жежелівська ЗНВК І-ІІІ ст
16. Пизюк Ірина 14.12.1988 с. Жежелів,
Козятинський р-н
Вінницька обл.
8-096-75-88-074 КБІ при НТУУ”КПІ”
17. Слюсаренко Ігор 31.03.1994 с. Жежелів,
вул. Щорса, 27
8-096-72-21-787 Жежелівська ЗНВК І-ІІІ ст
18. Стефанюк Ірина 22.04.1994 с. Жежелів,
Козятинський р-н
Вінницька обл.
8-096-59-78-317 Жежелівська ЗНВК І-ІІІ ст
19. Хомюк Василь 24.05.1987 Житомир,
п-т Миру 1-338
8-097-87-22-253 ЖДТУ
Вища н/з
20. Юрківська Ліна 07.06.1994 с. Жежелів,
Козятинський р-н
Вінницька обл.
8-097-17-13-772 Жежелівська ЗНВК І-ІІІ ст


8. Поділ на гуртки

Гурток ч. 1 “ Лісові привиди ”:
1.Бацула Віктор
2. Дібров Володимир
3. Дунєв Сергій
4.Кас’янчук Георгій
5.Лейченко Ігор
6. Максименко Богдан
Впорядник: Ігор Потеряйко

Гурток ч. 2
1. Герасим’юк Петро
2. Митрофанов Артем
3. 3. Нікольський Олександр
4. Слюсаренко Ігор
5. Хомюк Василь
Впорядник: Лемко

Гурток ч. 3 “ Ми - дівчата”:
1. Бєлоусова Олеся
2. Бєляк Іванна
3. Вітковська Марія
4. Герук Олеся
5. Грабінська Іванна
6. Орищук Марина
7. Пизюк Ірина
8. Стефанюк Ірина
9. Юрківська Ліна
Впорядниця:Мандаринка

9.Вишкіл зараховано:
1.Марія Вітковська (33 бали)
2.Сергій Дунєв (33 бали)
3.Ірина Пизюк (30 балів)
4.Ігор Лейчекно (30 балів)
5.Олександр нікольський (30 балів)
6.Олеся Герук (30 балів)10.Бюджет вишколу

Прибуток Витрати
Сума Джерело одержання Сума Стаття витрат
180 грн. Вкладка учасників 150 грн. Пальне
180 грн. Зошити, роздрук

Разом:180 Разом:150 грн.

11.Використання майна та спорядження:

два автомобіля, намети, спимішки, розкладні столи, стільці, кухонне спорядження, фліпчарт, папір, роздаткові матеріяли (зошити учасників)

Зауваги коменданта

Вишкіл пройшов динамічно, учасники проявили себе чудово навіть незважаючи на холодну пору року.

Зауваги до бунчужного пл.сен.пр. Ігоря Потеряйка,ДК - слід звернути увагу на точку пластового закону «пластун точний», через спізнення в точках рамового порядку вишколу першого дня не вдалося зробити перевірку закріплених знань, що наклало відбиток на загальній оцінці всього вишколу.

До писаря пл.сен.пр. о. Сергія Прудка, ДК є побажання наступного разу дотримуватися основної теми викладу та не відволікатися на розмови, що не зовсім стосуються тематики. Також побажання готувати звіт із вишколу в двотижневий термін, «пластун точний».

До інтенданта пл.сен.пр. Андрія Колоса, ДК - варто звернути увагу на організацію розподілу праці чергового гуртка на кухні, менше робити самому чорнової роботи за учасників але більше приділяти увагу розподілу праці поміж членами чергового гуртка. Через затримки в приготуванні їжі зміщувався рамовий порядок дня, що в свою чергу наклало відбиток на загальній оцінці закріплених знань учасників першого дня, тобто не провели тестування першого дня через спізнення з приготуванням обіду та вечері.

Загалом проведення вишколу в таборових умовах є набагато продуктивнішим стаціонарного (авдиторного) вишколу. Таборові умови якнайкраще передають дух пластової романтики. Дають змогу відчути учасникам весь чар пластування.

Комендант: пл.сен. дов. Володимир Скоробський, ДК


Писар: пл. сен. пр. о. Сергій Прудко, ДК

Додаток 1


В.о. Булавного БКБ УПС
пл. сен.пр. Олегові Климчуку, ЧК
Курінного 13 куреня УПС „Дубова Кора”
пл.сен.дов. Володимира Скоробського, ДК

ЗГОЛОШЕННЯ
Вишколу попередньої пластової підготовки

12 жовтня 2008р.Б.

13 курінь УПС „Дубова Кора” зголошує про своє бажання організувати й провести Вишкіл Попередньої Пластової Підготовки у м. Коростишів у часі з 18 по 19 жовтня 2008 р.Б. Існують необхідні передумови для проведення Вишколу у даній місцевості.
На Вишкіл попередньо зголошено 23 особи (список додається).
Запланове місце проведення ВППП: Коростишівські гранітні кар’єри.
Очікувані джерела фінансування Вишколу:
1. Вкладка учасників.
2. Благодійні пожертви куреня й приятелів Пласту.
Комендантом Вишколу Організатор пропонує затвердити пл.сен.дов. Володимира Скоробського, ДК, 1963 р.н., член Пласту з 1989 р.Б., що успішно відбув наступні пластові вишколи:
-Вишкіл провідників вишколів Ч.1, вишкіл провідників таборів Ч.1, КВВ УПЮ 1 ступеня, Комендант восьми ВППП в Київській, Житомирській, Чернігівській областях.
Просимо Крайову Булаву УПС:
1. Дозволити проведення Вишколу Попередньої Пластової Підготовки у м. Коростишів у часі з 18по 19 жовтня 2008 р.
2. Надати йому порядкове число 2.
3. Затвердити комендантом Вишколу
пл.сен.дов. Володимира Скоробського, ДК
4. Надати необхідні методичні матеріали для проведення Вишколу.


Курінний 13 куреня УПС пл.сен.дов.
„Дубова Кора” Володимир Скоробський, ДК


Додаток 2


Пласт – Національна Скаутська Організація України
Булава Крайового Булавного УПС

Вишкіл Попередньої Пластової Підготовки ч. 2
18 – 19 жовтня 2008 р., м. Коростишів

ІНСТРУКТОРСЬКА КАРТА ВИШКОЛУ
№ Гутірка Інструктор Відгук коменданта про роботу інструктора
1. Передісторія та історія становлення й розвитку організації на Галичині, Волині, Центральній та Східній Україні, Закарпатті, на вигнанні та в часі відродження на Україні. Журба
2. Мета Пласту. Пластова ідеолоґія: Велика Гра, Три Головні Обов'язки, Пластовий Закон, Присяга. Журба
3. Пластова символіка (привітання, гасло, лілейка) Святий Юрій Переможець як опікун лицарства та Пласту.Пластові церемоніяли. Скок
4. Структура Пласту . Начальний Пластун як символ єдности Пластової їдеї в усьому світі. Пластові Улади. Як стати членом Пласту. Передумови переходу з уладу до уладу( вікові, формальні).Пластова система пересторог та відзначень. Скок
5. Новацький рій, його устрій, традиції. Роль новацького виховника. Мандаринка
6. Психологічні, вікові й устроєві різниці й схожості між УПН та УПЮ. Роль та місце дорослої особи (братчика УПН, виховника УПЮ). Мандаринка
7. Гутірка, її вплив на юнацтво. Пластові ігри та забави. Пісня. Журба
8. Гурток юнаків-основна виховна клітина в Пласті. Гурткова система. Роль юнацького виховника. Журба
9. Пластовий однострій, його необхідність та складові частини як елемент виховної системи Пласту. Вирвизуб
10. Пластові табори та мандрівки. Їх важливість у виховному процесі. Роди таборів та підготовка до них. Лемко
11. Релігійне та національне виховання (батьки, школа, Церква). Пластприят
СкокДодаток 3

Список зголошених учасників вишколу

№ Зголошений учасник/-ця Рік народж. Місцевість
1. Бацула Віктор
2. Бєлоусова Олеся
3. Бєляк Іванна
4. Вітковська Марія
5. Герасим’юк Петро
6. Герук Олеся
7. Грабінська Іванна
8. Дібров Володимир
9. Дунєв Сергій
10. Касянчук Георгій
11. Кобзар Павло
12. Коваль Дмитро
13. Лейченко Ігор
14. Максименко Богдан
15. Митрофанов Артем
16. Нікольський Олександр
17. Орищук Марина
18. Осадчук Олександр
19. Пизюк Ірина
20. Слюсаренко Ігор
21. Стефанюк Ірина
22. Хомюк Василь 1987
23. Юрківська Ліна 1994
Пласт – Національна Скаутська Організація України
Булава Крайового Булавного УПС

ЗВІТ
Вишколу попередньої пластової підготовки ч. 3


“ 04 ” _лютого_ 2009 р.Б.

1. Час проведення: 28-29 грудня 2008 р.Б._________________________________
2. Місце проведення: __м. Житомир_______________________________________ _____________________________________________________________________
3. Ініціатор проведення: ____курінь «Дубова Кора»__________________________
4. Організатори: ____ курінь «Дубова Кора»________________________________
5. Провід ВППП
Прізвище та ім’я Пл. ступінь Поштова адреса, телефон, електронна пошта Тематика гутірок ВППП
Комендант
пл.сен.дов. Володимир Скоробський «ДК» пл. сен.дов Передісторія та історія становлення й розвитку організації Пласту та скавтинґу
Мета Пласту. Пластова ідеолоґія: Велика Гра, Три Головні Обов’язки, Пластовий Закон, Присяга
Заст. коменданта пл.сен.пр.о.Сергій Прудко «ДК» пл. сен. пр. Пластова символіка, церемоніали. Релігійне та національне виховання.
Бунчужний
ст.пл-каОксана Хмеленко ст. пл.-ка. Гурток в юнацтві, вікові та психологічні різниці та схожості між УПН та УПЮ, пластові ігри та забави.
Писар
ст.пл-ка Марина Коробова ст. пл.-ка.
Новацький рій, вікові та психологічні різниці та схожості між УПН та УПЮ, пластові ігри та забави.
Інтендант
пл.сен.пр. Андрій Колос «ДК»
Пісня, її вплив на виховання, пластові табори та мандрівки.

6. Ланка інструкторів ВППП
Прізвище та ім’я Пл. ступінь Поштова адреса, телефон, електронна пошта Тематика гутірок ВППП


7. Учасники ВППП
№ Прізвище та ім’я Дата нар-ня Адреса, телефон, електронна пошта Місце роботи (навчання), посада
1. Павло Кобзар
2. Олександр Лотоцький
3. Дмитро Коваль
4. Ольга Колеснікова
5. Олеся Білоусова
6. Максим Вікарчук
7. Тетяна Лущенко
8. Георгій Касянчук
9. Марічка Бурдукало


8. Поділ на гуртки
Гурток ч. 1 “ Воля ”: Павло Кобзар, Олександр Лотоцький, Дмитро Коваль, Максим Вікарчук, Георгій Касянчук
Впорядник: пл. сен. пр. Андрій Колос
Гурток ч. 2 “ Вогники ”: Ольга Колеснікова, Олеся Білоусова, Тетяна Лущенко, Марічка Бурдукало
Впорядниця: ст. пл-ка. Марина Коробова

9. Вишкіл зараховано:

• Марічці Бурдукало (першунка)
• Павлові Кобзарю
• Олександрові Лотоцькому
• Ользі Колесніковій
• Олесі Білоусовій
• Тетяні Лущенко
• Георгієві Касянчуку
• Максимові Вікарчуку

10. Бюджет вишколу
Прибуток Витрати
Сума Джерело одержання Сума Стаття витрат
300 Пожертва пл.сен.пр.Скока 90 Прохарчування, витратні матеріяли
75 Вкладка учасників 100 Пальне
25 Телефонна картка
120 Роздрукування матеріялів (зошити учасників)
Разом: 375 Разом: 335

11. Використання майна та спорядження
Автомобіль, папір для фліпчарту, маркери, розкладні столи та стільці, гітара.Зауваги коменданта

Учасники вишколу проявили активність, декотрі проходили вишкіл вдруге, оскільки першого разу набрали недостатню кількість балів для зарахування, двоє з учасників прибули зі спізненням, але це не завадило їм набрати відповідну кількість балів.

Члени проводу показали себе добре, було кілька відхилень в рамовому порядку через неуважність бунчужної ст.пл-ка. Оксани Хмеленко, хоча вона докладали всіх зусиль для якнайкращого виконання своїх обов`язків (варто звернути увагу на впоряд та точку пластового закону «точність»).

Писар ст.пл-ка Марина Коробова добре виконала обов`язки писаря під час вишколу, але після вишколу не вклалася у відповідний двохтижневий термін підготовки звіту (варто звернути увагу на точку пластового закону «словність» і «точність»). Звіт був підготовлений не точний, поспіхом, неуважно - звернути увагу на точку «пластун пильний».

Інтендант вишколу пл.сен.пр. Андрій Колос доклав всіх зусиль до організації вишколу та його забезпечення, але поклався на словність партнерської організації «УНСО» і внаслідок опинився заложником недотримання словності членами УНСО, що мало не зірвало вчасний початок вишколу. Заразом не прибули всі заявлені 17 учасників вишколу і Проводові довелося провадити ВППП із 9-ма учасниками. Андрієві слід звернути увагу на грамотну організацію та контроль за виконанням обіцяного зі своїми партнерами. Покладатися на власні сили та менше залежати від інших. Слід звернути увагу на точки пластового закону: «пластун сумлінний»., «пластун доброї гадки» та не переносити свої недоопрацювання на інших.

До духівника пл.сн. пр. о Сергія Прудка зауваг суттєвих немає. Із цього ВППП лише потрібно зробити висновки про те, що Службу Божу наступного разу не варто віддавати в руки священників (місцевих) які невзмозі зорганізувати належну підтримку служби з числа учасників. Служба Божа цього разу була зведена місцевим парохом до Обідниці (без причастя) і ніхто з учасників не був готовий(не знали як служити) до її переведення, хоча спільними зусиллями членів Проводу Обідниця звершилась.

Комендант: пл.сен.дов. Володимир Скоробський «ДК»

ДОДАТОК 1

ЗАПРОШЕННЯ

Дорогий Друже! Подруго!
Запрошуємо Тебе до участі у вишколі попередньої пластової підготовки Ч.3, котрий проходитиме з 27 по 28 грудня 2008 р.Б, у м. Житомирі з рамена Крайового Булавного УПС «Пласту» Національної Скаутської Організації України (НСОУ) та 13 куреня УПС «Дубова Кора»
„Вишкіл попередньої пластової підготовки ” ( далі ВППП) – це вишкіл початкового рівня для утримання єдности пластової ідеології, методології та тяглости пластових традицій. ВППП проводиться виключно за єдиною Програмою в Україні прийнятою Булавами Крайових Булавних УСП та УПС та під їхнім керівництвом. ВППП проводиться для осіб які не були виховані в Пласті в Уладах Пластового Новацтва та Юнацтва, але бажають стати пластунами та пластунками в Уладах відповідних їхньому віку, УСП чи УПС від 18 чи 30 років.
Мета ВППП:
передати Тобі початкові знання про Пласт.
Завдання:
показати Тобі ефективність Пластової ідеології та методи виховання та самовиховання;
запалити в Тобі бажання створити місцевий пластовий осередок, чи вступити до вже існуючого;
здійснити Твій відбір, як кандидата на дійсне членство.
Зарахування перейдення вишколу здійснюється:
за результатами виказаної Тобою пластової постави під час вишколу (система «+» і «-»);
за результатами Твого опитника (щонайменше 60% правильних відповідей).
Наслідками проходження вишколу є:
надання Тобі номерної посвідки про перейдення вишколу;
підстава для надання Тобі права здобувати статусу дійсного члена;
підстава для зарахування Тебе учасником на КВВ УПЮ, РОВ УПН, Вишкіл інструкторів-І
Наслідками непроходження вишколу є:
підстава для відмови Тобі в набутті дійсного членства, потреба повторного Твого проходження Вишколу.
Для участі у вишколі необхідно заповнити реєстраційну картку учасника та надіслати її за вказаною внизу адресою.
Реєстраційна карка учасника та програма додається.
Про точне місце та умови проведення вишколу звертатися до Андрія Колоса за телефоном: 8096 456 71 76

Просимо Тебе підтвердити свою участь у вишколі до 22 грудня 2008 р.Б.
Чекаємо Тебе на вишколі!
З повагою
Комендант вишколу пл. сен. дов. Володимир Скоробський, ДК
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Андрій Михайлович Колос
Польський бульвар 13,кв.62
м. Житомир
10020
Електронна адреса:lemkolos@gmail.com
Пласт – Національна Скаутська Організація України
Булава Крайового Булавного УПС
ВППП Ч. 3. 27-28 грудня 2008 р. Б.

Реєстраційна картка учасника / - ці ВППП

1. Ім’я, по-батькові прізвище _____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________

2. Дата народження ____________________________________________________________

3. Місце навчання (роботи), посада, робочий телефон _____________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________

4. Освіта _____________________________________________________________________________

5. Членство у громадських організаціях (політичних партіях) __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Захоплення _____________________________________________________________________________

7. Адреса, телефон, е-пошта _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


(місцевість, дата)___________________ (підпис) ___________________________________

ДОДАТОК 3
Рамовий порядок ВППП

27 грудня 2008 р. Б., субота

9.00 – 9.4 0 Реєстрація учасників, поділ на гуртки (Лемко, Мандаринка).
9. 45 Відкриття ВППП.
10.00 Передісторія та історія становлення й розвитку організації Пласту скавтинґу в Галичині, Волині, Центральній та Східній Україні, Закарпатті, на вигнанні та в новітні часи відродження на Україні від 1989 року. ( Журба)
11.00 Мета Пласту. Пластова ідеолоґія: Велика Гра, Три Головні Обов’язки, Пластовий Закон, Присяга. (Журба)
12.00 Пластова символіка (привітання, гасло, лілейка ) Святий Юрій Переможець як опікун лицарства та Пласту. Пластові церемоніяли. (Скок)

13.00 – 14.00 Обід (Лемко, Мандаринка, Хмеля)

14.00 Структура Пласту. Як стати членом Пласту. Передумови переходу з уладу до уладу( вікові, формальні).Пластова система пересторог та відзначень. (Журба)
15.00 Гурток юнаків-основна виховна клітина в Пласті. Гурткова система. Роль юнацького виховника. (Хмеля)
16.00 Новацький рій, його устрій, традиції. Роль новацького виховника. (Мандаринка).
17.00 Психологічні, вікові й устроєві різниці й схожості між УПН та УПЮ. Роль та місце дорослої особи (братчика УПН, виховника УПЮ). (Мандаринка, Хмеля)
18.00 Гутірка, її вплив на юнацтво. Пластові ігри та забави. (Мандаринка, Хмеля)
19.00 Пісня її вплив на виховання. Ватри. Вогники. (Лемко, Мандаринка).
19.00 – 19.30 Оцінка дня (інструктори), підготовка до вечері (черговий гурток).

19.30 – 20.00 Вечеря.

20.00 – 20.15 Закриття дня.
20.15 – 21.00 Підготовка до Ватри знайомства (всі учасники і члени Проводу)
21.00 – 22.30 Ватра знайомства (всі учасники представлення гуртків).
22.30 - 23.00 Підготовка до сну.
23.00 – 8.00 Нічна тиша.

28 грудня 2008 р.Б., неділя

8.00 Вставання, ранковий прорух, вмивання (Бунчужний)
8.45 Відкриття дня.
9.00 – 10.00 Служба Божа (Скок і всі учасники вишколу).

10.00 – 10.30 Перекуска (чай, кава, канапки черговий гурток, Лемко).

10.30 Релігійне та національне виховання (співпраця з: батьками, школою, Церквою). (Скок).
11.30 Впоряд. Пластовий однострій, його необхідність та складові частини як елемент виховної системи Пласту (Вирвизуб).

12.30 – 14.00 Обід (черговий гурток).

14.00 Пластові табори та мандрівки. Їх важливість у виховному процесі. Роди таборів та підготовка до них. (Лемко).
15.00 – 16.00 Підсумкове оцінювання учасників (всі інструктори) підготовка до закриття (всі учасники).
16.00 – 17.30 Закриття ВППП, вручення посвідок, згортання табору.
17.00 Від’їзд учасників.

ДОДАТОК 4

Запитник для перевірки засвоєної інформації ВППП

Вкажіть своє ім`я та Прізвище______________________________________


Т.1 Хто стояв у витоків Світового Скавтинґу?
____________________________________________________________________
Назвіть спільні та окремішні риси Скавтинґу та Пласту
____________________________________________________________________
Вкажіть історичні витоки Українського Пласту
____________________________________________________________________________
Коли і хто стояв у витоків створення Пласту?
____________________________________________________________________
Назвіть перші українські бой-скавтові організації, що постали в умовах національно-державного відродження України? Хто їх зорганізував?
____________________________________________________________________
Хто з державних мужів надавав підтримку українським бой-скавтам в їхній діяльності на поч. 20 ст.?
____________________________________________________________________
В яких містах Великої України виникли українські скавтові загони на поч. 20 століття?__________________________________________________________________
В яких країнах світу постав Пласт? Що таке КУПО?
___________________________________________________________________________________________
Коли відбулося друге відродження Пласту в Україні? В яких і містах?
____________________________________________________________________________

Т.2 Яка мета Пласту?В чому вона реалізується?
____________________________________________________________________________

Які фундаменти пластової самовиховної методи?
____________________________________________________________________________
Які є прикмети пластового життєвого стилю?
____________________________________________________________________

Що є основою характеру пластуна ?
____________________________________________________________________________

Які три Головні обов`язки пластуна?
____________________________________________________________________________

Скільки точок має Пластовий Закон, вкажіть їх:
____________________________________________________________________________


Т.3 Який вигляд має Пластовий герб? Яке його символічне значення ____________________________________________________________________
Як вітаються пластуни ?(розшифруйте)
____________________________________________________________________
Хто є опікуном (покровителем Пласту) ? Чому ?____________________________
____________________________________________________________________
Які пластові церемоніяли в Пласті є загальноприйнятими ?___________________
____________________________________________________________________________
Т.4 Скільки та які улади є в Пласті?
____________________________________________________________________
Які пластові улади творять Станицю? ____________________________________________________________________
Які територіяльні пластові підрозділи входять до структури Краю ?
____________________________________________________________________________
Скільки було Начальних Пластунів ? Хто зараз є Начальним Пластуном ?
_________________________________________________________________ ___
Як приймають до Пласту ?
____________________________________________________________________________
Які передумови переходу з юнацтва до старшопластунства ?
____________________________________________________________________
Скільки є відзначень є в юнацтві та які ?
____________________________________________________________________ Скільки є пересторог ?
____________________________________________________________________
Що відбувається після надання останньої з них ?
__________________________________________________________________________

Т.5. Що таке гутірка?
____________________________________________________________________________
Які є роди (види) гутірок (поясніть коротко їхні завдання)?
____________________________________________________________________________Що мають брати до уваги люди, що беруть участь у гутірці?
____________________________________________________________________
На які чотири види поділяються ігри і що вони розвивають?
____________________________________________________________________________
Який гімн співають пластуни на закритті дня?
________________________________________________________________________
Які чесноти українця оспівуються в українській пісні?
_________________________________________________________________________

Т.6 Як називається виховник в новацтві?
_______________________________________________________________________

Що таке новацький рій?
____________________________________________________________________________ Які похвали й перестороги існують в новацтві?
____________________________________________________________________________
Т.7 Як постає і діє гурток? Перечисліть стадії його життя
____________________________________________________________________________
Яка роля виховника, яке його ставлення до гуртка?
____________________________________________________________________________
Які існують правила для пластових прихильників, яка існує система оцінки їх діяльности? ____________________________________________________________________________
Хто входить до проводу гуртка УПЮ?
____________________________________________________________________________

Які роди занять існують в гуртку УПЮ?
____________________________________________________________________________

Т.8 Яка роль та місце виховника в УПН та УПЮ?
____________________________________________________________________________
Які устроєві різниці між УПН і УПЮ?
____________________________________________________________________
Т. 9 Для чого потрібен однострій, яка його виховна функція?
____________________________________________________________________
За якими відзнаками однострою можна впізнати виховника?
____________________________________________________________________

Які є відзнаки приналежности до пластових уладів та де їх носять на однострої?
____________________________________________________________________
Т.10 Що ми розуміємо під прикметами Пластового життєвого стилю?
____________________________________________________________________
Яким засобами здійснюється релігійне та національне виховання в
Пласті ?
____________________________________________________________________

Для чого потрібно плекати в юнацтві ідеялізм?
____________________________________________________________________

Т.11 Яким вимогам має відповідати місце під табір?
____________________________________________________________________

Виряд поділяється на:
____________________________________________________________________

Назвіть чотири етапи планування табору( принцип 4 П)?
____________________________________________________________________

Які є роди таборів?
____________________________________________________________________
Хто входить до проводу табора?
____________________________________________________________________


ДОДАТОК 5

Пласт Національна Скаутська Організація України
Булава УПС

ПОСВІДКА
Про відбуття Вишколу Попередньої Пластової Підготовки ч.3
Стверджує про те, що_______________________________________
Пройшов(ла) відмінно, добре, успішно вишкіл і набрав(ла)____
бали(ів). Здобув(ла) початковий рівень інформації,
що дає підстави провадити пластову діяльність.
Дано: 28 грудня 2008 р. Б.
Комендант: пл. сен. довір`я Володимир Скоробський "ДК"
Писар: ст.пл-ка Марина Коробова


ДОДАТОК 6


Пласт Національна Скаутська Організація України
Булава УПС
ПОСВІДКА
Про відбуття Вишколу Попередньої Пластової Підготовки ч.3
Стверджує про те, що_______________________________________
Не пройшов(ла) вишколу і набрав(ла)____
бали(ів). що є недостатньо для зарахування вишколу.

Провід ВППП рекомендує Тобі пройти Вишкіл повторно.

Дано: 28 грудня 2008 р. Б.

Комендант: пл. сен. довір`я Володимир Скоробський "ДК"


ПЛАСТ
НАЦІОНАЛЬНА СКАУТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ
БУЛАВА КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС
ВИШКІЛ ПОПЕРЕДНЬОЇ ПЛАСТОВОЇ ПІДГОТОВКИ ч.3
НАКАЗ ч.1

Провід вишколу від імені крайового булавного приймає пл. сен. дов. Володимир Скоробський (ДК)

1. Провести вишкіл попередньої пластової підготовки 27-28 грудня 2008 р.Б. у м.Житомир.
2. Провід вишколу:
Комендант пл.сен.дов. Володимир Скоробський, ДК
Заст.Коменданта, духівник пл.сен.пр. о. Сергій Прудко, ДК
Інтендант пл.сен.пр. Андрій Колос
Бунчужна ст.пл. Оксана Хмеленко, ШОК
Писар ст.пл. Марина Коробова
3. Рамовий порядок дня:
9.00 – 9.4 0 Реєстрація учасників, поділ на гуртки (Лемко, Мандаринка).
9. 45 Відкриття ВППП.
10.00 Передісторія та історія становлення й розвитку організації Пласту скавтинґу в Галичині, Волині, Центральній та Східній Україні, Закарпатті, на вигнанні та в новітні часи відродження на Україні від 1989 року. ( Журба)
11.00 Мета Пласту. Пластова ідеолоґія: Велика Гра, Три Головні Обов’язки, Пластовий Закон, Присяга. (Журба)
12.00 Пластова символіка (привітання, гасло, лілейка ) Святий Юрій Переможець як опікун лицарства та Пласту. Пластові церемоніяли. (Скок)

13.00 – 14.00 Обід (Лемко, Мандаринка, Хмеля)

14.00 Структура Пласту. Як стати членом Пласту. Передумови переходу з уладу до уладу( вікові, формальні).Пластова система пересторог та відзначень. (Журба)
15.00 Гурток юнаків-основна виховна клітина в Пласті. Гурткова система. Роль юнацького виховника. (Хмеля)
16.00 Новацький рій, його устрій, традиції. Роль новацького виховника. (Мандаринка).
17.00 Психологічні, вікові й устроєві різниці й схожості між УПН та УПЮ. Роль та місце дорослої особи (братчика УПН, виховника УПЮ). (Мандаринка, Хмеля)
18.00 Гутірка, її вплив на юнацтво. Пластові ігри та забави. (Мандаринка, Хмеля)
19.00 Пісня її вплив на виховання. Ватри. Вогники. (Лемко, Мандаринка).
19.00 – 19.30 Оцінка дня (інструктори), підготовка до вечері (черговий гурток).

19.30 – 20.00 Вечеря.

20.00 – 20.15 Закриття дня.
20.15 – 21.00 Підготовка до Ватри знайомства (всі учасники і члени Проводу)
21.00 – 22.30 Ватра знайомства (всі учасники представлення гуртків).
22.30 - 23.00 Підготовка до сну.
23.00 – 8.00 Нічна тиша.

4. Правильник ВППП:
• Учасники вишколу слухають наказів проводу
• Учасники вишколу сумлінно долучаються до програми вишколу
• Учасники вишколу точно виконують накази проводу
• З усіма питаннями учасники звертаються до гурткових, гурткові до бунчужної, бунчужна до коменданта
• Усі знайдені речі учасники відносять бунчужній
• Усі захворювання зголошуються бунчужній
• Учасники вишколу під час гутірок не користуються мобільними телефонами, протягом вишколу ставлять їх у беззвучний режим
• Терен вишколу: приміщення та територія біля нього, огороджена парканом
• Учасники вишколу сміття викидають до смітників
• Залишати терен вишколу дозволяється після дозволу коменданта
• Учасники вишколу посміхаються, згадують про своє почуття гумору та не кидаються ножами, виделками, словами та іншими гострими предметами.
5. Гурток ч.1
Павло Кобзар
Олександр Лотоцький
Дмитро Коваль
Максим Вікарчук
Георгій Касянчук

Гурток ч.2
Ольга Колеснікова
Олеся Білоусова
Тетяна Лущенко
Марічка Бурдукало

6. Хорунжі на сьогодні:
Олеся Білоусова
Павло Кобзар

7. Кількісний стан вишколу:
Провід: 5
Учасники: 9
Гості: 1
Всього: 15


СКОБ!

Дано:
27.12.2008 р.Б.

Підписали:
Комендант пл..сен.дов. Володимир Скоробський
Писар ст..пл. Марина Коробова


ПЛАСТ
НАЦІОНАЛЬНА СКАУТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ
БУЛАВА КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС
ВИШКІЛ ПОПЕРЕДНЬОЇ ПЛАСТОВОЇ ПІДГОТОВКИ ч.3
НАКАЗ ч.2

Продовжити вишкіл

1. Рамовий порядок дня:
8.00 Вставання, ранковий прорух, вмивання (Бунчужний)
8.45 Відкриття дня.
9.00 – 10.00 Служба Божа (Скок і всі учасники вишколу).

10.00 – 10.30 Перекуска (чай, кава, канапки черговий гурток, Лемко).

10.30 Релігійне та національне виховання (співпраця з: батьками, школою, Церквою). (Скок).
11.30 Впоряд. Пластовий однострій, його необхідність та складові частини як елемент виховної системи Пласту (Вирвизуб).

12.30 – 14.00 Обід (черговий гурток).

14.00 Пластові табори та мандрівки. Їх важливість у виховному процесі. Роди таборів та підготовка до них. (Лемко).
15.00 – 16.00 Підсумкове оцінювання учасників (всі інструктори) підготовка до закриття (всі учасники).
16.00 – 17.30 Закриття ВППП, вручення посвідок, згортання табору.
17.00 Від’їзд учасників.

2. За імпрези гурток «Вогники» отримує 2 «+», «Воля» - 1 «+»
3. За порушення нічної тиші гурток «Вогники» отримує 1 «-»
4. Черговий гурток на сьогодні «Воля»
5. На вишкіл прибув о.Костянтин.
6. Хорунжі на сьогодні:
Ольга Колеснікова
Дмитро Коваль

7. Кількісний стан вишколу:
Провід: 5
Учасники: 9
Гості: 2
Всього: 16

СКОБ!

Дано:
28.12.2008 р.Б.

Підписали:
Комендант пл..сен.дов. Володимир Скоробський
Писар ст..пл. Марина Коробова

ПЛАСТ
НАЦІОНАЛЬНА СКАУТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ
БУЛАВА КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС
ВИШКІЛ ПОПЕРЕДНЬОЇ ПЛАСТОВОЇ ПІДГОТОВКИ ч.3
НАКАЗ ч.2

Завершити вишкіл.

1. Вишкіл зараховано:
• Кобзареві Павлу
• Олександру Лотоцькому
• Ковалеві Дмитру
• Колесніковій Ользі
• Білоусовій Олесі
• Тетяні Лущенко
• Касянчуку Георгію
• Бурдукало Марічці

2. Вишкіл не зараховано:
Вікарчуку Максиму

3. Провід вітає учасників вишколу із завершенням навчання

СКОБ!

Дано:
28.12.2008 р.Б.

Підписали:
Комендант пл..сен.дов. Володимир Скоробський
Писар ст..пл. Марина КоробоваРішення сходин БКБ УПС від 3 квітня 2009 року.


І. На подання КБ УПН на засіданні 16.11.2008 р. Б. БКБ УПС рекомендує КПР надати відзначення таким сеніорам, виховникам УПН, за працю в 2008 р.Б.:

1. Пл. сен. Марті Фрищин, ст. Болехів, Ів-Фр.округа – ІІІ відзначення УПС за працю сестричкою рою та інструктором вмілості під табору «Джура/Гетьманів на» на крайовому таборі «Літопис рідної землі» (за поданням коменданта Наталії Кияк та керманича виховної програми підтабору Ольги Бондаренко).
2. Пл. сен. Юрку Житлову, ст. Кремінна, Луганс.округа – ІІІ відзначення УПС за працю братчиком та інструктором вмілості підтабору «Джура/Гетьманівна» на крайовому таборі «Літопис рідної землі» (за поданням коменданта Наталії Кияк та керманича виховної програми під табору Ольги Бондаренко).
3. Пл. сен. Наталі Житловій, ст. Кремінна, Луганс.округа – ІІІ відзначення УПС за працю сестричкою рою та інструктором вмілості під табору «Джура/Гетьманів на» на крайовому таборі «Літопис рідної землі» (за поданням коменданта Наталії Кияк та керманича виховної програми під табору Ольги Бондаренко).
4. Пл. сен. Іванові Нагірному – ІІІ відзначення УПС за проведення та відповідальну підготовку програми табору на підтаборі «Отрок/Боярівна» на крайовому таборі «Літопис рідної землі» (за поданням коменданта Наталії Кияк та керманича виховної програми під табору Ірини Цепух).

ІІ. На подання куреня ч. 13 УПС «Дубова Кора» від Великого Багаття 7 лютого 2009 р.Б. БКБ УПС рекомендує КПР надати ІІІ відзначення УПС:
1. пл.сен. пр. отцю Сергію Прудку за заснування «Дубової Кори» в Україні.
2. пл.сен.дов. Володимиру Скоробському, ДК за взірцеве виконання обов᾿язків писаря та референта відзначень в КБ УПС у 2006-2008 роках (посмертно).ІІІ. КБ УПС рекомендує КПР звернутися з проханням до ГПБ про відзначення пл.сен.дов. Юрія Гладкого, ВБ, Орденом Святого Юрія в сріблі – другим відзначенням (За керівну, виховну або іншу видатну діяльність у Пласті).

ВИТЯГ З ПРАВИЛЬНИКА УПС:
Частина IV. ПЛАСТОВА СПРАВЕДЛИВІСТЬ

Стаття 1. ВИМІР СПРАВЕДЛИВОСТИ
1. Під виміром справедливости в УПС розуміємо:
а/ оцінку й відзначування досягнень і заслуг у діяльности пластунів-сеніорів - пластові відзначення;
б/ справлювання непластової постави чи поведінки пластунів сеніорів, пластових сеніорських груп чи формацій - пластові перестороги;
в/ усування поза організаційні рами УПС, а тим самим із Пласту, членів, які не підчиняються суттєвим членським обов'язкам і не дають надії на поправу - викресленням і виключенням.


Стаття 2. ВІДЗНАЧЕННЯ

1. а/ Пластуни-сеніори можуть бути відзначені за діяльність у
Пласті або поза Пластом або за визначний вчинок;
б/ При наділюванні пластових відзначень для пластунів сеніорів береться до уваги пластову поставу, поведінку згідну з Пластовим Законом і постійну самовиховну працю;
в/ Позитивна опінія булави крайового булавного УПС та Крайових Пластових Старшин даного краю є конечна. У вищих відзначеннях позитивна опінія булави головного булавного УПС конечна.

2. За керівну, виховну або іншу видатну діяльність у Пласті,
пластуни-сеніори можуть бути наділені відзначеннями в таких
трьох ступенях:
а/ грамота заслуги - третє відзначення, надаване Крайовою Пластовою Старшиною;
б/ Орден Святого Юрія в сріблі - друге відзначення, надаване Головною Пластовою Булавою на внесення Крайової Пластової Старшини;
в/ Орден Святого Юрія в золоті - перше відзначення, надаване Начальним Пластуном на внесення Головної Пластової Булави.

IV. Дозвіл на заприсяження.

БКБ УПС рекомендує КПР надати дозвіл на заприсяження сеніорам-прихильникам пласту:

1) сен. прих. Сергію Лєхану, нар.26.04.1961 р., станиця Білгород-Дністровський. Скарбник станиці. Голова ОП. Дата подання на прихильника до Пласту – 19 квітня 2008 року. Внески до булави краю вирівняні. Вишколи: виховників юнацтва Ч.101, Київ, 2008 р.; економічний вишкіл Львів, 2008 р.; вишкіл з журналістики, Рівне, 2009; вишкіл виховників юнацтва Ч.105, Дніпропетровськ, 2009 р.
2) сен. прих. Людмилі Лєхан, нар. 26.06.1961, станиця Білгород-Дністровський. Дата подання на прихильника до Пласту – 19 квітня 2008 року. Внески до булави краю вирівняні. Голова клубу мандрівників «Вершина». Виховниця гуртка. ; вишкіл виховників юнацтва Ч.105, Дніпропетровськ, 2009 р.
3) Ользі Ардашевій, нар. 2.02.1949 р., станиця Білгород-Дністровський. Дата подання на прихильника до Пласту – 19 квітня 2008 року. Внески до булави краю вирівняні. Вишколи: виховників юнацтва Ч.101, Київ, 2008 р.


Підготував: в.о. крайового булавного УПС, пл.сен. пр. Олег Климчук
Київ, 4.04.2009СТАТТЯ ЛЮБОМИРА ДОВБУША
Вічна пам’ять Київська єпархія


У першу великопісну поминальну суботу, 14 березня 2009 року, невдовзі після поминального богослужіння, на 46-му році життя спочив у Бозі диякон Володимир Скоробський.


Отець Володимир відійшов у вічність щирим слугою Божим та вірним сином своєї Батьківщини. Для багатьох людей, хто знав отця Володимира, він став яскравим прикладом безкомпромісної вірності християнським ідеалам – вірності Богу, любові до України, боротьби за свободу та покори перед голосом своєї совісті. Серед цих людей: ціле покоління молодих священиків – його одногрупників по навчанню у семінарії та академії; тисячі юних членів Українського Пласту, співзасновником якого він був, та безліч парафіян тих церковних громад Києва та Київської області, де випало йому служити дьяком та дияконом.


У нашій пам’яті, пам’яті всіх тих, хто зустрів отця Володимира на своєму життєвому шляху, він назавжди залишиться юним, усміхненим та життєрадісним. Залишиться тим, хто виконав заповіт Господній «Будьте як діти». Та одночасно він закарбується у нашому серці, як зажурений воїн Господній – український козак з чубом та козацькою сережкою у вусі, який сердечно переживає за збереження віри Православної та свободи свого народу.


У неділю, 15 березня, тіло диякона Володимира було перевезено до храму св. великомученика Димитрія Солунського, що на Київщині, де він служив дьяком останні три роки. Його зустріло духовенство Києва, Києво-Святошинського благочиння та велика кількість парафіян і друзів-пластунів. Опісля заупокійної утрені усю ніч над спочилим читався псалтир та правились літії. Наступного дня 16 священиків у присутності декількох сотень родичів, друзів та парафіян відспівали отця Володимира. Провів його в останню путь найкращий друг і співбрат по Службі Божій його настоятель протоієрей Богдан Тимошенко. Для нього смерть друга і співбрата, разом з яким він пройшов своє духовне і священиче становлення, стала нарівні з втратою найріднішої людини.


Поховано отця диякона у Києві на Берковецькоу кладовищі.

Висловлюючи співчуття мамі, рідним та близьким, громаді парафії Димитрівського храму та Пластовій організації України, піднесімо щирі молитви до нашого Милосердного Бога за блаженне упокоєння новопредставленного отця диякона Володимира та прощення усіх його гріхів вільних і невільних. Закликаємо і просимо 21 березня та 21 квітня помолитися та пом’янути отця диякона Володимира напередодні важливих для кожної спочилої душі днів після смерті – дев’ятого та сорокового.
Вічна йому пам’ять!


Джерело: Прес-центр Київської Патріархії.


ПОДЯКА Й ПОБАЖАННЯ УСПІХІВ“Cлово сеніорату” — видання Крайової булави УПС Пласту НСОУ.
Склад редакційної групи: головний редактор пл. сен. пр. Олег Климчук, ЧК, відповідальні за випуск: пл. сен.пр. о. Сергій Прудко, ДК, КА-прес
Вимоги до матеріалів: приймаються інформаційні та дискусійні матеріали про діяльність уладу й Пласту в цілому. Матеріали мають містити назву, текст, підпис (посаду або пластовий ступінь, ім’я та прізвище, курінь автора). Рукописи не рецензуються й не повертаються. Редакція залишає за собою право редагувати й скорочувати надіслані тексти. Листування з авторами й читачами ведеться на сторінках газети. Відповідальність за точність назв і дат несе автор.
В електронному форматі матеріали подаються на адресу prudko@bigmir.net
У друкованому - а.с. 101, м.Вишгород, 07300.
..

Немає коментарів: