Інформаційна сторінка

Булави Крайової булавної

Уладу Пластунів Сеніорів Пласту НСОУ

СКОБ!
Дорогі подруги й друзі! Вітаємо вас на інформаційній сторінці Булави Крайової Булавної УПС. Сторінка створена, щоб уладові курені, осередки праці й сеніори самітники мали змогу оперативно отримувати інформацію про життя Уладу й усі актуальні справи. Маємо надію, що завдяки вам, особливо після 11 з`їзду УПС, тут ніколи не бракуватиме цікавої та корисної інформації й наперед щиро дякуємо всім, хто долучиться до наповнення сторінки.

понеділок, 4 січня 2010 р.

Слово сеніорату. ч. 7 - 8, квітень 2007 р.Б.

ч. 7 - 8, квітень, 2007 р.Б.
Слово сеніорату
Видання Крайової булави УПС Пласту НСОУ
95-літтю Пласту присвячується

Христос восрес! ............................ с. 1
Слово булавного ............................ с. 2
Резолюції VIII з΄їзду УПС .................. с. 2
Резолюції IX з΄їзду УПС .................... с. 3
Вступ до УПС ............................... с. 5
Правильник УПС ............................. с. 45
Правильник внутрішньої дії Булави КБ УПС ... с. 54
Виписки з протоколів останніх нарад про
підвищення ступеня.......................... с. 59
Табір „Висота” ............................. с. 68
Осередки, курені: звіти, статистика,
кількість членів............................ с. 70
Відзначення і перестороги .................. с. 76

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Дорогі подруги й друзі!

З нагоди празника світлого Христового Воскресіння редакція “Слова Сеніорату” щиро бажає, щоб Воскреслий Спаситель супроводжував вас на всіх дорогах вашого життя, охороняв від лиха, дарував надію й мир! Надійшов час перемоги життя над смертю, час будувати й оздоровлювати, час сміятись і веселитись, час звіщати світові торжество Христового воскресіння. Радіємо, що можемо повернутись до вас у цей прекрасний час. Хоч і з великим запізненям, хочемо цим “Словом” послужити розвою Пласту й нашого уладу. Єднаємось із вами в пасхальній радості й вимолюємо для всіх щедрих Божих ласк, пластових звершень, підкорених висот на многії і благії літа!


СКОБ!

Шановні подруги й друзі!

Звиняйте, що так довго змусили чекати вас на чергове число «Слова сеніорату».
Нарешті весна знову розбудила землю і кличе нашу неспокійну пластовий братію до природи, «в ліси, поля, до вольних гір». Знову наші серця повні завзяття, що як вірні пластовому обіту, ми зробимо все, щоб українському народу жилося краще.

Закликаю сеніорів-виховники і тих, хто працює на інших ділянках суспільного життя, докласти таланту, енергії, вмілостей та гумору до нашої волонтерської, але такої необхідної для України роботи.

Час непростий, неспокійний, ми постійно діємо в умовах, що змінюються, і не завжди на користь демократичного суспільства, у побудові якого натхненно працює українська молодь. Створена нова організація – Національна Організація Скаутів України.
Думаю, функціонерам цієї структури треба немало часу, щоб призвичаїтися одне до одного, відчути настрої та плідно працювати.

Насторожує, що партнерами по роботі в цій спілці є піонери з комуністичного минулого. Нас переконують, що все робиться для блага молоді нашої держави. Час, як кажуть, покаже. А нам поки треба бути пильними й звертати увагу на це молодшим. А ще боронити пластову честь щодня, щогодини і думати над кожним своїм кроком. Молоді потрібні мудрі поради від досвідчених сеніорів, але найкраща наша порада - це мудрий і далекоглядний вчинок. Нехай слова й діла засновників нашої організації - Тисовського, Чмоли і Франка – залишаються дороговказами на нашому шляху, а Господь і віра допоможуть не збитися на манівці.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОСКРЕСНЕ УКРАЇНА!

пл. сен. пр. О. Климчук, ЧК
Крайовий булавний УПС


     

Резолюції VIII КПЗ’їзду УПС

1. VIII Крайовий З’їзд УПС України зобов’язує Крайову Булаву УПС розробити і прийняти протягом двох місяців пріоритетні напрямки діяльності УПС в Україні.

2. VIII Крайовий З’їзд УПС України вважає одним з пріоритетів діяльності УПС ініціювання та спільно з УСП забезпечення пластових соціальних проектів. Доручити Крайовій Булаві УПС розробити відповідні заходи.

3. VIII Крайовий З’їзд УПС України відмічає особливу важливість проведення заходів спільних з УСП та зобов’язати Крайову Булаву УПС розробити відповідні напрямки щодо співпраці з Булавою УСП.

4. VIII Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС запропонувати до XVІ Великої Ради УПС зміни до Правильника УПС та не пізніше 1 жовтня 2004 опублікувати їх для обговорення.

5. VIII Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС видавати „Сторінку сеніорату” що три місяці. Створити в Інтернеті сторінку Уладу Пластового Сеніорату, а також розмістити на сайті Крайової пластової організації.

6. VIII Крайовий З’їзд УПС України з метою упорядкування оплати членських внесків пластунами сеніорами доручає Крайовій Булаві УПС у тісній співпраці з КПС розробити та впровадити порядок сплати членських внесків.

7. VIII Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС розробити систему прийому до УПС нового членства.

8. VIII Крайовий З’їзд УПС України відмічає симптоми втягування Пласту в сфери впливу різних політичних сил і тому доручає новообраному Крайовому Проводу не допустити і припинити подібні явища в Пласті – НСОУ. Припинити використання інформаційних ресурсів Пласту для розсилки інформації різних організацій і структур, що так чи інакше втягують Пласт в політику.

9. VIII Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС до наступного з’їзду Пласту – НСОУ розробити Положення про Суд Честі сеніорату у складі Булави.

10.VIII Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС розробити концепцію проведення табору УПС та практично опробувати програму і методику його проведення.

11.VIII Крайовий З’їзд УПС України зобов’язує пластунів сеніорів не вживати спиртних напоїв під час пластових заходів.

12.VIII Крайовий З’їзд УПС України доручає Булаві КБ УПС розробити вимоги щодо „Відзнаки фізичної вправності „ для пластунів сеніорів. Опубліковані СС ч.2. Опробувати підчас табору.

     

Резолюції IX КПЗ УПС

- створити новий зведений реєстр членів УПС на основі звітів з осередків;
- обов’язкова вкладка до Крайової булави УПС від сеніора становить 5 гривень.
За можливості і за бажанням сеніори можуть також відраховувати 1 % своєї зарплати до скарбниці булави. Сеніори-пенсіонери сплачують вкладку, якщо можуть собі це дозволити;
- доручити Булаві УПС провести до травня 2006 р. адміністративний вишкіл для осередкових УПС та курінних;
- доручити Булаві УПС підготувати і провести для сеніорів з громадянства, які бажають стати дійсними членами Пласту і працювати виховниками, табір «ВИСОТА». До березня 2006 р. проводу табору підготувати програму;
- доручити Булаві УПС до травня 2006 р. ініціювати один соціальний проект, який буде реалізований за опіки Булави в осередках. Звернути увагу гніздових і зв’язкових на здійснення соціальної складової виховної діяльності;
- 9 Крайовий З’їзд УПС наголошує на необхідності узгодження принципових питань з Булавами при прийнятті рішень на КПР;
- активізувати співпрацю Пласту з державою. До травня 2006 р. Булаві УПС розробити програму “Допомога сеніорів на розвиток партнерських відносин між Пластом та громадою”;
- створити постійно діючі комісії для вирішення нагальних проблем діяльності Пласту;
- звернути увагу Булави УПС на необхідність при підготовці 10 З’їзду УПС чітко дотримуватись вимог Правильника УПС;
- 9 Крайовий З’їзд УПС рекомендує членам Пласту НСОУ, активним у політичній діяльності, не використовувати підтримку територіальних осередків Пласту для досягнення політичних цілей;
- 9 Крайовий З’їзд УПС створив Правильникову Комісію для вивчення діючого Правильника УПС на предмет його відповідності сучасним умовам діяльності сеніорату України. Комісії доручається подати свої пропозиції щодо внесення змін до Правльника УПС. До Комісії увійшли: пл.сен.пр. Юрій Ткачук, пл.сен.пр. Сергій Прудко, пл.сен.пр. Юрій Тарасов, пл.сен. Мар’яна Мішньова, пл.сен. Галина Потюк, пл.сен. Наталія Літковець. На своїх наступних сходинах Правильникова Комісія має обрати голову і оголосити про початок діяльності;
- 9 Крайовий З’їзд УПС підтримує ідею створення Центру збереження національної пам’яті за участю Пласту НСОУ і радить КПР прискорити процес створення Центру.
Витяги з протоколу 9 КЗ УПС

1) Щодо внесків. Рішення делегатів:

«До булави сеніор сплачує 5 грн. обов´язково. За можливості й за бажанням сеніори можуть також відраховувати 1 % своєї зарплати до скарбниці булави. Сеніори-пенсіонери сплачують, якщо можуть.
Голосували: ЗА – 21 , ПРОТИ – 0, УТРИМАЛИСЬ – 4.»

2) доручити Булаві УПС підготувати і провести для сеніорів з громадянства, коті бажають стати дійсними членами Пласту і працювати виховниками, табір «ВИСОТА». До березня 2006 р. проводу табору підготувати програму.

Голосували: 25 – «ЗА», утримались – 7, проти – 0.

В іншому формулюванні «Табір висота для прихильників для вступу до УПС»: голосування було таким: «ЗА» - 7, ПРОТИ – ?, утримались - ? (Дані не зафіксовані)


ДАНО: 5 лютого 2006 року.

Селище Пуща-Водиця

     


ОДИН СВІТ - ОДИН ПЛАСТ!ПЛАСТ
НАЦІОНАЛЬНА СКАВТСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНИ


БУЛАВА КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС УКРАЇНИ


ВСТУП ДО УЛАДУ ПЛАСТОВОГО СЕНІОРАТУ

КИЇВ - 2007Булава Крайового Булавного УПС на своїх сходинах від 23 листопада 2006 р. Б. Протокол Ч.10 постановила схвалити запропонований проект документів «Вступ до УПС», виконуючи резолюції 8 та 9 КПЗ УПС України на основі прийнятих рішень Булав Крайових Булавних за каденцію 2004 - 2008 рр.

ПОСТАНОВА

Булави Крайового Булавного УПС Протокол Ч. 13 Сходин БКБ УПС
від 7 березня 2007 р. Б.
Видати пакет документів для внутрішнього скерування життя організаційних клітин УПС в Україні під загальною назвою:
«Вступ до Уладу Пластового Сеніорату».

«Вступ до УПС» входить у силу з днем його проголошення.ЗМІСТ:

І. Вступ до УПС ......................................... с. 5
Перелік документів, які подає кандидат на вступ до УПС... с. 8
1. Заява вступу в УПС ................................... с. 8
2. Посвідка звільненя.................................... с. 8
3.Процес розгляду заяв кандидатів ....................... с. 8
Додатки до розділу І Вступ до УПС ..................................................... с. 10
ДОДАТОК 1 (заява вступу в УПС для всіх випадків) ............................................... с. 10
ДОДАТОК 2 (зразок посвідки звільнення з УСП та ОП УПС ).. с. 12
ДОДАТОК 4 (зразок поручення для прихильників) ........... с. 14
ДОДАТОК 5 (зразок подання ) ............................. с. 15
II. Іменування в УПС. ................................... с. 16
III. Відзначення в УПС. ................................. с. 17
Додатки до розділу III. Відзначення в УПС ............. с. 18
ДОДАТОК 6 Подання на ІІІ Пластове відзначення УПС. ...... с. 19
ДОДАТОК 7 Подання на ІІ Пластове відзначення УПС. ....... с. 21
ДОДАТОК 8 Подання на І Пластове відзначення УПС. ........ с. 23
IV. Підвищення ступеня в УПС ............................ с. 25
Додатки до розділу IV. Підвищення ступеня в УПС ......... с. 26
ДОДАТОК 9 Подання на підвищення ступеня УПС . ........... с. 26
V. Перестороги й кари в УПС. ............................ с. 29
Для пластунів сеніорів .................................. с. 29
Для прихильників УПС .................................... с. 29
Додатки до розділу V. Перестороги й кари в УПС. ......... с. 31
ДОДАТОК 10 Опис карного звіту . ......................... с. 31
ДОДАТОК 11 Надання пластової перестороги. ............... с. 32

VI. ЗВІЛЬНЕННЯ З УПС. ................................. с. 34

VII. ВИМОГИ ОКРЕМИХ СТУПЕНІВ В УПС. ................... с. 35
А. Вимоги на ступінь Пластуна Сеніора Праці...... с. 35
Б. Нормативи ВФВ (Вмілості Фізичної Вправності) для УПС.. с. 36
Варіянт 1, Варіянт 2 . .................................. с. 36
Проект на спеціалізаційну (водну) ВФВ . ................ с. 37
Проект на спеціалізаційну ( зимову лещетарську) ВФВ..... с. 37

IX. СТВЕРДЖУВАННЯ НАБУТИХ ВИМОГ ПРОБ УПС. ............ с. 38

VIII. ЗВІТНІСТЬ. ........................................ с. 39
ДОДАТКИ ДО РОЗДІЛУ VIII ЗВІТНІСТЬ. ...................... с. 40
ДОДАТОК 11 Наказ референта ОП та Куренів БКБ УПС. ...... с. 40
ДОДАТОК 12 Взірець Реєстру УПС. ......................... с. 41
ДОДАТОК 13 Звіт Осередку Праці (Куреня) УПС . .......... с. 42
X. МАТЕРІЯЛЬНА ПІДСТАВА УПС. ............................ с. 44

І. Вступ до УПС

Перелік документів, котрі подає кандидат на вступ до УПС:

1. ЗАЯВА ВСТУПУ В УПС

Заява подається через місцевий осередок праці УПС чи через курінь УПС (у разі їх відсутности, через Референта членства БКБ УПС) - тобто, на ній має бути резолюція голови ОП УПС, написана від руки, курінного, якщо заява подається через курінь, чи референта членства БКБ УПС, якщо через Булаву УПС.
Кандидат зголошується письмово. (ДОДАТОК 1)

2. ПОСВІДКА ЗВІЛЬНЕННЯ

а) для тих, хто вступає з УСП ( ДОДАТОК 2)
Посвідка звільнення з УСП, і з ОП УСП Станиці, в якій проходив час пластування, за підписами осередкового ОП УСП, скарбника ОП УСП та станичного, затверджена БКБ УСП і підписана крайовим булавним УСП чи Референтом членства (або ж инший документ, якщо такий на той час запровадять в Пласті).
Посвідка має характеризувати пластову поставу та пластову діяльність кандидата за три останні роки, що дає можливість зробити висновок про відповідність чи невідповідність кандидата вимогам Правильника УПС. Це дуже важливо, оскільки від того, який буде зроблено висновок, залежить, чи кандидата приймуть у дійсні члени, чи у прихильники УПС.

б) для тих хто вступає з инших ОП УПС (ДОДАТОК 2)
Посвідка з ОП УПС країни попереднього перебування кандидата, підписана крайовим булавним УПС, чи перевідний лист із иншої Станиці в Україні, підписані Головою ОП УПС (або, в разі відсутности ОП УПС, Станичним) та Скарбником ОП УПС і Станичним.
У випадку неспроможності пред`явити посвідку звільнення із инших ОП УПС, кандидат подає свою особисту заяву, підписану двома сеніорами, по можливості свідками тієї служби.(ДОДАТОК 3)

в) для прихильників (колишніх пластунів тепер сеніорського віку та осіб сеніорського віку, коті ніколи не належали до Пласту) (ДОДАТОК 3)
Кандидат, що бажає вступити до УПС, звертається до двох сеніорів одного з ОП або Куренів УПС з проханням, щоб вони стали його опікунами, тобто:
Прихильно підписали його заяву вступу, промовляли в його імені на сходинах проводу ОП чи Куреня, під час його „проби” опікувалися ним, допомагали йому оанувати відповідні знання, а при пластовому ідейному виробленні служили йому своїми заввагами, спостереженнями та вказівками.
Ця постанова не стосується до тих кандидатів, що не проходять сеніорської проби (Рішення Булави Головної Булавної УПС подано до відома Голові Головної Пластової Ради та представлене на Пленумі ГПБ 26-го лютого, 2005 р. і внесене до протоколу ):
Довоєнні пластуни, які склали Пластову Присягу в 1930-1940 роках (чи пізніше), можуть стати сеніорами праці без «випробувального терміну».
Довоєнні пластуни, які не склали Пластової Присяги (були тоді лише прихильниками) вони мусять перше зложити Пластову Присягу і після того можуть стати сеніорами праці.

3.ПРОЦЕС РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ КАНДИДАТІВ

У неприсутності кандидата відбувається на Проводі ОП (Куреня) УПС дискусія і даний Провід більшістю голосів вирішує, чи:
а) прийняти кандидата на прихильника УПС;
б) поручити Булаві УПС на іменування пластуном-сеніором праці;
в) відхилити його зголошення, при чому не подається причини цього відхилення. Після відхилення може кандидат по році знову старатися про прийняття.
При всіх рішеннях береться під увагу в першу чергу добро Пласту і пластова постава та пластове вироблення (здобутки, відзначення), а в другу щойно перебіг пластової служби. Рішення проводу ОП УПС(Куреня) пересилається до Булави Крайового Булавного на затвердження.

Референт членства булави КБ УПС перевіряє подані документи, за потреби уточнює дані, готує питання на сходини або дистанційну нараду БКБ УПС. На сходинах БКБ УПС приймається рішення:
а) щодо прийняття кандидата до УПС, та надання йому ступеня "пластуна сеніора прихильника";
б) щодо надання йому ступеня "пластуна сеніора праці.",
в) щодо відмови у прийнятті до УПС.
Останнє означає автоматичну втрату членства в УПС Пласту-НСОУ.Додатки до розділу І. Вступ до УПС

ДОДАТОК 1
(заява вступу в УПС для всіх випадків)

Пласт-НСОУ
До Осередку Праці (або Куреня) УПС
в Станиці _______________________________
(в разі відсутности ОП чи Куреня УПС)
До Крайового Булавного УПС
через Референта членства БКБ УПС

____________________________________________ (ім´я, прізвище, син/донька)
народжений „___” ______________________ 19_____ р.Б. у _________________
місце проживання: _____________________________________________________________
тел. __________________________________
моб.__________________________________
електронна адреса: ______________________
віросповідання _____________________________________
освіта _____________________________________________
сімейний стан ______________________________________

Знаючи основну мету і завдання Пласту, бажаю жити і організовано в УПС працювати для його добра і поширення пластових ідей. Тому прошу поручити мене Булаві Крайового Булавного УПС на прийняття до УПС, як члена Вашого ОП (Куреня) УПС.

Місцевість і дата

Підпис кандидата.

Додається:
1. Посвідка звільнення з УСП чи Посвідка звільнення з ОП УПС (ДОДАТОК 2).
2. Особистий життєпис (для прихильників).
3. Рекомендаційні листи від двох пл.сен. пр. - опікунів (для прихильників) (ДОДАТОК 3).

В тексті заяви тих кандидатів, що перейшли дворічну сеніорську пробу (стосується прихильників), стоїть ще додатково поручення: (ДОДАТКИ 4 та 5).


Зразок заяви вступу в УПС для всіх випадків

Пласт-НСОУ
До Осередку Праці (або Куреня) УПС
в Станиці Київ

Василь Неридаймати син Миколая та Наталки
народжений 31 травня 1963 р.Б. у Києві
місце проживання: вул. Бульвар Давидова 20 / 1, кв.46 , м. Київ, 252147
тел. 544-91-81 (х.)
моб.8-050 -382-88-19
електронна адреса: nerydajmaty@bigmir.net
православний,
освіта вища
одружений, маю доньку

Знаючи основну мету і завдання Пласту, бажаю жити і організовано в УПС працювати для його добра і поширення пластових ідей. Тому прошу поручити мене Булаві Крайового Булавного УПС на прийняття до УПС, як члена Вашого ОП (Куреня) УПС.

Місцевість і дата

Підпис кандидата.ДОДАТОК 2
(зразок посвідки звільнення з УСП.
За таким взірцем - і для звільнення з ОП УПС )

Пласт – НСОУ
Булава крайового булавного Уладу Старших Пластунів

ПОСВІДКА ЗВІЛЬНЕННЯ

Видана старшому пластунові Юрію Станковичу про те, що він звільнений з УСП у зв’язку з досягненням 35-річного віку.
Старший пластун Ю. Станкович за період членства в УСП з 1996 року виказав добру пластову поставу.
У період з 2001 по 2005 рік старший пластун Ю. Станкович виконував наступні пластові обов’язки:
братчик самостійного рою УПН ч. 43 „Горяни” – 2000 по сьогоднішній час;
голова ОП УСП в станиці Сміла 2001-2002;
член булави КБ УСП 2002-2004;
член проводів РОВ ч. 178 лютий 2003, ч. 180 жовтень 2004;
комендант табору УПН „Гуцулята” липень 2005:
і т.і.
Двічі відзначений другим відзначенням УСП “Грамота заслуги” за активну виховну діяльність в УПН у 2000 та 2004 роках. Брав активну участь в Крайових З’їздах УСП.
Старший пластун Ю. Станкович членські внески сплатив по березень 2007 року, фінансових, матеріальних заборгованостей та заборгованостей по діловодствам перед Уладом Старших Пластунів не має.
Булава КБ УСП рекомендує старшого пластуна Юрія Станковича до вступу в Улад Пластунів Сеніорів.

Крайовий Булавний УСП ___________________ ст. пл. скоб Іван Гірний
(підпис)

“___” ____________________200__ року. ______________________
(дата) (місце)


ДОДАТОК 3
(зразок рекомендаційного листа для прихильників)

Рекомендаційний лист дійсного члена УПС для кандидата в прихильники

Булаві Крайового булавного УПС

Я, пл. сен. праці Віктор Непийвода, ДК, знаю Василя Неридаймати сина Миколая та Наталки по спільній діяльності 3 місяці. Василь Неридаймати не вживає алкоголю, не курить тютюну, веде здоровий спосіб життя, турист. Вірний УПЦ КП, практикуючий християнин. За політичними переконаннями націоналіст. Схильний до роботи з дітьми. Вважаю, що Василя Неридаймати можна прийняти до УПС прихильником. Зобов’язуюсь, у разі його прийняття, надавати йому допомогу у пробному часі.

Місцевість і дата

Підпис опікуна


ДОДАТОК 4
(зразок поручення для кандидатів на дійсні члени, котрі успішно перейшли дворічну сеніорську пробу)
Пласт-НСОУ
До Голови Осередку Праці УПС
в Станиці Київ
(або До курінного _____________ Куреня) УПС

„Два члени Вашого ОП (Куреня) УПС, а саме:
пл. сен. пр. Віктор Непийвода, ДК, пл. сен. дов. В’ячеслав Свербибік, ЧК,
зволили на час моєї проби прийняти мене під свою опіку і допомогли мені заслужити собі на честь прийняття до УПС”.

Місцевість і дата Підпис канд.

Підписи сеніорів опікунів,
ім'я і прізвище, пластовий ступінь, місце проживання, телефони, поштова адреса електронна адреса.


ДОДАТОК 5
(зразок подання)

Варіанти подання Осередкового ОП (Куреня)УПС

Булаві Крайового булавного УПС

1. Прошу розглянути подання від ОП УПС у Києві протокол Ч.16 від 30 вересня 2007 р.Б. про прийняття ст. пл. Ю. Станковича до УПС.
2. Заперечую прийняття ст. пл. Ю. Станковича до УПС, оскільки за останні роки він здобув негативну опінію в нашій станиці (і далі коротко розкрити опінію).

Голова ОП УПС в станиці Сміла пл. сен. пр. (ім’я прізвище, підпис, дата, місце)


II. Іменування в УПС.

Дійсним (повноправним) членом УПС за думкою Правильника УПС стає тільки пластун-сеніор праці, прийнятий Булавою Крайового Булавного УПС. Перед тим, він ще мусить зложити письмову і усну присягу та одержати номінаційну грамоту та відзнаку. Все це і є іменування. Всі іменування відбуваються за прийнятим в Пласті церемоніялом на ширших сходинах ОП (Куреня) УПС. Іменування проводить в основі провід ОП (Куреня) УПС. Текст присяги для тих, котрі вже колись складали пластову присягу в УПЮ або в УСП такий:

"Я......(ім'я і прізвище) як зріла вже людина, вступаючи як організований член УПС у широке українське громадянське життя, зміцнюю оцим свою пластову юнацьку присягу та присягаюсь своєю честю, що робитиму все, що лише в моїй силі, щоб бути вірним Богові й Україні, помагати другим, коритися Пластовому Законові і слухатися пластового Проводу. Так мені, Боже, поможи!"

Кандидати, котрі ще ніколи не складали присяги в Пласті, складають за тією ж схемою присягу, пропускаючи слова "…зміцнюю оцим свою пластову юнацьку присягу та…".
При дальших іменуваннях до вищих сеніорських ступенів сеніори вже не складають присяги, а лише отримують грамоту та відзнаку вищого ступеня.III. ВІДЗНАЧЕННЯ В УПС.

Добуті в молодших уладах відзначення затримують сеніори після прийняття їх у ОП (Курені) УПС. Крім них можуть сеніори здобувати дальші відзначення вже передбачені в УПС.

Пояснення щодо Пропозиції на відзначення в УПС.

І. Кандидат, що пропонується на відзначення в УПС, має відповідати наступним вимогам:
1. Бути правильно оформленим дійсним членом УПС Пласту – НСОУ, належати до осередку праці УПС своєї станиці, а пластуни сеніори самітники, що живуть у місцевостях, де немає ОП УПС, мають бути зголошені до крайового діловода пластунів сеніорів далекого віддалення (референта членства).
2. Мати зразкову пластову поставу:
- мати повний пластовий однострій з відповідними відзнаками, носити його в усіх, встановлених проводом, випадках;
- мати зараховані вишколи виховників УПН/УПЮ;
- не мати заборгованостей по членських внесках та інших фінансових або майнових заборгованостей перед ОП УПС, куренем УПС, станицею, краєм;
- вести активну пластову або іншу громадську (не оплачувану) діяльність згідно з пластовою ідеологією;
- не мати пластових пересторог протягом останнього року.
3. Передплачувати "Пластовий шлях".
4. Друге пластове відзначення надається тільки тоді, коли кандидат вже відзначений третім відзначенням УПС.
5. Перше пластове відзначення надається тільки тоді, коли кандидат вже відзначений другим відзначенням УПС.
II. Право ініціювати відзначення належить.
1. Осередкам праці УПС:
- за виховну чи адміністративну пластову діяльність, та за громадську діяльність поза Пластом - відносно всіх членів ОП;
- за керівну пластову діяльність - відносно членів ОП, крім тих, хто є членом крайового або світового проводу.
2. .Куреням УПС:
- за виховну чи адміністративну пластову діяльність та за громадську діяльність поза Пластом - відносно всіх членів куреня;
- за керівну пластову діяльність - відносно членів куреня, крім тих, хто є членом крайового або світового проводу.
3. Станицям - лише відносно пластунів сеніорів самітників:
- за виховну пластову діяльність, та за громадську діяльність поза Пластом - відносно всіх членів станиці;
- за керівну пластову діяльність - відносно членів станиці, крім тих, хто є членом крайового або світового проводу.
4. Булавам крайових булавних УПН/УПЮ - лише відносно пластунів сеніорів, котрі є
членами ОК/СК:
- за виховну пластову діяльність - відносно всіх членів ОК/СК;
- за керівну пластову діяльність - відносно членів крайового проводу ОК/СК, крім тих, хто є членом світового проводу.
5. Булаві крайового булавного УПС:
- за виховну чи адміністративну пластову діяльність та за громадську діяльність поза Пластом - відносно всіх пластунів сеніорів;
- за керівну пластову діяльність - відносно пластунів сеніорів, крім тих, хто є членом світового проводу.
Примітка: право ініціювати відзначення за керівну пластову діяльність пластунів сеніорів, котрі є членами світового проводу, належить Булаві Головного Булавного УПС, Великій Раді УПС, Головній Пластовій Булаві, Головній Пластовій Раді, Начальному Пластуну.
Прим. Незалежно від того, який структурний підрозділ ініціює відзначення, кандидат має отримати позитивну опінію ОП УПС, станиці/куреня, булави КБ УПС. У разі, якщо хоча б один із зазначених структурних підрозділів проти відзначення, вищий Пластовий Провід пропозицію не розглядає.

Додатки до розділу ІІІ Відзначення в УПС
ДОДАТОК 6
(подання на ІІІ Пластове відзначення УПС)Пласт - Національна Скавтська Організація України
Улад Пластунів Сеніорів

ПРОПОЗИЦІЯ НА ТРЕТЄ ВІДЗНАЧЕННЯ УПС
ГРАМОТА ЗАСЛУГИ
ГРАМОТА ПРИЗНАННЯ
КАНДИДАТ: ______________________________________________________________
пластовий ступінь, ім'я і прізвище
(організаційна одиниця, яка пропонує відзначення - ОП УПС, курінь УПС, референт членства БКБ УПС, булави КБ УПН, УПЮ, УПС)
згідно з рішенням, винесеним на своїх сходинах дня:
пропонує вище названого кандидата, котрий має зразкову пластову поставу, відзначити за його визначну й жертовну діяльність для Пласту — НСОУ і/або української громади, а зокрема за: (подати детально діяльність від дати надання його останнього пластового відзначення.)
ПРО КАНДИДАТА:
Дата народження:
Дата вступу до УПС: __________________
Дата Пластової Присяги:
Пластовий ступінь: _____________________
ОП УПС:______________________________
Курінь УПС:___________________________
Вишкіл виховників УПН/УПЮ___________

ПЕРЕДУМОВИ:
Членські внески заплачені за: (місяць, рік, долучити посвідку від скарбника).
Передплата журналу "Пластовий шлях": за рік.
За останній рік пластових пересторог не має.
ПІДПИСИ (голів організаційних одиниць які подають на відзначення):
Голова ОП УПС
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
Курінний УПС
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)


Голова СПС
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
Крайовий булавний УПН/УПЮ
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата - тільки у разі, якщо пропонується на відзначення за виховну діяльність)

Референт членства БКБ УПС_______________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата, якщо це стосується сеніорів-самітників)

Пропозицію розглянуто та схвалено булавою КБ УПС ___________________ (дата)
Крайовий булавний УПС ____________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис)
РІШЕННЯ КРАЙОВОЇ ПЛАСТОВОЇ РАДИ:

Надати

(пластовий ступінь, ім'я, прізвище) ГРАМОТУ
(заслуги, признання)
трете відзначення УПСПротокол від Голова КПР(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
М.П.Грамота вручена _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(місце, дата, захід, хто вручив)

Крайовий Булавний УПС ________________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
ДОДАТОК 7
(подання на ІІ Пластове відзначення УПС)


Конференція Українських Пластових Організацій


ПРОПОЗИЦІЯ НА ДРУГЕ ВІДЗНАЧЕННЯ УПС
ОРДЕН СВЯТОГО ЮРІЯ В СРІБЛІ ОРДЕН ВІЧНОГО ВОГНЮ В СРІБЛІ

КАНДИДАТ: __________________________________________________________________
(пластовий ступінь, ім′я та прізвище, курінь)

________________________________________________________________________________
(організаційна одиниця, що пропонує відзначення - ОП УПС, курінь УПС, референт членства БКБ УПС, булави КБ УПН, УПЮ, УПС)

згідно з рішенням, винесеним на своїх сходинах дня: ____________________________
пропонує вище названого кандидата, котрий має зразкову пластову поставу, відзначити за його визначну й жертовну діяльність для Пласту — НСОУ і/або української громади, а зокрема за: (подати детально діяльність від дати надання його останнього пластового відзначення)
ПРО КАНДИДАТА:
Дата народження:
Дата вступу до УПС: ____________________
Пластовий ступінь:
ОП УПС:
Курінь УПС: _____________________________
Ступінь КВ УПН/УПЮ____________________
Попередні пластові відзначення (які, за що надані, дати надання):


ПЕРЕДУМОВИ:
Членські внески заплачені за: (місяць, рік, долучити посвідку від скарбника).
Передплата журналу "Пластовий шлях": за рік.
За останній рік пластових пересторог не має.
ПІДПИСИ (голів організаційних одиниць які подають на відзначення):
Голова ОП УПС _________________________________________________________________ (пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
Курінний УПС __________________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)

Голова СПС ____________________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)

Крайовий булавний УПН/УПЮ ____________________________________________________ (пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата - тільки у разі, якщо пропонується на відзначення за виховну діяльність)

Референт членства БКБ УПС_______________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата, якщо це стосується сеніорів-самітників)

Крайовий булавний УПС __________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)


Пропозицію схвалено Крайовою Пластовою Радою Пласту - НСОУ ___________________
(дата)
Голова КПР _____
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис)
Пропозицію розглянуто та схвалено булавою Головного булавного (-ої) УПС _____
(дата)
Головний булавний (-на) УПС . _
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис)
РІШЕННЯ ПЛЕНУМУ ГОЛОВНОЇ ПЛАСТОВОЇ БУЛАВИ:
Надати _______________________________________________ друге відзначення УПС
(пластовий ступінь, ім'я, прізвище)
ОРДЕН У СРІБЛІ
(Святого Юрія, Вічного Вогню)
Протокол від_______________ Голова ГПБ
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
М. П.


Орден вручений
________________________________________________________________________________
(дата, місце, захід, ким)

Крайовий булавний УПС __________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)


ДОДАТОК 8
(подання на І Пластове відзначення УПС)

Конференція Українських Пластових Організацій


ПРОПОЗИЦІЯ НА ПЕРШЕ ВІДЗНАЧЕННЯ УПС
ОРДЕН СВЯТОГО ЮРІЯ В ЗОЛОТІ
ОРДЕН ВІЧНОГО ВОГНЮ В ЗОЛОТІ

КАНДИДАТ: _______________________________________
(пластовий ступінь, ім´я, прізвище)
_________________________________________________________________
(організаційна одиниця, що пропонує відзначення - ОП УПС, курінь УПС, референт членства БКБ УПС, булави КБ УПН, УПЮ, УПС)
згідно з рішенням, винесеним на своїх сходинах дня: __________, пропонує вище названого кандидата, котрий має зразкову пластову поставу, відзначити за його визначну й жертовну діяльність для Пласту - НСОУ і/або української громади, а зокрема за: (подати детально діяльність від дати надання його останнього пластового відзначення.):
ПРО КАНДИДАТА:
Дата народження: _____________________
Дата вступу до УПС: __________________
ОП УПС: ________________________
Курінь УПС: ________________________
КВ УПН/УПЮ________________________
Попередні пластові відзначення (які, за що надані, дати надання):
________________________________________________________________
ПЕРЕДУМОВИ:
Членські внески заплачені за: _____________ (місяць, рік, долучити посвідку від скарбника).
Передплата журналу "Пластовий шлях": за ____________ рік.
За останній рік пластових пересторог не має.

ПІДПИСИ (голів організаційних одиниць які подають на відзначення):
Голова ОП УПС ________________________________________________________________ (пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
Курінний УПС ________________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
Голова СПС ________________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)

Крайовий булавний УПН/УПЮ _____________________________________ (пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата - тільки у разі, якщо пропонується на відзначення за виховну діяльність)Референт членства БКБ УПС______________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата, якщо це стосується сеніорів-самітників)
Пропозицію розглянуто та схвалено булавою крайового булавного УПС: ____________(дата)
Крайовий булавний УПС___________________________________________________________
(пластовий ступінь, ім’я, прізвище, підпис)

Пропозицію схвалено Крайовою Пластовою Радою Пласту - НСОУ _________________(дата)
Голова КПР _____________________________________________________________________
(пластовий ступінь, ім’я, прізвище, підпис)
Пропозицію розглянуто та схвалено булавою ГБ УПС _____________________________(дата)
Головний Булавний УПС__________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис)
РІШЕННЯ ПЛЕНУМУ ГОЛОВНОЇ ПЛАСТОВОЇ БУЛАВИ:
Надати _____________________________________________ друге відзначення УПС
(пластовий ступінь, ім'я, прізвище)

ОРДЕН У ЗОЛОТІ
(Святого Юрія, Вічного Вогню)
Протокол від
Голова ГПБ
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
М. П.
НАЧАЛЬНИЙ ПЛАСТУН _____________________________________________________
( ініціали, прізвище, підпис, дата)

Орден вручений ________________________________________________________________ (дата, місце, захід, ким)


IV. Підвищення ступеня в УПС

НАПРЯМНІ
в справі підвищення ступеня в УПС

Сеніорські ступені в УПС не надається лише на підставі перебутих у Пласті років праці. Ступені в першу чергу відзеркалюють рівень набутого пластового виховання одиниці, її здібність та готовість виконувати на різних щаблях службу в Пласті та поза ним у дусі Трьох Обов’язків.

Усі підвищення пластових сеніорських ступенів не можна розглядати, як відзначення за виконану працю (на те є окрема система відзначень), але як задокументовання осягнення даного щабля пластування. Крайовий Провід розлядатиме їх на підставі вимог Правильника УПС та Статуту Крайової Пластової Організації.

ПЕРЕДУМОВИ: вирівняний членський внесок і передплата „Пластового Шляху”. Пропозиція не розглядатиметься аж поки не полагодяться ці справи. Найкраще долучити посвідку або письмо від скарбника ОП УПС.
Пропозиції на підвищення можна вносити лише для активних сеніорів.
на ступінь сеніора праці - Сеніори прихильники є кандидати в дійсні члени УПС і до двох років мають бути перевірені проводами ОП та подані до підвишення на сеніорів праці, або, якщо не відповіли всім вимогам, до викреслення з членства.

Прихильники, котрі не перейшли виховних уладів, а були прийняті з громяданства, повинні обов'язково засвідчитись успішною працею в Пласті, успішним виконуванням допоміжного діловодства протягом щонайменше одного року.

на ступінь сеніора ДОВІР’Я - Кандидат впродовж щонайменше 4-ох років на ступені пл.сен. праці виявив направду провідні здібності та видатно працював у Пласті чи українській громаді даної місцевости, причинившись до її зросту чи поліпшення.

Сеніори, котрі не перейшли виховних уладів (УПЮ, УСП), перед вступленням до УПС обов’язані відбути успішну 10-річну пластову службу перед запропонуванням до підвищення на сеніора довір’я.
на ступінь сеніор КЕРІВНИЦТВА - Кандидат провів щонайменше 8-ох років активної праці на ступені пл.сен. довір'я і є заправлений у пл. праці, в якій проявив керівну ролю чи успішну ініціятивну активність, виказуючи при тому позитивні прикмети характеру та беззастережну вірність пластовим засадам. Кандидат перейшов повний життєвий цикль* пластового виховання, виявив керівну ролю та добився видатних успіхів ув організації праці певної ділянки пластування крайового чи загальнопластового значення або в позапластовій праці видатно причинився до розвитку якоїсь галузі загальноукраїнського життя, а це: вклад у науку, мистецтво, культуру, церковне, господарське чи громадське життя.

* Вийнятково на ступінь сеніора керівництва можна пропонувати сеніорів, котрі, не перейшовши виховних уладів, вступили до УПС з громадянства, якщо вони вискажуться бездоганною безперервною 20-річною пластовою службою.Додатки до розділу IV. Підвищення ступеня в УПС

ДОДАТОК 9
(пропозиція на підвищення пластового ступеня)

Пласт - Національна Скавтська Організація України
Улад Пластунів Сеніорів

ПРОПОЗИЦІЯ на підвищення пл.ступеня до сеніора
___________ПРАЦІ _________ ДОВІР´Я
Дата ______
КАНДИДАТ:
_________________________________________________
(пластовий ступінь, ім´я, прізвище)
________________________________________________________________
(організаційна одиниця, що пропонує відзначення - ОП УПС, курінь УПС, референт членства БКБ УПС для самітників)
ПРО КАНДИДАТА:
Дата народження: ___________________
Дата вступу до УПС _________________
ОП УПС: _______________________
Курінь УПС________________________
Сеніор далекого віддалення___________

На ступінь праці: дата надання ступеня прихильника __________________________________
На ступінь довір´я : дата надання ступеня сеніора довір´я ______________________________
Пластова праця: на ступінь праці – від часу прийняття до УПС;
на ступінь довір´я – від часу надання ступеня праці;
від _________ до _________ ___________________________________________________________________________
Осяг, характеристика праці: ___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Виконувані важливі громадські діловодства: ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ПЕРЕДУМОВИ:
Членські внески заплачені за: _____________ (місяць, рік, долучити посвідку від скарбника).
Передплата журналу "Пластовий шлях": за ____________ рік
Успішно перейдені Вишколи(ВПП,КВВ УПЮ,УПН для прихильників)___________________
Успішно перейдений Вишкільний сеніорський табір(для прихильників)___________________
За останній рік пластових пересторог не має.

ПІДПИСИ:

Голова ОП УПС ______________________________________________________________________________ (пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
Курінний УПС ______________________________________________________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
ПРОПОЗИЦІЮ розглянуто:

Булава КБ УПС _______________________ (дата, протокол, ч. ___)

Крайовий булавний (-а) УПС__________


(підпис)Конференція Українських Пластових Організацій

ПРОПОЗИЦІЯ на підвищення пл. ступеня до сеніора
КЕРІВНИЦТВА
Дата _______
КАНДИДАТ: __________________________________________________ (пластовий ступінь, ім´я, прізвище)

__________________________________________________________________________
(структурна одиниця, що пропонує відзначення - булава КБ УПС)
ПРО КАНДИДАТА:
Дата народження: ___________________
Дата вступу до УПС _________________
ОП УПС: _______________________
Курінь УПС________________________
Сеніор далекого віддалення___________

На ступінь керівництва: дата надання ступеня сеніора довір’я ______________________
Пластова праця: на ступінь керівництва – від часу надання ступеня довір’я
від _________ до _________ ____________________________________________________________________________
від _________ до _________ ____________________________________________________________________________
Осяг, характеристика праці: ____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Виконувані важливі громадські діловодства:___________________________________
____________________________________________________________________________
ПЕРЕДУМОВИ:
Членські внески заплачені за: _____________ (місяць, рік, долучити посвідку від скарбника).
Передплата журналу "Пластовий шлях": за ____________ рік
За останній рік пластових пересторог не має.

ПІДПИСИ:
Голова ОП УПС_____________________________________________________________ (пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)
Курінний УПС (Референт членства БКБ УПС)____________________________________
(пластовий ступінь, ініціали, прізвище, підпис, дата)

ПРОПОЗИЦІЮ розглянуто:

Булава КБ УПС _______________________ Крайовий булавний/а УПС_____________
(дата, протокол, ч. ___) (підпис)

Пленум КПР __________________________ Голова КПР___________________________
(дата, протокол, ч. ___) (підпис)

Пленум ГПБ __________________________ Голова ГПБ___________________________
(дата, протокол, ч. ___) (підпис)
Пленум Булави ГБ УПС________________ Головний Булавний УПС________________
(дата, протокол, ч. ___) (підпис)


V. Перестороги та кари в УПС.

Для пластунів сеніорів:

1. За непластову поведінку та зламання Пластового Закону очікує кожного члена УПС відповідно до його провини пластова пересторога або кара, що їх встановлює в першій інстанції провід Куреня чи ОП УПС, в другій Булава Крайового Булавного, в третій Крайова Пластова Рада.

2. Відповідно до розмірів проступку можна дати три перестороги і кару викреслення або виключення. Провід Куреня чи ОП УПС надає І-у усну пересторогу, якщо усна пересторога не мала успіху надається ІІ-а письмова пересторога. ІІІ-ю пересторогу надає на подання Проводу Куреня чи ОП УПС Булава Крайового Булавного УПС.
Всі напімнення відчитує Суддя ОП (Куреня) УПС напімненому в присутності двох сеніорів. Після прочитання напімнений складає заяву, чи приймає напімнення до відома, чи робить відклик до вищої інстанції.

3. Кожне напімнення і кара можуть наступити в основному тільки після переслухання обвинуваченого і на основі матеріялів поданого на нього карного звіту. Теж саме стосується діяльності пластових груп та формацій (Куренів та ОП УПС). При започаткуванні слідства (товариського суду) обвинувачений зобов'язаний скласти всі свої пластові виказки, свідоцтва та службову відзнаку, які після його виправдання або визнання ним своєї провини йому повертаються. При карі викреслення або виключення не повертається нічого.

4. Обвинувачений має право відклику при поданні на викреслення до ІІ-ої інстанції — Крайової Булави УПС, а у випадку поданні на виключення - в останній ІІІ-ій до Крайової Пластової Ради але не пізніше шести місяців від дня винесення перестороги. Її рішення є остаточне. Кожне викреслення або виключення мусить затвердити Булава крайового Булавного УПС, проголошує цю кару ОП (Курінь) УПС на своїх ширших сходинах. Булава Крайового Булавного УПС може в міру потреби цю кару проголосити в пластових виданнях.

5. Викреслений чи виключений втрачає всі членські права: не можна його долучати як допоміжну силу до Пласту (опікуна, інструктора, співробітника і т. п.).

Для прихильників УПС:

1. Як точка 1) для Пластунів сеніорів,

2. Як точка 2) для Пластунів сеніорів, з такою різницею:
Перше напімнення дають сеніори опікуни після узгіднення з Суддею ОП (Куреня) УПС.
Друге дає Курінний Суддя чи Осередку в присутності сеніорів опікунів, а як вони довше не присутні, то в присутності двох інших сеніорів ОП (Куреня).

3. Кара слідує, як і у пластунів сеніорів, за ті ж провини, але тільки викреслення. Викреслення може наступити також у випадку бездіяльності, себто не складення проби в означеному часі.

4. Викреслення затверджує Булава Крайового Булавного УПС в останній інстанції. Булава Крайового Булавного УПС може викреслення проголосити в пластових виданнях, щоб закрити покараному шлях вжити заходів для прийняття до іншого ОП (Куреня).

5. Як точка 3) для Пластунів сеніорів.

6. Після напімнення обвинувачений мусить або признатися свою провину та зложити обіт поправи, або зробити відклик. Якщо нема відклику чи не складення заяви признання своєї вини і обіту поправи мусить настати кара викреслення.Додатки до розділу V. Перестороги й кари в УПС.
ДОДАТОК 10
(Карний звіт)
Пласт – Національна Скавтська Організація України
Улад Пластунів Сеніорів

“__” _______ 2007 р. Б. пл. сен. пр. Олегові Климчуку, ЧК
Крайовому булавному УПС
КАРНИЙ ЗВІТ

1. На кого: – на пластуна сеніора праці (пл.сен.прих.) _____________________.
2. До чого подається: – до викреслення з Пласту, до перестороги – впишіть те, що вважаєте за потрібне .

3. За що: - перерахуйте ті вчинки, за які, на Вашу думку варто притягнути до відповідальності, із посиланням на статті Правильника УПС, Статуту Пласту – НСОУ, інших керівних документів, які були порушені винною особою.

4. Суть справи.
Докладно опишіть вчинки винного, вкажіть час, місце, обставини.

5. Свідки: – перерахувати, зазначивши пластові ступені, станиці, адреси, телефони та інші можливості зв’язку.

6. Додатки.
Документи, що потверджують вину обвинуваченого


Діловодство, пластовий ступінь, ім’я, прізвище, підпис того, хто подає карний звіт.ДОДАТОК 11

Пласт - Національна Скавтська Організація України
Улад Пластунів Сеніорів

вул. Притики, 2б, кв. 32, тел. (04437) 75-699; моб.(8096)2485578
смт. Біличанка , Київська обл., Україна, 08298 е-mail: ruta@bigmir.net

№ 3/4 від 25.09.2006 р.Б.
До: пл. сен. прих. Миколи Гуляйвітра
Справа: пластова пересторога

Друже, Миколо!
Повідомляємо Тебе про рішення ОП УПС станиці Біличанка від 23.10.2005 р.Б. (протокол ч. 28), долучивши витяг з протоколу.

Витяг з протоколу ч. 28.
Сходини осередку праці УПС станиці Біличанка, що відбулися за адресою:
вул. Лісова, 2 від 23 жовтня 2005 р.
Присутні: пл.сен.пр. О.Полоз,
пл.сен.пр. В.Никифорів,
пл.сен.пр. К.Лопата,
пл.сен.пр. В.Візник,
пл.сен.пр. Х.Мацюцька,
пл.сен.пр. Ю.Ластівка.
Т.3. Заслухали голову осередку УПС пл.сен.пр. К.Лопату про стан осередку.
Пропозиція пл.сен.пр. О.Полоза: викреслити за бездіяльність і несплату внесків за два роки пл.сен.пр. О.Дудку; виключити за порушення пластової постави, пластового слова честі неодноразової обіцянки виправити свою поставу, несплату внесків за два роки пл.сен.пр. М. Гуляйвітра після наданої першої усної перестороги з попередженням про виключення.
Голосували: «за» – 6 (шість)
«проти» – немає
«утримались» -немає
С.К.О.Б.!
Дано: від 23 жовтня 2005 р.
Осередковий УПС: пл.сен.пр. К.Лопата
Писар осередку: пл.сен.пр. О.Никифорів


Провід ОП УПС після неодноразових усних упімнень (нагадувань) про невиконання Тобою обов’язків: сплати членських внесків, порушення слова чести на виправлення своїх заборгованостей, постійного ігнорування сходин ОП УПС без поважних на то причин та рішень попереднього проводу ОП УПС (див. Витяг з протоколу ч. 28) виносить Тобі ІІ пластову пересторогу. При цьому провід керується Правильником УПС, в якому зазначається:
Розділ IV. ПЛАСТОВА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Стаття 1. ВИМІР СПРАВЕДЛИВОСТИ
п. 1. в): усування поза організаційні рамки УПС, а тим самим і з Пласту, членів, які не підчиняються суттєвим членським обов’язкам і не дають надії на поправу – викресленням і виключенням;
Стаття 3. ПЕРЕСТОРОГИ І ПОЛАГОДЖУВАННЯ СПОРІВ
п. 1. При стосуванні пересторог для пл. сеніорів береться до уваги вагу провини, поведінку виновника під час провини, та його дотеперішню діяльність.
п. 2. а) Пересторогу стосується усним зверненням уваги, або письмовим упімненням якщо усні звернення уваги не мали успіху. Проводи ОП УПС і куреня мають бути повідомлені про упімнення.

Виконуючи рішення КБ УПС від 24.09.2006 р.Б. надаємо Тобі ще одну можливість виправити свою пластову поставу, вирівняти членські внески за період від вересня 2003 р.Б. до жовтня 2006 р.Б. включно у сумі 380 грн. та внески на булаву УПС з лютого 2006 р.Б. по жовтень 2006 р.Б. включно 45 грн., в сумі 425 грн. впродовж одного місяця від дня отримання цього листа. Також Тобі необхідно з’явитися на сходини ОП УПС (про дату їх проведення Тебе буде повідомлено) і пояснити причини Твоєї непластової постави, щоб з’ясувати можливість Твоєї поправи. В такому разі Ти, можливо, зможеш залишитися в Пласті. В іншому разі Тебе буде виключено без права поновлення в Пласті, що згідно з Правильником УПС:
Розділ IV. ПЛАСТОВА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Стаття 4. ВИКЛЮЧЕННЯ
п. 1. Пластун-сеніор, що допускається поважного нарушення членських обов'язків, зокрема постійно легковажить Пластовий Закон або допустився якогось злочину чи взагалі вчинку негідного чесної людини, має бути виключений з Пласту - на пропозицію булави крайового булавного УПС – крайовою пластовою старшиною. Це єдина кара стосована в УПС.
п. 2. Перед карою виключення винуватий повинен дістати щонайменше одну пересторогу з попередженням виключення. Завішення в членстві може попередити виключення.

Дано 25.09.2006 р.Б.

Осередковий пл. сен. дов. К.Лопата,

Писар пл. сен. пр. О.Никифорів

Отримав: “___”_____________ 2006 р.Б. М.ГуляйвітерVI. Звільнення з УПС

УПС стоїть на становищі "раз пластун — навіки пластун", тому то пластун-сеніор не може бути ніколи звільненим від раз складеної присяги.
Коли, одначе, трапляться якісь важливі перешкоди в особистому житті якогось із пластунів сеніорів, то ОП УПС, а при "самітниках" Булава Крайового Булавного, може звільнити на коротший чи й довший час пластуна сеніора від біжучої праці в Пласті. Пластун-сеніор повинен внести відповідне умотивоване прохання до ОП чи Булави Крайового Булавного. УПС. Коли б звільнений Пластун-сеніор не зголосився після часу звільнення знову до праці в УПС, наступає кара викреслення. Непластова постава звільненого члена УПС в час його звільнення може стати перешкодою подальшому пластовому поступу чи поновленню в УПС.
Прихильники УПС можуть бути звільнені від приналежності до УПС, як тільки внесуть відповідне прохання. Про їх звільнення мусять бути повідомлені всі вищі установи в УПС. Не вільно, одначе, їх звільняти в час пластового слідства проти них.


VII. Вимоги окремих ступенів в УПС

А. Вимоги на ступінь Пластуна Сеніора Праці.

1. Впродовж двох років жити і громадсько працювати в дусі ідейних пластових засад у характері прихильника УПС.
2. Виказатися не менш однорічною бездоганною успішною працею в Пласті або в одній з ділянок українського громадського життя в дусі ідейних пластових засад.
Знати ідейні пластові основи, мету, завдання і зміст праці Пласту, його Керівні органи, структуру і головні методи та форми його діяльности, зокрема в УПС.
3. Успішно перейти ВППП.
4. Успішно перейти вишкіл КВВ УПЮ чи УПН.
5. Успішно перейти Вишкільний сеніорський табір «Висота».
6. Справно сплачувати членську вкладку до УПС.
7. Мати повний пластовий однострій.
8. Передплачувати «Пластовий Шлях».
9. Виказатися доброю фізичною справністю, чи намаганням здобути ступінь ВФВ для свого віку.


Б. Нормативи ВФВ (Вмілості Фізичної Вправности) для Уладу Пластунів Сеніорів
Варіянт 1
Пропозиції щодо введення спрощеного тесту визначення ступеня фізичної готовности з 3-х вправ:
Підтягування.;
Піднімання тулуба лежачи;
Біг на 4827 м ( 3 милі)
Оцінка результатів проводиться по 100-ій таблиці для різних вікових груп.
Бали Підтягування (разів) Піднімання тулуба (разів) Біг 4827 м (хв. і сек.)
100 20 80 18.00
90 18 75 19.40
80 16 70 21.40
70 14 65 23.00
50 10 50 26.20
Оцінка результатів у залежності від віку. Мінімальні вимоги:
Вік (років) Підтягування Піднімання тулуба Біг 3 милі (хв. і сек.) Бали за 3-и вправи. Додаткові бали Загальна кількість балів
30-39 8 40 29.00 84 26 110
40-45 6 35 30.00 78 7 85

Загальна оцінка фізичної придатності:
Вік (років) Незадовільно 3-й клас 2-й клас 1-й клас
30-39 0-109 110-149 150-199 200
40-45 0-84 85-124 125-174 175
Пл. сен. прихильники повинні показати результати 3-го класу і вище, а пл. праці і вище включно повинні завжди здавати на 1-й клас у відповідності зі своєю віковою категорією.
Нормативи ВФВ (Вмілості Фізичної Вправності) для Уладу Пластунів Сеніорів
Варіянт 2
Кандидати на вмілість ВФВ повинні виконати наступні вправи:
Вікова група 30-39 років
відтискання в упорі лежачи — 45 разів за 2 хвилини;
піднімання тулуба — 45 разів за 2 хвилини ;
біг 3218 м — менш 16 хвилин;
підтягування на поперечині — не менш 6 разів;
Вікова група 40-45 років
відтискання в упорі лежачи — 40 разів за 2 хвилини;
піднімання тулуба — 40 разів за 2 хвилини ;
біг 3218 м — менше 20 хвилин;
підтягування на поперечині — не менш 5 разів;

Вікова група понад 45 років

відтискання в упорі лежачи — 40 разів за 3 хв ;
піднімання тулуба — 40 разів за 3 хв;
біг 3218 м — менше 23 хвилин;
підтягування на поперечині — не менше 4 разів;

Проект на спеціалізаційну (водну) ВФВ
Загальна фізпідготовка:
відтискання в упорі лежачи — 45 разів за 2 хвилини;
піднімання тулуба — 45 разів за 2 хвилини ;
біг 3218 м — менш 20 хвилин;
підтягування на поперечині — не менш 6 разів;

тест «виживання на воді в бойових умовах», що включає наступне:
вміти врятувати потопаючого,
плавання в одязі зі спорядженням на 15 м;
пірнання на глибину 3 м і звільнення від спорядження;
падіння у воду з висоти 3 м із спорядженням та зав'язаними очима.

Проект на спеціалізаційну ( зимову лещетарську) ВФВ
До лещетарської підготовки входить хода:
пішки 3 км/годину при глибині снігового покриття до 30 см,
на снігоступах 4 км/годину,
на лижах 5,5 км/годину.
вивчається буксирування і подолання перешкод,
хода без палиць,
їзда на лижах як на санях,
Програма лижної підготовки включає наступні нормативи:
вимарш 5 км з повним викладенням за 80 хв. на снігоступах;
80 кілометровий вимарш по пересічній місцевості за три дні;
орієнтування по карті.
Приділяється увага сполученню лижної підготовки і виживання. Під час «зимового польового виходу» новачки 2 тижні вчаться виживанню та лижній підготовці.


VIII. Стверджування набутих вимог проб УПС

1. Вимоги на окремі ступені вироблення і знання набувають члени через:
а) Самоосвіту і самовиховання,
б) Самоосвіту під керівництвом інших сеніорів,
в) Організовану в УПС допомогу (семінари, вишколи, табори, тощо).

В основному кожний сеніор дбає і відповідає сам за свою підготовку. Тільки при підготовці прихильника УПС до ступеня пластуна сеніора праці УПС співвідповідальними за його підготовку є його сеніори опікуни. Вони керують його підготовкою та служать йому при пластовому виробленні своїми порадами і заввагами. Проводи ОП (Куренів) зобов'язані підтримувати ініціятиву своїх членів при осягненні вищих ступенів.IX. ЗВІТНІСТЬ

1. Всі без винятку сеніори та прихильники УПС на терені одної Пластової Станиці об'єднуються для ведення діяльности УПС у Осередок Праці УПС у числі 3 і більше членів.
2. Всі сеніори і прихильники УПС, що перебувають на терені одної Пластової Станиці або в близьких їй місцевостях, де ще не діє клітина УПС, обов'язані зголоситися в найближчому ОП УПС і підпорядкуватися його проводові.
3. Завдання ОП (Куренів) УПС є керувати на своєму терені працею сеніорів в Пласті і поза Пластом.
4. Приймання до ОП (Куренів) відбувається на основі вірогідних документів, на яких при відході сеніора з ОП (Куреня) записується характеристику його праці і поведінки в ОП (Курені).
5. Завданням Булави Крайового Булавного є контролювати діяльність ОП, Куренів УПС та самітників і вести Крайовий Реєстр УПС на основі поданих звітів низових клітин УПС.
Звіти належить подавати двічі на рік: восени (жовтень) під час перевиборів Пластових Проводів, та навесні (квітень) в перед таборовий час.

Додатки до розділу VIII. Звітність.
ДОДАТОК 11
(наказ референта ОП та Куренів БКБ УПС)


Пласт - Національна Скавтська Організація України
Улад Пластунів Сеніорів

вул. Шевченка, 4, кв. 45, тел. (04497) 56-384; моб.(8067)2582816
м. Ірпінь, Київська обл., Україна, 08200 е-mail: vyrvyzub_@bigmir.net
№ 2 від 12.03.2007 р.Б.
До: Осередкових ОП та Куренів УПС
Справа: Річні звіти
СКОБ! Друже Осередковий, Курінний! Минув звітно-виборчий час по ОП УПС в Україні. Для подальшої діяльности Проводу ОП УПС у відповідности до Правильника УПС, II. ЧЛЕНСТВО Стаття 1. ОБОВ'ЯЗКИ ПЛАСТУНІВ СЕНІОРІВ
Кожний пластун-сеніор є обов'язаний:
в/ бути правильно оформленим членом Пласту, згідно з приписами крайового статуту пласту, по-змозі в одному з куренів УПС та до найближчого осередка праці УПС і вдержувати з ними організаційний зв'язок;
г/ фінансово допомагати Пластові точним сплачуванням членських внесків та здобуванням для нього матеріяльних засобів;
ґ/ сповняти всі обов'язки приписані статутом своєї пластової крайової організації.
Пропоную до 06.05.2007 р. Б. подати:
звіт з діяльности попереднього Проводу ОП УПС за 2005 -2006 рр.
протокол Звітно виборчих зборів ОП УПС на затвердження членів новообраного Проводу ОП УПС
В разі невиконання поставлених вимог, БКБ УПС вважатиме ОП УПС недіючим, що позбавлятиме членів ОП УПС чи Куренів УПС прав на проведення виховної, адміністративної чи іншої діяльности в межах передбачених Статутом Пласту „НСОУ” та Правильника УПС Стаття 2. НАБУТТЯ І ВТРАТА ЧЛЕНСТВА
3. Пластун-сеніор втрачає членство через:
а/ звільнення; б/ викреслення; в/ виключення.
До б/ Пластун-сеніор, який помимо упімнень, без виправдання не виконує впродовж двох років членських обов'язків /розділ II, стаття 1/ може бути викреслений з Пласту Крайовою Пластовою Старшиною, на внесок булави крайового булавного.
До в/ Виключення з Пласту - гл. розділ IV, стаття 4.

З повагою.


Референт осередків праці
і куренів УПС пл. сен. пр. Ігор Потеряйко, ДК


ДОДАТОК 12
Реєстр ОП (Куреня) УПС Станиці (назва)– Пласту НСОУ станом на 01.10.09р.)

Поступ сеніора
Підтверджуючий документ Перестороги
Відзначення
Сеніор керівництва
Сеніор довір`я
Сеніор праці
Прихильник
Зараховані
табори
Зараховані
Вишколи
Заява
вступу
Христ.
Конфесія 1
Правосл. 2
Катол. 3
Протест.
Електр. адреса
Місце проживання
Телефон


Дата
Народж.


Дата
смерті
Ім`я Прізвище
№ 1 2 3

Поступ сеніора
Підтверджуючий документ Перестороги
Відзначення
Сеніор керівництва
Сеніор довір`я
Сеніор праці
Прихильник
Зараховані
табори
Зараховані
Вишколи
Заява
вступу
Христ.
Конфесія 1
Правосл. 2
Катол. 3
Протест.
Електр. адреса
Місце проживання
Телефон


Дата
Народж.


Дата
смерті
Ім`я Прізвище
№ 1 2 3ДОДАТОК 13
Звіт Осередку Праці (Куреня) УПС Станиці Біличанка
за період від 1 жовтня 2008 р. Б. до 1 жовтня 2009 р. Б.

ЗРАЗОК
Осередковий (курінний): пл.сен.пр. Василь Неридаймати “ДК”

Адреса: вул. Лісова 2-б, пом. 32, смт. Біличанка, Київська обл. 08246, тел. (04497) 70-676.

Список дійсних членів осередку (куреня):

№ п/п пл. ступінь, ім’я
та прізвище, Діяльність в Пласті Відзначення та перестороги
Ким надані та за що
1 пл.сен.пр. Василь Неридаймати Осередковий ОП УПС ст. Біличанка, член куреня „Дубова кора” Подання на підвищення пластового ступеня сеніор довір`я Протокол Сходин ОП УПС, Ч.12.від 31.05.2006 р.Б
2 пл.сен.пр. Костянтин Лопата В.о. зв’язкового підг. куреня УПЮ ім. Андрія Первозванного Подання на підвищення пластового ступеня сеніор довір`я Протокол Сходин ОП УПС, Ч.12.від 31.05.2006 р.Б

Всього: 10 осіб: 2-сен.кер., 1- сен. дов., 7- сен. пр.

Список прихильників УПС:

№ п/п Ім’я
та прізвище Діяльність в Пласті Опінія опікунів
перестороги
1 Ольга Квач ВППП Ч.25 10.02.2006 р.Б. Сумлінна, точна, веселого погідного характеру. Пересторог немає.

Втрати членства (виключення, викреслення, виступ на власне бажання):

№ п/п Ім’я
Та прізвище Причина
1 пл.сен.пр Ірина Дубовик Сімейні обставини, хвороба батьків, опіка племінником (заява про звільнення від пластових обов’язків терміном на 2 роки від 16.01.03).
Звільнена у відповідності до Правильника УПС розд. ІІ ст. 2 п.3а від 3.10.2004
3 пл.сен.пр Олександр Тополя Викреслений у відповідності до Правильника УПС розд. ІІ ст. 2 п.3б від 23.10.2005
4 пл.сен.прих. Микола Гуляйвітер Виключений у відповідності до Правильника УПС розд. ІІ ст. 2 п. 3в від 23.10.2005

Всього: 6 осіб.
Чисельний стан ОП УПС 12 осіб.

Кількість осіб, що подаються на відзначення – 1 (пл.сен.пр. Юля Грач – пропозиція на Третє відзначення УПС Грамота заслуги).

Кількість осіб, що подаються на підвищення ступенів:
довір’я – 2 (пл.сен.пр. Василь Неридаймати, пл.сен.пр. Костянтин Лопата)
Кількість осіб, що отримали перестороги – 1 .(пл.сен.прих. Микола Гуляйвітер)
Загальний стан каси осередку: 1780 грн.
Голова ОП УПС: пл.сен.пр. В. Неридаймати «ДК»
Писар ОП УПС: пл.сен.пр. Ю. Грач
“1” лютого 2006 р. Б.X. МАТЕРІЯЛЬНА ПІДСТАВА УПС.

1. Матеріяльною підставою УПС є:
а) Місячні членські внески, відповідно до матеріяльної спроможності члена і його біжучих заробітків. Висоту найнижчої місячної ставки визначає КПЗ УПС.
б) Доходи з підприємств, відділів УПС.
в) Добровільні пожертви членів УПС і сторонніх українських громадян з метою підтримати УПС.

Про сплату крайових членських внесків УПС

У відповідності з рішенням 9-го Крайового З’їзду УПС України булава Крайового булавного УПС встановила наступну схему сплати крайових членських внесків пластунами сеніорами. Ця схема була схвалена Крайовою Пластовою Радою 7 жовтня 2006 року до опробовування. У разі вдалого її впровадження в УПС буде розглянуто питання про впровадження її в усіх Уладах

Крайова Пластова Старшина приймає членські внески пластунів сеніорів лише від булави крайового булавного УПС.
Булава КБ УПС приймає членські внески від голів осередків праці УПС. Одночасно з копіями квитанцій про перерахунок коштів на адресу булави КБ УПС мають надсилатися відомості сплати членських внесків ОП УПС.
Пластуни сеніори далекого віддалення сплачують внески безпосередньо у булаву КБ УПС.
В часі сплата крайових членських внесків співпадає з піврічною та річною звітністю.
Розмір крайових членських внесків становить 5 гривень щомісяця, з яких булава КБ УПС 0,5 грн. відраховує на КПС, а 4,5 грн. залишається на потреби Уладу.
Кошти перераховуються безготівково. Як виняток кошти разом з відомостями можуть передаватися готівкою в булаву КБ УПС

Для того, щоб така схема діяла булава КБ УПС відкрила свій субрахунок при КПС, на якому на 01.03.2007 є 120 гривень:
р/р 26004005603472 у центральному відділенні АКБ "Правекс-Банк"
Код ЗКПО 14360127 МФО 321983.

Порядок впровадження такої схеми сплати членських внесків

Впровадження цієї схеми сплати членських внесків відбуватиметься поступово. Тобто має бути перехідний час 1-2 роки, протягом якого внески будуть прийматися одночасно і за старою, і за новою схемою. Має спрацювати принцип не наказу і примусу, а переконання, усвідомлення і добровільної згоди проводів кожного осередку праці, кожної станиці, кожного пластуна сеніора.

Примітка: Не плутати крайові внески з внесками курінними, станичними і т.п. Порядок сплати, що пропонується, ніяким чином не торкається таких внесків. Сплата тих внесків регулюється рішеннями відповідних проводів – курінними, станичними і т.п.ПРАВИЛЬНИК
УЛАДУ ПЛАСТОВОГО СЕНІОРАТУ

ПОСТАНОВА
Головної Пластової Ради з 9 квітня 1994 про Правильник Уладу
Пластового Сеніорату
Головна Пластова Рада на своїх сходинах в дні 9 квітня 1994
постановила одобрити предложений Головною Пластовою
Булавою і прийнятий крайовими пластовими старшинами 2/3-іх
членських крайових пластових організацій Правильник Уладу
Пластового Сеніорату. якого текст поданий понижче.
Правильник входить у силу з днем його проголошення. З тим же днем тратить важність Правильник Українського Пластового Сеніорату, проголошений у Пластових Вістях ч. 1/16 (33) з 15 травня 1955.


сторінка ЗМІСТ Правильника УПС
І. ЗАГАЛЬНІ ПОСТАНОВИ
2 1. Назва і визначення
2 2. Завдання
3 3. Засоби
II. ЧЛЕНСТВО
3 1. Обов'язки пластунів сеніорів
4 2. Набуття і втрата членства
5 3. Роди і ступені членства
8 4. Права пластунів сеніорів
III. УСТРОЄВА ПОБУДОВА
8 1. Організаційні одиниці УПС
9 2. Осередки праці УПС
9 3. Курені УПС
11 4. Булава Крайового Булавного УПС (в ЗСА— Крайового Референта)
13 5. Булава Головного Булавного УПС
15 6. Велика Рада УПС
IV. ПЛАСТОВА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
16 1. Вимір справедливости
16 2. Відзначення
18 3. Перестороги і полагоджування
19 4. Виключення
V. МАТЕРІЯЛЬНА ПІДСТАВА
19 1. Фінанси куренів УПС
19 2. Фінанси осередків праці УПС
20 3. Фінанси булав Крайового Булавного (Референта) УПС
20 4. Фінанси булави Головного Булавного УПС
VI. КІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХОДОВІ ПОСТАНОВИ
20 (Як можна вводити зміни в правильник)


І. ЗАГАЛЬНІ ПОСТАНОВИ

Стаття 1. НАЗВА І ВИЗНАЧЕННЯ

Улад Пластового Сеніорату /у скороченні УПС/ є інтеґральною частиною Пласту та творить четверту його організаційну формацію для здійснювання завершуючого етапу пластування.
Стаття 2. ЗАВДАННЯ
Завдання УПС такі:
а/ об'єднувати пластунів і пластунок, які вже вийшли з віку приписаного для Уладу Старшого Пластунства, які зобов'язалися далі жити згідно з ідейними засадами Пласту й бажають організовано здійснювати набутий у Пласті досвід у службі для України й Пласту;
б/ спонукувати своїх членів до дальшого розвитку їхніх особовостей та відповідного сеніорському вікові самовиховного пластування;
в/ спонукувати своїх членів до праці в Пласті з намаганням піднести його на вищий рівень діяння;
г/ заохочувати своїх членів до активної участі в громадському житті, застосовуючи пластові
ґ/ ознайомлювати іншонаціональне довкілля з українською проблематикою, щоб здобути серед нього прихильність для української справи;
д/ підтримувати серед своїх членів товариське співжиття, плекати пластову дружбу, скріплювати духові й організаційні зв'язки, а в потребі давати їм моральну й матеріяльну поміч;
е/ плекати й передавати наступним поколінням світлі традиції Українського Пласту.
Стаття 3. ЗАСОБИ
УПС здійснює свої завдання такими засобами:
а/ традиційними й новими виявами індивідуальної й групової пластової діяльности, не тільки в рамах УПС, але теж з іншими пластовими уладами;
б/ всіма доступними засобами, що посилюють самовиховний процес пластуна сеніора та його громадську працю.
II. ЧЛЕНСТВО
Стаття 1. ОБОВ'ЯЗКИ ПЛАСТУНІВ СЕНІОРІВ
1. Кожний пластун-сеніор є обов'язаний:
а/ бути вірним ідейним основам пластового світогляду з'ясованим у трьох головних обов'язках пластуна і пластовому законі, що його основними прикметами є характер, самовиховання, здорова родина, добрий приклад, праця в суспільстві й провідництво;
б/ бути діяльним у Пласті, або в якійсь іншій громадській ділянці;
в/ бути правильно оформленим членом Пласту, згідно з приписами крайового статуту пласту, по-змозі в одному з куренів УПС та до найближчого осередка праці УПС і вдержувати з ними організаційний зв'язок;
г/ фінансово допомагати Пластові точним вплачуванням членських внесків та здобуванням для нього матеріяльних засобів;
ґ/ сповняти всі обов'язки приписані статутом своєї пластової крайової організації.
2. Пластун-сеніор, що не може виконувати одного чи більше повищих обов'язків може, на прохання, одержати відповідне звільнення, крім точки 1а/ цієї статті. Булава крайового булавного УПС, через осередок праці УПС або крайового діловода пластунів сеніорів далекого віддалення, може задовільнити це прохання.
Стаття 2. НАБУТТЯ І ВТРАТА ЧЛЕНСТВА
1. Пластуном-сеніором можна стати тільки ставши членом
крайової пластової організації. Пластунами-сеніорами можуть
стати:
а/ Старші пластуни, які осягнули границю віку, встановлену правильником УСП та приписами країв, і які будучи старшими пластунами впродовж щонайменше трьох років були діяльні в Пласті;

б/ колишні пластуни, тепер сеніорського віку, які задовільно вияснять свою перерву в пластуванні;
в/ у виняткових випадках особи сеніорського віку, які ніколи не належали до Пласту, але живуть згідно з пластовими засадами й дають запоруку, що будуть придержуватися Пластового Закону.
2. Спосіб прийняття пластунів-сеніорів:
а/ Кандидат до УПС вносить через осередок праці УПС, або через крайового діловода сеніорів далекого віддалення, чи через курінь УПС, до крайової булави УПС письмове прохання про прийняття його до УПС із поданням особистих даних, а кандидати під точкою 1в/ додають докладний життєпис;
б/ Оформлення кандидатів під точками 1б/ і 1в/ завершується прийняттям до Пласту Крайовою Пластовою Старшиною на внесок Крайової Булави УПС.
3. Пластун-сеніор втрачає членство через:
а/ звільнення;
б/ викреслення;
в/ виключення.
До а/ Пластун-сеніор може на власне бажання бути звільнений з членства в Пласті, згідно з приписами крайових статутів Пласту. Звільнення є зумовлене виповненням зобов'язань супроти Пласту, зокрема вирівнянням членських внесків по час виступлення, і переданням впорядку евентуальним веденого пластового діловодства. Якщо повищі зобов'язання не будуть виконані у визначеному часі, може наступити викреслення з Пласту. Звільнений має право в майбутньому старатися про віднову членства в Пласті.
До б/ Пластун-сеніор, який помимо упімнень, без виправдання не виконує впродовж двох років членських обов'язків /розділ II, стаття 1/ може бути викреслений з Пласту Крайовою Пластовою Старшиною, на внесок булави крайового булавного.
До в/ Виключення з Пласту - гл. розділ IV, стаття 4.
Стаття 3. РОДИ І СТУПЕНІ ЧЛЕНСТВА
1. Є такі категорії пластуна-сеніора:
а/ прихильник /пл. сен. прих./ - Прихильниками стають усі ті, які не відповідають вимогам статті 2, точка 1 а/. Прихильник це кандидат на дійсного члена у пробному часі, що триває, як правило, два роки, але в окремих випадках може бути скорочений до року.
б/ дійсний член - дійсним членом стає:
аа/ старший пластун, що відповідає вимогам статті 2,
точка 1а/;
бб/ прихильник, під умовами статті 2, точка 1б/, котрий
перейшов успішно пробний час /точка 1а/;
вв/ прихильник, під умовами статті 2, точка 1в/, котрий
перейшов успішно пробний час /точка 1а/, та склав
Пластову Присягу.
2. Ступені дійсного члена:
Члени здобувають за чергою такі ступені:
а/ пластун сеніор праці;
б/ пластун сеніор довір'я;
в/ пластун сеніор керівництва;
відповідно до виявленої пластової постави, життя за Пластовим Законом, ступеня пластового самовиховання, досягнень у пластовій і позапластовій громадській чи професійній праці та часу служби.
До а/ Пластун сеніор праці /пл. сен. пр./ - це перший ступінь дійсного члена який одержує сеніор коли стає дійсним членом. Надає його булава крайового булавного УПС.
До б/
аа/ Пластун сеніор довір'я /пл. сен. дов./ - це другий ступінь дійсного члена. Може ним стати кожний сеніор праці, який щонайменше впродовж чотирьох років на ступені пл. сен. праці діяв видатно в Пласті або в іншій громадській ділянці в дусі пластових ідейних основ і здобув собі опінію сумлінної людини;
бб/ Цей ступінь надає булава крайового булавного УПС на внесок куреня, осередка праці УПС або крайового діловода сеніорів далекого віддалення в порозумінні з Крайовою Пластовою Старшиною.
До в/
аа/ Пластун сеніор керівництва /пл. сен. кер./ - це
третій ступінь дійсного члена. Може його осягнути пл. сен. довір'я, заправлений у пластовій праці, в якій проявив він керівну ролю чи успішну ініціятивну активність, виказуючи при тому позитивні прикмети характеру та беззастережну вірність пластовим засадам. Передумовою осягнення цього найвищого сеніорського ступеня є щонайменше вісім років активної праці на рівні пл. сен. довір'я;
бб/ На внесення булав крайових булавних УПС і за згодою КПСтаршини і ГПБулави, цей ступінь пл. сен. керівництва признає булава головного булавного УПС, яка переводить перевірку та селекцію кандидатів. Іменовання довершує Начальний Пластун. Курені та осередки праці УПС мають право пропонувати й опініювати на підвищення до цього ступеня своїх членів до булави крайового булавного УПС, а крайовий діловод сеніорів далекого віддалення - сеніорів далекого віддалення.
Стаття 4. ПРАВА ПЛАСТУНІВ СЕНІОРІВ
1. Дійсні члени мають право:
а/ брати участь у всіх пластових сеніорських з'їздах, зустрічах і нарадах місцевого, крайового й світого маштабу, включно з Великою Радою УПС, як теж у плебісцитовім голосуванні з вирішним голосом, та бути вибраним до всіх дотичних пластових сеніорських установ і проводів;
б/ брати участь у загально-пластових зібраннях місцевого, крайового й світого маштабу з правом активного й пасивного виборів на загально-пластові пости згідно з дотичними пластовими устроєвими постановами, статутами крайових пластових організацій та Конференції Українських Пластових Організацій;
в/ носити пластовий однострій із приписами для їх пластового ступеня й відзнаками діловодства;
г/ користуватися всіма правами приписаними статутом своєї крайової пластової організації.
ІІІ. УСТРОЄВА ПОБУДОВА
Стаття 1. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ОДИНИЦІ УПС
1. Пластуни-сеніори є зорганізовані:
а/ в осередках праці УПС /ОП УПС/;
б/ в куренях УПС.
2. Пластуни-сеніори самітники, які живуть де нема осередка
праці УПС, і неприналежні до куренів УПС, реєструються у
крайового діловода пластунів сеніорів далекого віддалення, як
пластуни сеніори далекого віддалення і підлягають КПСтаршині
через булаву крайового булавного УПС.
Стаття 2. ОСЕРЕДКИ ПРАЦІ УПС
1. Осередки праці УПС /ОП УПС/ є складовими частинами
пластових станиць у рамцях організаційної схеми крайової
пластової організації. Метою ОП УПС є об'єднувати і
репрезентувати сеніорат і вести діяльність у засягу пластової
станиці.
2. Осередки праці УПС творять, з власної ініціятиви або на
доручення булави крайового булавного УПС, три або більше
членів УПС що живуть у цій самій місцевості або недалеко від
себе. Осередки Праці УПС можуть бути тільки місцеві - для
членів даної місцевости та близької її околиці.3.
а/ Діяльністю осередка праці УПС керує і за неї відповідає
провід ОП УПС, обраний його членами на загальних зборах ОП УПС
які відбуваються не рідше, ніж що два роки.
б/ Провід ОП УПС складається з голови, писаря, скарбника та інших діловодів в міру потреби. Булава крайового булавного УПС затверджує новообраний провід ОП УПС після одержання протоколу із загальних зборів ОП УПС.
4. Голова ОП УПС входить у склад місцевої Станичної Старшини.
5. Діяльностеву й фінансово-господарську перевірку ОП УПС переводить станична рада.
Стаття 3 . КУРЕНІ УПС
1. Курені УПС не є обмежені ніякою територією, тимто можуть гуртувати членів розкинених по різних місцевостах, країнах і континентах.
2.
а/ Про свою діяльність звітують булавам крайових булавних УПС. У випадку міжтериторіяльних куренів край осідку курінного проводу є територіяльним краєм осідку куреня;
б/ Організаційно курені підлягають безпосередньо булаві головного булавного УПС /діловод куренів УПС/.
3.
а/ Курені УПС складаються з 15 чи більше пластунів сеніорів, які хоч не раз і розкинені по різних місцевостах і країнах світу, але зв'язані вузлами спільної пластової праці й дружби;
б/ Члени УПС, в числі 5 до 14, можуть за згодою Булави крайового булавного УПС творити підготовчий курінь УПС.
4.
а/ Курені УПС можуть ділитися на стежі або за принципом місця замешкання членів, або за принципом спільних зацікавлень чи з метою виконання певних завдань. Стежі діють за напрямними встановленими курінним проводом і йому звітують;
б/ Про свою діяльність звітує стежа проводові осередку праці;
в/ Якщо діяльність стежі в'яжеться або розбігається з працею місцевого осередка праці УПС, тоді провід стежі куреня має узгіднити свою дію з проводом ОП УПС. Вся діяльність стеж мусить бути також узгіднена з місцевою станичною старшиною.
5. Діяльність куреня УПС керує і за неї відповідає курінний провід, що складається з курінного, курінного судді, писаря та скарбника, а в потребі й більше діловодів, яких вибирають члени на своїх курінних радах.
6.
а/ Курінна Рада має відбуватися не рідше ніж що чотири роки. Курінна рада вибирає курінний провід, приймає його звіти, одобрює діяльність і вирішує напрямні праці. В разі конечності курінна рада може відбуватися теж кореспонденційним шляхом;
б/ Курінь зобов'язаний повідомити заздалегідь булави крайового і головного булавного УПС про свою намічену велику курінну раду, а після її переведення здати їм звіт із неї та предложити склад новообраного курінного проводу до затвердження булаві головного булавного УПС.
7.
а/ Булави крайових булавних УПС рішають про творення нових куренів УПС, яких булава головного булавного УПС узгіднює і надає порядкове число, затверджує назву, барви, відзнаку, прапор, тощо;

б/ Булави крайових булавних УПС перевіряють діяльність куренів УПС та у потребі пропонують булаві головного булавного УПС розв'язати недіяльні або ті яких діяльність незгідна з правильником УПС.


Стаття 4. БУЛАВА КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС
1. Діяльністю УПС у поодиноких краях кермують булави
крайових булавних УПС, або крайові діловоди УПС, як правило
вибирані на крайових з'їздах УПС, або на крайових пластових
з'їздах згідно із крайовими статутами.
2.
а/ Крайовий з'їзд УПС відбувається не рідше ніж що чотири
роки. Скликає його булава крайового булавного УПС, а у
виняткових випадках крайова пластова рада з власного почину
або на вимогу однієї третини дійсних членів УПС даного краю;
б/ Булава головного булавного УПС та всі пластуни сеніори даної країни мають бути повідомлені про скликання крайового з'їзду УПС з поданням його порядку нарад щонайменше два місяці перед його реченцем;
в/ Участь у крайовому з'їзді УПС мають право брати всі дійсні члени даної країни особисто, або з оправданих причин через повновласників (дійсних членів). Один учасник з'їзду не може мати більше ніж два додаткові голоси на основі повновластей;
г/ Крайовий з'їзд УПС приймає звіти булави крайового булавного УПС і дає йому абсолюторію. Рішення крайового з'їзду УПС переходять звичайною більшістю голосів і підлягають затвердженню крайовою пластовою радою.
3.
а/ Булава крайового булавного УПС складається з крайового
булавного УПС, заступника булавного, писаря та відповідної
кількости діловодів, залежно від потреби;
б/ Склад булави крайового булавного УПС та протокол з відбутого крайового з'їзду УПС пересилає булава крайового булавного УПС найпізніше до двох місяців після відбуття крайового з'їзду булаві головного булавного УПС.
4. До компетенцій булави крайового булавного УПС належить:
а/ давати напрямні праці, координувати й перевірювати діяльність осередків праці УПС, приймати їх звіти й затверджувати проводи;
б/ вглядати у діяльність усіх сеніорських куренів, що діють в даній країні, так теренових і міжтеренових;
в/ перевірювати й пропонувати кандидатів, пропонувати їх на прийняття, ставити внесення на підвищення ступенів і надання відзначень, викреслення й виключення пластунів сеніорів із Пласту.
5. Булави крайових булавних УПС звітують раз у рік булаві
головного булавного УПС.
6. Крайовий булавний УПС є повноправним членом Крайової
Пластової Старшини, в якій заступає УПС, і про діяльність УПС у
даному краю звітує на крайовому пластовому з'їзді.
7. Діяльність крайової булави УПС перевіряє Крайова Пластова
Рада.
Стаття 5. БУЛАВА ГОЛОВНОГО БУЛАВНОГО УПС
1. Зверхнім виконним органом УПС є булава головного булавного УПС, в склад якої входять: головний булавний УПС, заступник головного булавного й писар та чотирьох або більше членів-діловодів / діловоди куренів УПС, організації, діяльности, фінансів, видань, тощо/.
2. Велика рада УПС вибирає кандидатів на головного булавного УПС і членів його булави. Згідно із статутом КУПО, головного булавного УПС обирають збори КУПО. Члени його булави підлягають одобренню Головною Пластовою Булавою.
3. У випадку потреби доповнити чи поширити склад булави
головного булавного УПС, вона сама має право намітити
необхідних для дії діловодів, які підлягають одобренню ГПБ. Якщо б вибула більше ніж половина членів булави головного булавного УПС, тоді БгбУПС скликає надзвичайну велику раду УПС.
4. Головний булавний УПС є повноправним членом Головної
Пластової Булави, де заступає справи УПС і координує діяльність УПС з ГПБ, а на Зборах КУПО звітує за УПС.
5. До компетенції булави головного булавного УПС належить:
а/ координувати діяльність УПС через булави крайових булавних УПС і через безпосередньо їй підлеглі курінні проводи, затверджувати курінні проводи й видавати їм відповідні зарядження й інструкції, та приймати звіти від куренів та булави крайових булавних УПС;
б/ дбати про перестерігання правильника УПС та про виконання резолюцій Великої Ради УПС;
в/ скликати що чотири роки, а в разі потреби частіше, Велику Раду УПС;
г/ в потребі, переводити плебісцитове голосування пластунів-сеніорів у справах доручених Великою Радою УПС та в інших важливіших пекучих справах в часі між великими радами УПС;
ґ/ затверджувати нові курені УПС, а в разі потреби розв'язувати існуючі;
д/ одобрювати пропозиції булав крайових булавних УПС про надання ступеня сеніора керівництва і вищі відзначення та подавати Начальному Пластунові через Головну Пластову Булаву до іменовання;
е/ видавати періодичні й неперіодичні видання УПС.
7. Діяльність булави головного булавного УПС перевірює Головна Пластова Рада.
Стаття 6. ВЕЛИКА РАДА УПС
1. Найвищим органом УПС є Велика Рада УПС - збір усіх
пластунів-сеніорів.
2. Велика Рада УПС відбувається, як правило, що чотири роки, а в разі потреби частіше. Скликає її булава головного булавного УПС з власного почину або на вимогу Головної Пластової Ради чи однієї третини дійсних членів УПС. Всі пластуни-сеніори мають бути повідомлені про час, місце й порядок нарад Великої Ради УПС щонайменше три місяці перед її реченцем.
3. До компетенції Великої Ради УПС належить:
а/ устійнювати напрямні діяльности й методи праці УПС;
б/ схвалювати пропозиції на зміну Правильника УПС;
в/ вислуховувати, приймати до відома й одобрювати звіт з діяльности булави головного булавного УПС та приймати до відома й виконання звіт Головної Пластової Ради з перевірки діяльности булави головного булавного УПС;
г/ регулювати фінансові справи УПС;
ґ/ вирішувати всі інші справи УПС поставлені на порядок нарад.
4. Право брати участь у Великій Раді УПС з вирішним голосом
мають всі дійсні члени УПС особисто або з оправданих причин через повновласників, якими можуть бути тільки дійсні члени УПС. Присутні дійсні члени УПС можуть мати найбільше три повновласті, крім власного голосу.
5. Велика Рада УПС може відбуватися теж кореспонденційним
способом, якщо цього вимагають обставини.
6. Рішення великої ради УПС переходять звичайною більшістю
голосів. Президія Великої Ради УПС передає ці рішення через
Головну Пластову Булаву Головній Пластовій Раді. Голова
пластової ради може до шістдесяти днів після одержади УПС
зробити застереження відносно рішень, які суперечили б
постановам обов'язуючого Статуту Конференції Українських
Пластових Організацій /КУПО/, чи були б шкідливі для Пласту.
7. Правосильні рішення Великої Ради УПС подає булава головного булавного УПС до трьох місяців до відома крайовим проводам і куреням УПС.


IV. ПЛАСТОВА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Стаття 1. ВИМІР СПРАВЕДЛИВОСТИ
1. Під виміром справедливости в УПС розуміємо:
а/ оцінку й відзначування досягнень і заслуг у діяльности пластунів-сеніорів - пластові відзначення;
б/ справлювання непластової постави чи поведінки пластунів сеніорів, пластових сеніорських груп чи формацій - пластові перестороги;
в/ усування поза організаційні рами УПС, а тим самим із Пласту, членів, які не підчиняються суттєвим членським обов'язкам і не дають надії на поправу - викресленням і виключенням.
Стаття 2. ВІДЗНАЧЕННЯ
1. а/ Пластуни-сеніори можуть бути відзначені за діяльність у
Пласті або поза Пластом або за визначний вчинок;
б/ При наділюванні пластових відзначень для пластунів сеніорів береться до уваги пластову поставу, поведінку згідну з Пластовим Законом і постійну самовиховну працю;
в/ Позитивна опінія булави крайового булавного УПС та Крайових Пластових Старшин даного краю є конечна. У вищих відзначеннях позитивна опінія булави головного булавного УПС конечна.
2. За керівну, виховну або іншу видатну діяльність у Пласті,
пластуни-сеніори можуть бути наділені відзначеннями в таких
трьох ступенях:
а/ грамота заслуги - третє відзначення, надаване Крайовою Пластовою Старшиною;
б/ Орден Святого Юрія в сріблі - друге відзначення, надаване Головною Пластовою Булавою на внесення Крайової Пластової Старшини;
в/ Орден Святого Юрія в золоті - перше відзначення, надаване Начальним Пластуном на внесення Головної Пластової Булави.
3. За визначну або довголітню, згідну з пластовою ідеологією,
громадську або наукову діяльність поза Пластом,
пластуни-сеніори можуть бути наділені відзначеннями у таких
трьох ступенях:
а/ грамота признання - третє відзначення, надаване Крайовою Пластовою Старшиною, на внесення булави крайового булавного УПС;
б/ Орден Вічного Вогню в сріблі - друге відзначення, надаване Головною Пластовою Булавою на внесення Крайової Пластової Старшини;
в/ Орден Вічного Вогню в золоті - перше відзначення, надаване Начальним Пластуном на внесення Головної Пластової Булави.
4. За вияви геройства пластуни-сеніори можуть бути наділені відповідними хрестами:
а/ Пластовий Бронзовий Хрест - відзначення за визначний чин /врятовання життя або інший геройський вчинок/;
б/ Пластовий Залізний Хрест - відзначення за хоробрість в боротьбі за Батьківщину.
До а, б/ Відзначення відповідним хрестом надає Начальний Пластун на внесення Головної Пластової Булави. За поляглих героїв одержує відповідний хрест їхня рідня або курінь.
6. Курені й осередки праці УПС, через станичні старшини, можуть пропонувати через булаву крайового булавного УПС своїх членів на всі відзначення.
Стаття 3. ПЕРЕСТОРОГИ І ПОЛАГОДЖУВАННЯ СПОРІВ
1. При стосуванні пересторог для пл. сеніорів береться до уваги вагу провини, поведінку виновника під час провини, та його дотеперішню діяльність.
2.
а/ Пересторогу стосується усним зверненням уваги, або письмовим упімненням якщо усні звернення уваги не мали успіху. Проводи ОП УПС і куреня мають бути повідомлені про упімнення;
б/ Пересторогу може стосувати кожний сеніорський чи пластовий провід: курінний, осередковий, крайовий, головний. Кожну пересторогу можна повторяти кількакратно при різних провинах.

3.
а/ В основному полагоджування спорів у Пласті є регульоване статутами крайових пластових організацій;
б/ Спори поміж пластунами-сеніорами можуть бути полагоджені товариськими судами. Заторкнені сторони назначують по одному заступникові /арбітрові/, які вибирають головного суддю. Вони втрійку вирішують спір і дбають про його полюбовне полагодження. Від рішення товариського суду немає відклику.
Стаття 4. ВИКЛЮЧЕННЯ
1. Пластун-сеніор, що допускається поважного нарушення
членських обов'язків, зокрема постійно легковажить Пластовий Закон або допустився якогось злочину чи взагалі вчинку негідного чесної людини, має бути виключений з Пласту – на пропозицію булави крайового булавного УПС – крайовою пластовою старшиною. Це єдина кара стосована в УПС.
2. Перед карою виключення винуватий повинен дістати
щонайменше одну пересторогу з попередженням виключення. Завішення в членстві може попередити виключення.
3. Виключеному прислуговує до шести місяців право відклику до Крайової Пластової Ради. З упливом того часу виключений не може повернутися в ряди Пласту.
V. МАТЕРІЯЛЬНА ПІДСТАВА
Стаття 1. ФІНАНСИ КУРЕНІВ УПС
Курені УПС базують свої матеріяльні засоби в першу чергу на курінних членських внесках.
Стаття 2. ФІНАНСИ ОСЕРЕДКІВ ПРАЦІ УПС
Осередки праці УПС базують свої матеріяльні засоби на бюджетах Пластових Станиць.
Стаття 3. ФІНАНСИ БУЛАВ КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС
Булави крайових булавних УПС користуються дотаціями їм у бюджеті Крайової Пластової Старшини.
Стаття 4. ФІНАНСИ БУЛАВИ ГОЛОВНОГО БУЛАВНОГО УПС Булава головного булавного УПС диспонує:
а/ дотаціями з бюджету Головної Пластової Булави, згідно з домовленням;
б/ річними внесками куренів УПС у висоті пропорційній до числа членів;
в/ впливами з оподаткувань пластунів-сеніорів, схвалених Великою Радою УПС на спеціяльні витрати.
VI. КІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХОДОВІ ПОСТАНОВИ
Стаття 1.
1. Цей правильник набуває зобов'язуючої сили після схвалення його Великою Радою УПС, прийняття Головою Пластовою Радою та проголошенням у "Пластових Вістях" ГПБ.
2. Одночасно з проголошенням цього правильника втрачають
правосильність усі постанови давніх правильників УПС і всі
приписи й розпорядки в УПС, які незгідні з цим правильником.
3. Ініціювання змін і доповнень цього правильника прислуговує кожній майбутній Великій Раді УПС.
Стаття 2.
У випадку колізії приписів цього правильника з приписами крайових статутів Пласту або статуту КУПО, міродайними є приписи статутів.

     Затверджено булавою КБ УПС, протокол від 20 лютого 2005 р. Б., ч. _
ПРАВИЛЬНИК ВНУТРІШНЬОЇ ДІЇ
БУЛАВИ КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УЛАДУ ПЛАСТОВОГО СЕНІОРАТУ ПЛАСТУ – НАЦІОНАЛЬНОЇ СКАУТСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Зміст

• Завдання булави КБ УПС сторінка 1.
• Склад булави КБ УПС сторінка 2.
• Права та обов’язки членів булави КБ УПС сторінка 2.
• Планування діяльності булави КБ УПС сторінка 5.
• Спосіб дії булави КБ УПС сторінка 5.
• Сходини та дистанційні наради булави КБ УПС сторінка 5.
• Фінансування діяльності булави КБ УПС сторінка 6.
• Звітування про діяльність булави КБ УПС сторінка 6.

1. Завдання булави КБ УПС.
Завдання булави КБ УПС витікають з Правильника Уладу Пластового Сеніорату, схваленого ГПБ 9 квітня 1994 року, та мають за мету:
Дбати про дотримання Правильника УПС та про виконання резолюцій Крайового З’їзду УПС.
Виробляти напрямні праці, координувати й перевіряти діяльність осередків праці УПС, приймати їх звіти і затверджувати проводи; доручати пластунам сеніорам тих станиць, де немає осередків праці, утворювати осередки праці УПС.
Вглядати за діяльністю усіх сеніорських куренів, що діють в Україні, як крайових, так і міжкрайових, та приймати їх річні звіти та звіти з великих курінних рад (лише для крайових куренів); розглядати документи про утворення нових куренів УПС та подавати їх до булави головного булавного УПС; подавати булаві головного булавного УПС документи на розв’язання недіяльних куренів або тих, діяльність яких незгідна з Правильником УПС.
Перевіряти інформацію про старших пластунів – кандидатів на дійсних членів УПС, приймати їх до УПС та надавати прийнятим ступінь "сеніора праці".
Перевіряти інформацію про колишніх пластунів, що бажають вступити до УПС, приймати їх до УПС та надавати прийнятим ступінь "сеніора прихильника".
Перевіряти інформацію про осіб, що раніше не були пластунами, приймати їх до УПС та надавати прийнятим ступінь "сеніора прихильника".
Перевіряти інформацію про прихильників - кандидатів на дійсних членів УПС та подавати документи для прийняття рішень КПР стосовно дозволу на заприсяження пропонованих кандидатів; після їх заприсяження надавати прийнятим ступінь "сеніора праці".
Перевіряти інформацію про кандидатів на підвищення ступенів пластунів сеніорів, та:
надавати ступінь "сеніор довір’я";
вносити документи до КПР та булави Головного Булавного УПС для надання ступеня "сеніора керівництва".
Перевіряти інформацію про кандидатів на відзначення, на перестороги, на викреслення та виключення пластунів сеніорів з Пласту та подавати документи для прийняття рішень КПР стосовно пропонованих кандидатів.
Розглядати прохання пластунів сеніорів, подані через осередки праці, про звільнення їх від обов’язків.
Скликати Крайовий З’їзд УПС не рідше ніж що чотири роки.


2. Склад булави КБ УПС.
Булава КБ УПС складається з крайового булавного УПС, заступника крайового булавного, писаря, референта фінансів, референта прихильників УПС, референта дійсних членів УПС, референта осередків праці та куренів УПС, попереднього крайового булавного УПС та інших референтів за потребою. У випадку потреби докооптувати склад булави КБ УПС крайовий булавний узгоджує намічену кандидатуру з іншими членами булави КБ УПС та подає її на затвердження КПР.
Члени булави КБ УПС, обрані Крайовим З’їздом УПС, та введені до складу булави шляхом докооптування, мають однакові права.
3. Права та обов’язки членів булави крайового булавного УПС.
Кожен член булави КБ УПС має право на:
повну інформацію стосовно діяльності інших членів булави КБ УПС включно з діяльністю крайового булавного УПС;
участь у сходинах булави КБ УПС;
компенсацію грошових витрат на діяльність у складі булави КБ УПС.
Кожен член булави КБ УПС зобов’язаний:
бути взірцем для пластунів сеніорів та молодших пластунів у дотриманні трьох головних обов’язків пластуна та пластового закону, вимог правильника УПС, правильника про пластовий однострій і відзнаки, у виконанні рішень вищих проводів;
сумлінно виконувати обов’язки по своїй референтурі в булаві КБ УПС;
брати участь у сходинах булави КБ УПС та дистанційних нарадах;
щоквартально подавати крайовому булавному УПС звіт про свою діяльність – до 10 числа місяця, що слідує за звітним періодом.
Крайовий булавний УПС.
Очолює і репрезентує Улад Пластового Сеніорату перед КПР і реферує на нарадах КПР справи УПС, які вимагають узгодження або схвалення КПР, а саме:
надання дозволів на заприсяження пластунів сеніорів прихильників;
надання пластунам сеніорам ступеня "сеніор керівництва";
надання пластунам сеніорам відзначень, пересторог;
викреслення та виключення з Пласту пластунів сеніорів;
справи, що торкаються честі пластового сеніорату у цілому або окремих пластунів сеніорів, якщо їх неможливо полагодити у межах УПС;
акції, що торкаються або впливають на діяльність інших Уладів;
акції, що проводяться під іменем Пласту;
акції, що потребують фінансування з боку КПР.
Організує діяльність булави КБ УПС у цілому, координує та аналізує роботу усіх членів булави, приймає їхні звіти про свою діяльність
Скликає сходини булави КБ УПС не рідше, ніж раз на три місяці, та готує їх порядок денний. Щомісяця проводить дистанційні наради булави КБ УПС з використанням електронної пошти та телефону.
Стежить за назріваючими проблемами і представляє їх на сходинах або дистанційних нарадах булави КБ УПС для обговорення та прийняття рішень.
Перевіряє карні звіти на перестороги, викреслення та виключення з Пласту пластунів сеніорів.
Підтримує зв’язок:
з Головним Булавним УПС та з усіма крайовими булавними УПС;
з крайовими булавними УСП, УПЮ, УПН в Україні;
з головою КПС.
Подає інформацію про діяльність булави КБ УПС та Уладу в цілому до "Пластового вісника" та інших пластових видань.
Раз на два місяці видає “Слово Сеніорату”.
Ініціює підготовку і скликає Крайовий З’їзд УПС.

Заступник крайового булавного УПС.
Заступає крайового булавного УПС, коли крайовий булавний тимчасово не може виконувати своїх обов’язків, або доручає йому полагодження окремих справ.
Підтримує зв’язок з редакторами “Пластового шляху” та “Пластового вісника”.
Писар булави крайового булавного УПС.
Відповідає за ведення канцелярії булави КБ УПС, а саме.
Готує протоколи сходин булави КБ УПС та у тижневий термін подає їх крайовому булавному УПС для затвердження. Розсилає протоколи сходин булави КБ УПС усім членам КБ УПС. Зберігає всі протоколи сходин булави КБ УПС. Веде протокол Крайового З’їзду УПС.
Нагадує членам КБ УПС про справи, які вони мають полагодити, не пізніше, як за 20 днів до визначеного терміну полагодження.
Своєчасно висилає від імені булави КБ УПС привітання з нагоди свят за затвердженим переліком.
Референт фінансів булави крайового булавного УПС.
Відповідає за приймання, облік, зберігання та видавання коштів булави КБ УПС.
Веде касову книгу булави КБ УПС. Своєчасно обліковує всі кошти, що надходять. Видає кошти визначеним особам лише за розпорядженням крайового булавного УПС.
Виконує всі обов’язки, пов’язані з веденням банківського субрахунку булави КБ УПС.
Контролює сплату пластунами сеніорами членських внесків.
Підтримує зв’язок з референтом фінансів КПС.
Референт прихильників УПС.
Відповідає за роботу з пластунами сеніорами прихильниками.
Веде реєстр пластунів сеніорів прихильників.
Перевіряє документи на вступ до УПС та готує відповідні точки сходин (дистанційних нарад) булави:
старших пластунів ¬– приймання у дійсні члени або у прихильники УПС;
колишніх пластунів, що бажають вступити до УПС, ¬– приймання у прихильники УПС.
осіб, що раніше не були пластунами ¬– приймання у прихильники УПС.
Слідкує за виконанням пластунами сеніорами прихильниками програми пробного часу.
Перевіряє подання на заприсяження пластунів сеніорів прихильників та готує відповідні точки сходин (дистанційних нарад) булави. Після отримання повідомлення про їх заприсяження передає відповідні справи колишніх прихильників референту дійсних членів УПС.
Підтримує зв’язок з діловодом КПС у справах УПС.
Референт дійсних членів УПС.
Відповідає за роботу з дійсними членами УПС.
Веде реєстр дійсних членів УПС.
Перевіряє документи та готує відповідні точки сходин (дистанційних нарад) булави:
на потвердження ступеня "пластун сеніор праці" тим пластунам сеніорам, про яких відсутні документальні потвердження;
на підвищення ступенів пластунам сеніорам;
на відзначення пластунів сеніорів.
Підтримує зв’язок з діловодом КПС у справах УПС та референтом відзначень і підвищень булави Головного Булавного УПС.
Референт осередків праці та куренів УПС.
Відповідає за роботу з осередками праці та куренями УПС.
Веде реєстри: осередків праці УПС;
куренів УПС, що діють в Україні;
Перевіряє документи та готує відповідні точки сходин (дистанційних нарад) булави:
на реєстрацію новостворених осередків праці та куренів УПС;
на затвердження новообраних проводів осередків праці УПС;
на розв’язання недіяльних куренів УПС або тих, діяльність яких незгідна з Правильником УПС.
Перевіряє та аналізує та узагальнює звіти осередків праці та куренів УПС, подає інформацію референтам прихильників та дійсних членів УПС.
Вивчає можливості щодо утворення нових осередків праці УПС та подає пропозиції з цього питання крайовому булавному УПС.
Підтримує зв’язок з діловодом КПС у справах УПС та референтом куренів УПС булави Головного Булавного УПС.
Попередній крайовий булавний УПС.
Дбає про тяглість праці булави крайового булавного УПС.
Інформує діючу булаву крайового булавного УПС про справи з минулої каденції і, базуючись на практиці минулого, дораджує у розв’язці назріваючих поточних справ.
Інші діловоди – обов’язки для них визначає крайовий булавний УПС одночасно з покликанням.
4. Планування діяльності булави КБ УПС.
Підставою діяльності булави крайового булавного УПС є план, у якому взято до уваги потреби Уладу Пластового Сеніорату України, завдання, що визначені Правильником УПС і булавою Головного Булавного УПС та резолюції Крайового З’їзду УПС України.
На початку каденції крайовий булавний УПС, базуючись на планах членів булави, складає загальний план діяльності булави КБ УПС та визначає черговість виконання поодиноких завдань, узгоджує його з головами КПС, КПР та КРК і виносить його на сходини булави КБ УПС для затвердження.
5. Спосіб дії булави КБ УПС.
Булава крайового булавного УПС діє і вирішує справи колегіально на своїх сходинах, або дистанційних нарадах. По порядковим справам рішення може прийняти крайовий булавний УПС за поданням того члена булави КБ УПС, до обов’язків якого ця справа відноситься.
Порядковими є справи:
вирішення яких спирається на правильниках, або виразних (таких, що дають однозначне розуміння проблем) попередніх постановах булави КБ УПС;
які є виконанням окремих доручень крайового булавного УПС.
За булаву крайового булавного УПС документи підписує крайовий булавний УПС, або його заступник, якщо він на той момент виконує обов’язки крайового булавного. У порядкових справах, що відносяться до обов’язків окремих членів булави КБ УПС, може підписати відповідний член булави КБ УПС. Копії усіх листів, що виходять без підпису крайового булавного УПС, мають бути йому переслані.
6. Сходини та дистанційні наради булави КБ УПС.
Сходини булави КБ УПС відбуваються у міру потреби (та можливості), але не рідше, ніж раз на три місяці. Тривалість сходин складає п’ять годин.
Сходини булави КБ УПС скликає крайовий булавний УПС, або його заступник, якщо він на той момент виконує обов’язки крайового булавного, повідомляючи членів КБ УПС про дату, час, місце і порядок денний не менше, як за тридцять днів.
Сходинами булави КБ УПС керує крайовий булавний УПС, або його заступник, якщо він на той момент виконує обов’язки крайового булавного.
З кожних сходин булави КБ УПС писар булави КБ УПС має скласти протокол, який обов’язково має містити:
дату і місце сходин;
поіменний список присутніх;
порядок денний, запропонований крайовим булавним УПС та прийнятий на сходинах;
перебіг обговорення кожної точки порядку денного, зокрема пропозиції, поставлені на голосування, текст рішення, результат голосування (кількість голосів “за”, “проти”, «утрималися»), особа, відповідальна за виконання рішення, та термін виконання.
Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосує половина присутніх членів КБ УПС плюс один. При рівній кількості голосів “за” і “проти”, вирішальний голос належить крайовому булавному УПС.
Дистанційні наради булави КБ УПС відбуваються за потребою з використанням телефону та електронної пошти. Протокол дистанційної наради складає крайовий булавний УПС, або його заступник, якщо він на той момент виконує обов’язки крайового булавного.
Порядок проведення дистанційної наради:
- крайовий булавний УПС визначає дату початку дистанційної наради:
- члени булави КБ УПС надсилають писарю свої пропозиції щодо дистанційної наради, які повинні складатися з назви питання, тексту що пояснює необхідність розгляду питання, проекту рішення булави КБ УПС;
- писар узагальнює матеріали, подані членами булави, та надсилає крайовому булавному;
- крайовий булавний УПС розглядає узагальнені матеріали та приймає рішення щодо переліку питань дистанційної наради (він може додати або виключити питання) та повідомляє про своє рішення писаря та інших членів булави КБ УПС;
- писар розсилає узагальнені матеріали з урахуванням рішення крайового булавного УПС, членам булави КБ УПС;
- кожен член булави КБ УПС у триденний термін надсилає писарю та крайовому булавному свої зауваження, пропозиції, думки по кожному питанню, що винесене на дистанційну нараду. Іншим членам булави КБ УПС це не надсилається;
- писар узагальнює отримані матеріали та розсилає їх усім членам булави КБ УПС;
- кожен член булави КБ УПС, ознайомившись з узагальненими думками інших, знову у триденний термін надсилають писарю та крайовому булавному свої зауваження, пропозиції, думки та голосування по кожному питанню, що винесене на дистанційну нараду. Іншим членам булави КБ УПС це не надсилається;
- писар узагальнює матеріали, подані членами булави, та результати голосування, складає протокол дистанційної наради і надсилає його крайовому булавному для затвердження;
- крайовий булавний підписує протокол дистанційної наради, після чого дистанційна нарада вважається закінченою;
- писар розсилає копії протоколу дистанційної наради, підписаного крайовим булавним усім членам булави КБ УПС.
7. Фінансування діяльності булави КБ УПС.
Фінансування діяльності булави КБ УПС відбувається за рахунок:
дотацій з бюджету крайового проводу Пласту;
пожертв окремих пластунів сеніорів;
добровільних відрахувань куренів УПС;
допомоги булави Головного Булавного УПС.
8. Звітування про діяльність булави КБ УПС.
Про діяльність булави КБ УПС звітує крайовий булавний УПС на черговому Крайовому З’їзді УПС.

пл. сен. пр. Олег Климчук,
крайовий булавний УПСЗ протоколів булави КБ УПС 2002-2004 рр. скликання

Протокол Ч. 1 від 21 квітня 2002 р. Б.
Обрано заступником крайового булавного УПС пл. сен. В. Стебницького, писарем та скарбником булави пл. сен. О. Капись, діловодом пластунів сеніорів далекого віддалення пл. сен. В. Андрійчука.
Протокол Ч. 2 від 5 – 28 липня 2002 р. Б.

Затверджено Правильник внутрішньої дії булави КБ УПС (цей Правильник затвердила і КПР, протокол від 22.12.02, ч. 11).
Зареєстровано осередки праці УПС станиці Київ та станиці Ічня.
Зареєстровано 44 Курінь УПС ім. Івана Чмоли “Целібат Мурлики”.
З протоколів булави КБ УПС 2004-2008 рр. скликання
Протокол Ч.1 від 24 квітня 2004 р.Б.
Розподілити обов’язки та резолюції між членами булави КБ УПС наступним чином:
О. Климчук – система покарань за вживанню алкоголю;
В. Стебницький – заступник КБ УПС; видання „Сторінки сеніорату” щоквартально; робота з КПС;
Н. Кузовеніна – референт прихильників УПС, скарбник;
К. Тесленко – референт дійсних членів УПС;
В.Зражевський – референт осередків праці та куренів УПС;
С. Юзик – розробка доповнень до Правильника УПС; розробка спільної системи планування діяльності УСП і УПС на рівні Краю, розробка соціальних проектів на рівні Станиць, Краю.
К. Жук – розробка системи контролю за сплатою членських внесків сеніорами; розробка інтернет-сторінки сеніорату; розробка положення про Суд Честі УПС; розробка концепції табору УПС; розробка вимог „Відзнаки фізичної вправності УПС”; розробка „Правильника внутрішньої дії булави КБ УПС”.
Про прийняття до УПС.
Надійшла заява про прийом до УПС від ст. пл. Марти Фрищин, 1973 року народження, станиця Івано-Франківськ, всі умови виконано.
Вирішили: прийняти ст. пл. Марту Фрищин до УПС та надати їй ступінь “пластунка сеніорка праці”.
Надійшла заява про надання ступеня “пластун сеніор праці” пл. сен. Володимиру Федораку, СМ, станиця Івано-Франківськ.
Вирішили: надати ступінь “пластун сеніор праці” пл. сен. В. Федораку, СМ, з датою чинності від 01.12.1998 р. Б.
Про надання відзначень УПС
Надійшли два подання від Станиці Тернопіль про надання першого відзначення УПС покійному пл. сен. Івану Гавдиді – ордена Святого Юрія в золоті або ордена Вічного Вогню в золоті .
Вирішили: а) доручити референту дійсних членів УПС пл. сен. пр. К. Тесленку зв’язатися по цьому питанню з референтом відзначень і підвищень ГБ УПС; б) передати справу про надання відзначення УПС покійному пл. сен. Івану Гавдиді на розгляд ГПБ і від імені булави КБ УПС запропонувати надати пл. сен. Івану Гавдиді посмертно друге відзначення УПС – орден Святого Юрія в сріблі.
Протокол Ч.2 від 12 червня 2004 р.Б.
Про проект Правильника внутрішньої дії БКБ УПС
Вирішили: прийняти даний проект за основу, доопрацювати та розглянути його на наступній нараді.
Про виконання Резолюцій 8 КПЗ УПС
Резолюція 1. 8 Крайовий З’їзд УПС України зобов’язує Крайову Булаву УПС розробити і прийняти протягом двох місяців пріоритетні напрямки діяльності УПС в Україні.
Пропозиції: К. Жук – підняти УПС на якісно новий рівень, довершити структурну організацію Уладу – у всіх станицях, де є пластуни сеніори, створити ОП УПС. Н. Кузовєніна – упорядкувати архівні справи УПС.
Резолюція 2. 8 Крайовий З’їзд УПС України вважає одним з пріоритетів діяльності УПС ініціювання та спільно з УСП забезпечення пластових соціальних проектів. Доручити Крайовій Булаві УПС розробити відповідні заходи.
Відповідальний: пл.сен.пр. С. Юзик.

Резолюція 3. 8 Крайовий З’їзд УПС України відмічає особливу важливість проведення
заходів спільних з УСП та зобов’язати Крайову Булаву УПС розробити
відповідні напрямки щодо співпраці з Булавою УСП.
Вирішили: запланувати і провести спільну нараду крайових булав УСП і УПС; відповідальний – В. Стебницький, заступник крайового булавного.
Резолюція 4. 8 Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПСзапропонувати до XVІ Великої Ради УПС зміни до Правильника УПС та не пізніше 1 жовтня 2004 опублікувати їх для обговорення.
Вирішили: відповідальний - крайовий булавний. Кінцевий термін - вересень 2004 року.
Резолюція 5. 8 Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС видавати
„Сторінку сеніорату” що три місяці. Створити в Інтернеті сторінку Уладу Пластового Сеніорату, а також розмістити на сайті Крайової пластової організації.
Вирішили: К. Жук бере місяць часу для вивчення цього питання і запропонує своє рішення на наступній нараді КБ УПС.
Резолюція 6. 8 Крайовий З’їзд УПС України з метою упорядкування оплати членських внесків пластунами сеніорами доручає Крайовій Булаві УПС у тісній співпраці з КПС розробити та впровадити порядок сплати членських внесків.
Вирішили:а) К.Жук має вивчити положення про сплату внесків, доповнити його і винести на обговорення на наступну нараду КБ УПС; б) до кінця червня подати скарбнику КПМ Н.Скасків кошторис на діяльність КБ УПС на два роки (до квітня 2006).

Резолюція 7. 8 Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС розробити систему прийому до УПС нового членства.
Відповідальний пл.сен.пр.С. Юзик.
Резолюція 8. 8 Крайовий З’їзд УПС України відмічає симптоми втягування Пласту в сфери впливу різних політичних сил і тому доручає новообраному Крайовому Проводу недопустити і припинити подібні явища в Пласті – НСОУ. Припинити використання інформаційних ресурсів Пласту для розсилки інформації різних організацій і структур, що так чи інакше втягують Пласт в політику.
Стосується всіх членів Булави.
Резолюція 9. 8 Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС до наступного з’їзду Пласту – НСОУ розробитии Положення про Суд Честі сеніорату у складі Булави.
Відповідальний: пл.сен.пр К. Жук.
Резолюція 10. 8 Крайовий З’їзд УПС України доручає Крайовій Булаві УПС розробити
концепцію проведення табору УПС та практично опробувати програму і методику його проведення.
Вирішили: всі члени КБ УПС мають відбути або сеніорську зустріч у Вишгороді (липень-серпень 2004 р.Б.), або сеніорський табір у Криму; наприкінці літа обговорити свої враження між членами БКБ УПС, у пластовій пресі і виробити концепцію сеніорського табору на літо 2005 року. Відповідальний: крайовий булавний УПС О.Климчук.
Резолюція 11. 8 Крайовий З’їзд УПС України зобов’язує пластунів сеніорів не вживати спиртних напоїв під час пластових заходів.
Стосується всіх.
Резолюція 12. 8 Крайовий З’їзд УПС України доручає Булаві КБ УПС розробити вимоги щодо „Відзнаки фізичної вправності „ для пластунів сеніорів”.Опубліковані СС ч.2. Опробувати підчас табору.
Відповідальний: пл.сен.пр. К.Жук.
В кінці обговорення резолюцій О. Климчук запропонував викладені пропозиції ще раз переглянути і затвердити на наступній раді БКБ УПС. Кожен член булави надсилає до 23 червня на розгляд крайового булавного свій план роботи і бюджет до нього щодо своєї ділянки. Скарбник УПС спільно з БКБ УПС розробляють кошторис і план діяльності булави на два роки, і ознайомлюють з ним усіх членів КБ УПС.
Справи референта прихильників УПС.
Інформація пл.сен-ки пр. Н. Кузовеніної, Тис.
Надійшли документи від нижчевказаних пластунів сеніорів прихильників щодо прийняття у дійсні члени УПС:Миколи Гнатіва, 1968 р.н., станиця Миколаїв Львівської области, з проханням поновити у дійсному членстві. Був у Пласті з 19__ до ? року. Пізніше подався на заробітки, в організації не був активним, але офіційно свій вихід з Пласту не оформив. Сьогодні активно допомагає у відновленні станиці Миколаїв. Поручилися ?
Крім цього заслухали інформацію від ст. пл. Юрка Юзича, який дав позитивну характеристику Гнатіва.
Вирішили: прийняти Миколу Гнатіва у прихильники УПС. Доручити референту прихильників УПС отримати до наступної наради письмове пояснення від Гнатіва його виходу з Пласту.
Надійшла заява від пл.сен. прих. Івана Бучківського, 1923 р.н., станиця Самбір. Поручилися ст. пл. Олекса Микитко, ЧК (виконувач обов’язків станичного), ст..пл. Микола Шийко, ЧК.
Вирішили: прийняти Івана Бучківського в дійсні члени з наданням ступеня “сеніор праці”; крайовому булавному УПС звернутися до ГПБ з проханням дозволити довоєнних пластунів приймати в дійсні члени без проходження випробувального терміну.
Надійшла заява від пластуна сеніора прихильника Миколи Сульжука, 1964 р.н. У Пласті від 1989 року. Заприсяжений 14.10.1990 року у Луцьку.
Вирішено: прийняти пл.сен.прих Миколу Сульжука у дійсні члени з наданням ступеня “сеніор праці”.
Надійшла заява щодо пл. сен. прих. о.Сергія Прудка, ДК, 1955 р.н., станиця Вишгород Київської округи. Поручилися: пл.сен.пр. Володимир Скоробський, пл..сен.пр. Костянтин Тесленко. У Пласті від грудня 1989 року. Заприсяжений 6 травня 1990 року Перерва у пластовій діяльності була від 1999 року до 2003 – через недіяльність станиці. Прийнятий до УПС рішенням КБ УПС від 19 січня 2003 року. У прихильниках відбув 1.5 роки і зарекомендував себе активною діяльністю і поставою – відродження станиці, місцевий парох.
Вирішили: прийняти пл.сен.прих. о.Сергія Прудка, ДК у дійсні члени і надати ступінь „пл.сен.праці “.
Надійшла заява щодо пл.сен.прих. Лілії Прудко, 1955 н.р., станиця Вишгород Київської округи. Поручилися: пл..сен. пр. Володимир Скоробський, пл..сен.пр. Костянтин Тесленко. У Пласті від грудня 1989 року.. Від 1999 року до 2003 була перерва у пластовій діяльності через недіяльність станиці. Прийнята до УПС рішенням КБ УПС від 19 січня 2003 року. У прихильниках відбула 1.5 роки і зарекомендувала себе активною діяльністю і поставою.
Вирішили: прийняти пл-ку. сен.прих. Лілію Прудко у дійсні члени і надати ступінь „пл-ка сен. праці“.

Надійшла заява від пл. сен. прих. Анатолія Кузовеніна, 1961 р.н., ОП Сватове, Луганської області, на прийняття у дійсні члени. Хто поручився? Але, у зв’язку з тим, що друг Анатолій був заприсяжений 25 квітня 2004 року Начальним Пластуном під час 8 КПЗ
Вирішено: надати ступінь пл. сен. пр. з датою чинності від 25.04.2004.
Реферує діловод ОП і куренів пл. сен. пр. Віктор Зражевський,ХМ.
Зачитано лист від пл.сен. М. Кузьмович, “Греблі”, пл.сен. Людмили Габи, курінної “Гребель”, пл.сен. Людмили Дармо грай, “Греблі”. Лист містить прохання зареєструвати в Україні міжтереновий пластовий підрозділ 2-го Куреня УПС “Ті, що греблі рвуть”. Дата написання листа – 21 травня 2004 р.Б.
Ухвалено: зареєструвати в Україні міжтереновий пластовий підрозділ 2-го Куреня УПС “Ті, що греблі рвуть”.
Про підготовку матеріалів 8-го з’їзду УПС.
Вирішено: а) закінчити протокол з’їзду до наступної наради КБ УПС;
б) другу В. Стебницькому доручається видати матеріали 8-го з’їзду УПС у кількості 25 примірників. Окремо передбачити для цього витрати у кошторисі роботи булави УПС на 2004-2006 роки в) налагодити електронну розсилку протоколів нарад КБ УПС. БКБ УПС надсилає його референту УСП-УПС при КПС ст.пл.скобу Богдану Яцуну, а він – всім сеніорам краю.

Протокол Ч. 5 дистанційної наради БКБ УПС,
від 14 березня – 10 квітня 2005 р. Б.

Про реєстрацію осередку праці УПС ст. Чугуїв, Харківської області
Інформація В. Зражевського. Надійшли документи на реєстрацію ОП УПС Чугуївської паланки, (Харківська обл.) – заява, витяг з протоколу, список членів ОП та звіт за минулий 2004 рік – від 20.01.05 р.Б. у кількості 4-х осіб:
- пл. сен. прих. Колот Надія,
- пл. сен. пр. Конопльова Наталя, Тис,
- пл. сен. пр. Мішньова Мар’яна, Тис,
- пл. сен. прих. Ткачов Віктор.
Вирішили: Зареєструвати ОП УПС ст. Чугуїв, головою ОП УПС затвердити пл. сен. пр. М. Мішньову, Тис.
Про організацію вишкільного табору УПС у червні-липні 2005 р.
Вирішили: Провести на Соколі Вишкільний табір УПС „Висота” з 27.06 до 10.07.2005 р. Б. Призначити комендантом табору "Висота" пл. сен. пр. В. Скоробського ХМ, доручити йому сформувати провід табору, подати на наступні сходини БКБ УПС кошторис табору і план його підготовки та переведення.
Про звіти членів булави зі своєї діяльності за період квітень 2004 – квітень 2005 р
Вирішили: Усім членам булави КБ УПС до 30 квітня надіслати аналітичні звіти про роботу в булаві крайового булавного УПС за квітень 2004 – квітень 2005, та заслухати ці звіти на наступних сходинах булави КБ УПС.
Про плани діяльности членів булави на 2005 р.Б.
Вирішили: подати до 1 травня 2005 року плани діяльності членів БКБ УПС. 2. Затвердити їх на наступних сходинах і скласти на їхній основі план діяльности булави.
Про зміст випуску "Слова Сеніорату" ч. 4.

Вирішили: Затвердити запропонований зміст СС ч. 4.
Про делегацію УПС України на XVI Велику Раду УПС, 12-15 травня 2005 року
Вирішили: Майбутнім учасникам XVI ВР УПС на тижні 11-16 квітня зібратися у Києві для вироблення спільної позиції.
Про пропозиції щодо внесення змін у Правильник УПС.
Подані пл.сен.пр. К.Жуком розроблені пропозиції щодо внесення змін у Правильник УПС, додаток 4, для подальшого обговорення та винесення на XVI ВР УПС.
Вирішили: винести запропоновані зміни на розгляд XVI ВР УПС.
Про внесення змін у Правильник Внутрішньої Дії БКБ УПС щодо усталення порядку проведення сходин булави КБ УПС.
Вирішили: Внести зміни у Правильник ВД БКБ УПС – визначити тривалість сходин булави 5 годин.
Про до кооптування до складу булави КБ УПС писаря.
Вирішили: Докооптувати до складу булави КБ УПС на референтури писаря булави пл. сен. пр. Світлану Сороку.
Про надання відзначень УПС.
Інформація референта дійсних членів пл.сен.пр.С. Прудка, ДК: Друзі! Через Головну Булавну УПС пл. сен. Христю Ковч до мене надійшло подання від провідника ("Ватажка") куреня УПС ч. 16 „Ватага Бурлаків” про надання другого відзначення УПС пл. сен. пр. Юрія Гладкого, ВБ – ордену Св. Юрія у сріблі. До бланку додана детальна характеристика на кандидата. Але в самому бланку не вказані дати виконуваних діловодств, дата останнього пластового відзначення, відмітка про передплату „Пластового шляху”, довідка від скарбника про сплату членських внесків і обов’язковий підпис осередкового ОП УПС. Пропоную повернутись до розгляду цього питання після того, як документи будуть дооформлені належним чином.
Вирішили: Документи повернути на доопрацювання. Повторно розглянути питання після того, як документи будуть дооформлені належним чином.

Протокол Ч. 8 дистанційної наради БКБ УПС
від 21 червня 2006 р.Б.

Пропозиції на відзначення і рішення:
КБ УПС, у відповідності до Правильника УПС, розд. ІV, ст.2, п.2а, рекомендує КПР надати ІІІ-є відзначення УПС, “Грамоту заслуги”, пл.сен.пр. Ю.Гладкому, ВБ, 1956 р.н., члена ОП УПС Львова,
а також рекомендує КПР клопотати перед ГПБ щодо нагородження друга Юрія за успішну пластову працю ІІ-им відзначенням УПС – Орденом Святого Юрія у сріблі. Рішення ухвалене за результатами розгляду подання від ОП УПС Львова за 25 березня 2005 року..
КБ УПС, у відповідності до Правильника УПС, розд. ІV, ст.2, п.3а, рекомендує КПР надати ІІІ-є відзначення УПС, “Грамоту признання”,
пл.сен.пр. Юлії Жданович, ДК, член ОП УПС м. Київа. Рішення ухвалене на пропозицію ОП УПС Київа.
КБ УПС, у відповідності до Правильника УПС, розд. ІV, ст.2, п.2а, і на подання від стежі “Перлина степу” І. Куреня УПС імені О.іС. Тисовських рекомендує КПР надати ІІІ-є відзначення УПС, “Грамоту заслуги”, таким сеніорам:
пл.сен.пр. Валентині Димитровій, нар. 1964 р., у Пласті від травня 1998 р.,
пл.сен.пр. Мар’яні Мишньовій, 1960 р.н., у Пласті від липня 1998 р.,
пл.сен.пр. Наталії Конопльовій, 1954 р.н., у Пласті від липня 1998 р.,
пл.сен.пр. Наталії Кузовеніній, 1970 р.н., у Пласті від липня 2001 р.,
пл.сен.пр. Анатолію Кузовеніну, 1960 р.н., у Пласті від квітня 2004 р.


Підвищення ступенів УПС і рішення:
Надати Володимирові Скоробському ступінь "пластун сеніор довір’я"відповідно до виявленої пластової постави, життя за Пластовим Законом, ступеня пластового самовиховання, досягнень у пластовій і позапластовій громадській праці та 12-річного часу пластової служби на ступені "пластун сеніор праці"
Надати ступінь "пластун сеніор довір’я"Костянтину Тесленку відповідно до виявленої пластової постави, життя за Пластовим Законом, ступеня пластового самовиховання, досягнень у пластовій і позапластовій громадській праці та 4-ри річної пластової служби на ступені "пластун сеніор праці" і 6-ти літньої праці в УСП. Повідомити КПР України про ухвалене рішення.
Крайова Булава УПС рекомендує КПР дати дозвіл на заприсяження:
Пл.сен.прих Ігоря Потеряйка, ДК, станиця Вишгород, 1973 р.н. У Пласті з 28 січня 2005 року. Відбув ВППП (Ч.1).
Поручилися: пл..сен. пр. Володимир Скоробський, ДК, пл.сен-ка.пр. Юля Жданович, ДК, пл.сен.пр. о. Сергій Прудко, ДК.
Передумови для отримання дозволу на заприсяження (як то сплата внесків і передплата “Пластового шляху”) др. Ігор виконав.
Пл.сен-ку. прих. Галину Іванаускайте, ОП УПС Івано-Франківськ, 1967 р.н. У Пласті від
Зараховано вишкіл. РОВ137 (впор.112), 2000 р.;
Поручилися: пл. сен. пр. Марічка Артиш,Гр, пл. сен. пр. Ярослав Танчак, V, пл. сен. пр. Оксана Румак.
Передумови для отримання дозволу на заприсяження подр. Галина виконала.
Пл. сен-ку прих. Лесю Машталер, 1968 р.н., ст. Коломия. У Пласті від липня 1998 року. Поручилися: станична Коломиї Леся Бойцан, Лідія Ріпецька, Оксана Дінопека. Зараховано вишкіл КВВ УПЮ ч. 63. Зобов’язати подр. Лесю подати свій детальний життєпис до кінця червня 2006р.
КБ УПС інформує КПР України:
Розглянули заяву від 25 січня 2005 р. ст.пл. Сергія Летенка, 1976 р.н., про прийняття його до УПС. У Пласті від вересня 1993 р., заприсяжений 30 липня 1995 р.
Заяву від 05.06.2005 р. ст.пл.розв. о. Івана Петляка, ЛЧ, 1975 р.н., про прийняття його до УПС. У Пласті від травня 1990 року, заприсяжений 30.08.1990.
Рішення: прийняти ст.пл. Сергія Летенка і ст.пл.розв. о. Івана Петляка, ЛЧ до УПС і надати їм ступінь “пл.сен. праці”. Передумови вступу до УПС кандидати виконали.
Задовільнили прохання пл.сен.пр. Костянтина Жука, датоване 25 травням 2005 р., про включення його до реєстру пластунів сеніорів далекого віддалення. Грошову вкладку за 2006 р. друг Костянтин вирівняв.
Задовільнили прохання заступника крайового булавного УПС пл.сен.дов. В.Стебницького, ВК, вийти зі складу КБ УПС з метою уникнення конфлікту інтересів після того, як у квітні 2006 р. він був обраний заступником голови КПР України;
Докооптовали у КБ УПС на пропозицію ОП УПС Львова і особисту згоду пл.сен.пр. Ю. Гладкого,ВБ. Йому дається 1 тиждень визначитися, референтом якої ділянки він би хотів бути.

Протокол Ч.9 від 23 вересня 2006 р.Б.
Звільнили з членів БКБ УПС на власне прохання: пл.сен.пр.Н.Кузовеніну,Тис. пл.сен.пр. С.Сороку,пл.сен.пр. В.Зражевського,ХМ
Докооптували до БКБ УПС замість звільнених: на писаря БКБ УПС пл.сен.дов.Володимира Скоробського,ДК; на референта куренів та осередків пл.сен.пр. Валерія Новака, Бурл.; на референта фінансів пл.сен.пр. Ігоря Потеряйка, ДК.
У новому складі БКБ УПС є такою:
Олег Климчук – крайовий булавний УПС
С Прудко – референт дійсних членів УПС
Ю. Гладкий – референт прихильників УПС
В. Новак – референт куренів та осередків праці
В. Скоробський – писар БКБ УПС
І. Потеряйко – реф. фінансів
Прийняли „Положення про взаємодію КБ УПС та КПС”.” за основу і доопрацювати впродовж місяця від 23 вересня. Відповідальний: О.Климчук.
Звільнили з членів БКБ УПС пл.сен.пр.К.Жука на власне бажання зглядно на його роботу в КПС.
Прийнятий пакет документів „Вступ до УПС” із рішенням доповнити його впродовж тижня від дня наради для розгляду на дистанційній нараді електронним шляхом.
Відповідальний писар пл.сен.дов. Володимир Скоробський,ДК.
Взято до уваги проект „Про сплату членських внесків”
Вирішено: розіслати по ОП УПС краю звернення провести сходини осередків і на них з’ясувати ставлення сеніорів України щодо вступу Пласту до ВОСР.
Доручити осередковим привезти протоколи сходин ОП на адміністративний вишкіл осередкових, що запланований на третю декаду жовтня 2006 р.Б., для узагальненої думки позицій щодо вступу чи не вступу, Пласту до ВОСМ-у та винесети ці думки на КУПО від БКБ УПС України. Лист до ОП УПС підготувати писарю
Виконуючи резолюції 9 КЗ УПС БКБ вирішила: провести адміністративний вишкіл осередкових 21-22 жовтня 2006 р.Б. в с. Раківка під Києвом. Комендант Булавний пл.сен.пр. О.Климчук,ЧК
Провести ВППП спільно з БКБ УСП за програмою, поданою на БКБ УПС. Із боку Булави УПС - комендант, котрий запрошує інструкторів як з УПС так і УСП. Попередня дата вишколу - лютий 2007 р.Б. в м. Яремче.
Видати Слово Сеніорату ЧЧ. 6-7 до 20 жовтня 2006 р.Б. Продовжити випуск СС. Відповідальний - О.Климчук.
Після дослідження наданих матеріялів на відзначення пл.сен. Володимира Русанова, ЧК, та пл.сен.пр. Юрія Ткачука, ЦМ, члени БКБ УПС постановили:
Доручити писарю подати запит до Станичного Пластової Станиці Рівне для з’ясування стану сплати членських вкладок до БКБ УПС(відповідно до рішень 9КЗ УПС )поданих осіб на відзначення .
Писарю підготувати листа, щодо пластової постави за останні два роки В.Русанова
Рекомендувати СПС Рівного утриматися від занадто швидкого подання до відзначення пл.сен. Ю.Ткачука Орденом Святого Юрія в сріблі,а
рекомендувати розглянути перераховані заслуги пл.сен.пр. Ю.Ткачука згідно зі Статтею 2 Правильника УПС розділу «Відзначення» т.3., яка каже: За визначну або довголітню згідну з пластовою ідеологією, громадську або наукову діяльність поза Пластом - а) Грамота признання – третє відзначення. Булава пропонує ОП Рівне розглянути цю пропозицію на своїх найближчих сходинах.
Звільнили пл.сен.пр. А.Гарматія, пл.сен-ку пр. М.Перейму з ОП УПС Києва
Викреслили пл.сен.пр. О.Дияконіва з лав Пласту
Прийнятли до Пласту і надали ступінь сеніора праці пл.сен.прих. Ігорю Фіґлюсу,ПБ
Доручили Проводові ОП УПС Києва надати пл.сен.пр. Миколі Сульжуку пластову письмову пересторогу з попередженням про виключення в разі невиконання ним вимог у місячний термін від дня вручення перестороги.

Протокол Ч.10 від 23 листопада 2006 р. Б.
Звільнили із реферетів БКБ УПС пл.сен. Юрія Гладкого Бурл. та пл.сен.пр. Валерія Новака Бурл.
Докооптували до складу БКБ УПС пл.сен.пр.Костянтина Жука на референта фінансів.
У новому складі БКБ УПС є такою:
Олег Климчук – крайовий булавний УПС.
Сергій Прудко – референт дійсних членів УПС, та референт прихильників УПС.
Ігор Потеряйко – референт куренів та осередків праці УПС.
Володимир Скоробський – писар БКБ УПС, з обов`язками референт відзначень та нагород.
Костянтин Жук – референт фінансів.
Прийняли пакет документів „Вступ до УПС”
Прийняли схему „Про сплату членських внесків” до виконання”.
Відповідальний: К. Жук.
Термін: з 01.01.2007.
Опублікувати рішення 9 КПЗ УПС про прийняття ВФВ для сеніорів і про членські вкладки до БКБ УПС, та наказ булави КБ УПС, з якого часу сплачувати внески.
Відповідальний: С. Прудко.
Термін: до 01.01.2007.
Провести Вишкіл Парашутної Підготовки (ВПП) „Десант” з рамена БКБ УПС із залученям членів УСП на початку травня. Комендантом призначити пл.сен.пр.Костянтина Жука.
Провести спільну нараду БКБ УПС та УСП в грудні 2006 р.Б.
Надіслати листа до членів Проводу Пласту України який би висловив ставлення БКБ УПС України до того, що відбулося під час КУПО в контексті Малої Ради УПС і КУПО у справі „завішання” куреня УСП „ОЗО” впродовж тижня від дня сходин. Відповідальний Булавний.
БКБ УПС потвердила подання ОП УПС в Києві про виключення пл.сен. пр. Миколи Сульжука з членів УПС (Пласту). Рішенням Булави КБ УПС Микола Сульжук виключений з членів УПС (згядно Пласту), документи на затвердження подаються до Крайової Пластової Ради України.

Протокол Ч.11 сходин БКБ УПС від 7 грудня 2006 р.Б.

Доручили К.Жуку підготувати до наступних сходин БКБ УПС список виконання рішень Булави КБ УПС.
Затвердили план заходів УПС на 2007 р.Б.
Вилучили з обов`язків референта дійсних членів обов`язок надання підвищення ступеня „сеніора довір`я” та відзначення пластунів сеніорів і ввели їх до обов`язків писаря.
Ввели в обов`язок писаря перевірку карних звітів на перестороги, викреслення та виключення з Пласту пластунів сеніорів, а вилучили ці обов`язки від Крайового Булавного.

Протокол Ч.12 Дистанційної Наради БКБ УПС від 29.01-06.02.2007 р.Б.
Внести до Крайового Реєстру на подання від ОП УПС Києва (прот.Ч.32 від29.01.2007 р.Б.)
У відповідності до Правильника УПС Розділ ІІ, Статті 2. НАБУТТЯ І ВТРАТА ЧЛЕНСТВА точка 1 б/ колишні пластуни, тепер сеніорського віку, які задовільно вияснять свою перерву в пластуванні;
Зі ступенем пл.сен.прих. Мирона Спольського, заява та короткий життєпис подано, рекомендували пл.сен.пр. Ігор Фіґлюс „Пб” та пл.сен-ка Христина Маців „Гр”.
Зі ступенем пл.сен-ка праці Марту Перейму „Гр” на її особисте прохання внести її до реєстру УПС в ОП УПС в Києві не зважаючи на те що теперішнє її місцеперебування є в США. Рекомендували пл.сен.дов. Володимир Скоробський, ДК, пл.сен.пр. Юля Жданович, ДК, рішення прийнято ОП УПС зглядно, як виняткове і за взірцеву поставу та діяльність подруги Марти в часі її перебування в ОП УПС Києва.
Зі ступенем пл.сен. керівництва Миколу Плав`юка ”ЛЧ”, заява та короткий життєпис подано, рекомендують пл.сен.пр. Костянтин Жук, пл.сен.дов. Володимир Скоробський, ДК.
Від Пластової Станичної Старшини в Рахові (від 01.08.2006 р.Б.)
Внести до Крайового Реєстру УПС та надати ступінь пластунки сеніорки праці Ользі Шкуро, народженої 22.08.1959 р.Б., дата складення Пластової Присяги 20.11.1999 р.Б. поручилися: пл.сен.пр. Ганна Копинець, пл.сен.пр. Михайло Шваб, за підписом Осередкового ОП УПС Ужгороду пл.сен. пр. Юрія Керекеша
у відповідности до Правильника Уладу Пластового Сеніорату,
розділ ІІ ЧЛЕНСТВО
Статті 2. 1 в)
Стаття 3. б/:
вв/ прихильник, під умовами статті 2, точка 1в/, котрий перейшов успішно пробний час та склав Пластову Присягу.
Від Пластової Станичної Старшини в Самборі
Внести до Крайового Реєстру УПС пл.сен. Івана Бучківського (заприсяженого 1942 р.Б), заява та короткий життєпис подані за підписом станичного пл.сен. Юрія Леськіва „СМ” зі ступенем пластун-сеніор праці, згідно рішення сходин Булави Головної Булавної Уладу Пластового Сеніорату від 22, лютого 2005 р:
1. Довоєнні пластуни, які склали Пластову Присягу в 1930-1940 роках (чи пізніше) Можуть стати сеніорами праці без «випробувального терміну».
Подання на відзначення
Від Пластової Станичної Старшини Самбір Пласту НСОУ (прот.Ч.5 від 18.04.06)
Підтримати рішення СС Станиці Самбір (прот.Ч.5 від 18.04.06) за підписом станичного пл.сен. Ю. Леськіва, „СМ” подання до ГПБ на відзначення Почесного члена Пласту України п. Івана Стебельського (посмертно) Бронзовим Хрестом за геройський чин (як виняток), зглядно згоди на це ГПБ та керуючись Правильником УПС Розділ ІV Стаття 2. ВІДЗНАЧЕННЯ
4. За вияви геройства пластуни-сеніори можуть бути наділені відповідними хрестами:
а/ Пластовий Бронзовий Хрест - відзначення за визначний чин /врятування життя

БКБ УПС просить КПР Пласт-НСОУ внести подання до ГПБ на належне оформлення даного відзначення. Копія листа з описом заслуги подана до Голови ГПБ

Протокол Ч. 13 Сходин БКБ УПС від 7 березня 2007 р. Б.
Внести до Крайового Реєстру БКБ УПС у відповідності до Правильника Уладу Пластового Сеніорату розділ ІІ Статті 2. точка 1 в):
Пл.сен.прих. Володимира Федорчука, пл.сен-ки.прих. Надії Федорчук Тернопільська обл. с. Підгайці (заяви від 15 жовтня 2005 р.Б.)
Пл.сен.прих. Ярослава Мельничука Івано-Франківська область м. Коломия (заява від 12 квітня 2006 р.Б.)
Рекомендувати КПР надати дозвіл на заприсяження та прийняття в дійсні члени УПС пл.сен.прих. о. Богдана Рудницького Івано-Франківська область, с. Фраґа (заява вступу до Пласту від липня 2004 р.Б) у відповідности до Правильника Уладу Пластового Сеніорату, розділ ІІ Статті 2. точка 1 в) Стаття 3. б/ вв)
Відхилити подання на ІІІ та ІІ відзначення пластунів сеніорів та сеніорок від коменданта Крайового табору УПН «Літопис рідної землі» ст.пл.вірл. Наталі Кияк, Гр. (дата подання не вказана) як таке, що не відповідає Правильникові Уладу Пластового Сеніорату, розділ IV. ПЛАСТОВА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Стаття 1. ВИМІР СПРАВЕДЛИВОСТИ точка 1. а/
Стаття 2. ВІДЗНАЧЕННЯ точка 1.а/
Визнати не чинним рішення Станичної Пластової Старшини Рівного №14 від 20.09.06 р.Б. про надання ІІІ Пластового відзначення пл.сен-ці Оксані Заліпській, пл.сен. Володимиру Русанову, пл.сен. Юрію Ткачуку як таке, що перевищує повноваження Станичної Старшини, суперечить Правильникові Уладу Пластового Сеніорату у статтях:
Розділ III. УСТРОЄВА ПОБУДОВА
Стаття 4. БУЛАВА КРАЙОВОГО БУЛАВНОГО УПС
точка 4. в)
Розділ IV. ПЛАСТОВА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
Стаття 1. ВИМІР СПРАВЕДЛИВОСТИ
Точка 1. а/
Стаття 2. ВІДЗНАЧЕННЯ
Точки: 1.а/ в/, 2. а/, 6.
Доручити Крайовому Булавному УПС пл.сен.пр. Олегові Климчуку, ЧК домовитися з Крайовою Булавною УСП (в робочому порядку) про прийняття спільного документу «Положення про ВППП». В разі неузгодженості із БКБ УСП, подати документ на затвердження КПР від БКБ УПС до наступного засідання КПР.
Доручити пл.сеніорам.пр. Сергієві Прудку та Ігореві Потеряйку, до кінця березня внести поправки та доповнення до Крайового Реєстру УПС і передати списки Крайовому Булавному для зведення в єдине ціле.
Видати спеціальний випуск «Слова Сеніорату» в якому розмістити всі пакетні документи БКБ УПС прийняті в період 2004-2007 рр. включно із Правильником УПС. Видрукувати «Слово Сеніорату» тиражем 100 примірників та розіслати по ОП УПС Краю. Відповідальний за технічну підготовку випуску пл.сен.пр. Сергій Прудко, ДК, за остаточну редакцію та підготовку матеріялів рішень 8 та 9 КПЗ УПС – Крайовий Булавний пл.сен.пр. Олег Климчук, ЧК, за підготовку бланків звітности, сплати внесків та инших документів – референти БКБ УПС.
Спецвипуск «СС» видати до кінця березня 2007 р.Б. і розіслати по ОП та Куренях УПС до 12 квітня 2007 р.Б.
Вважати від 07.03.2007 р.Б. всіх пластунів сеніорів з ОП УПС які не подали звітів, а саме: Івано-Франківської Округи, Тернопільської, Луганської, Донецької, такими що не виконують своїх обов`язків згідно ПРАВИЛЬНИКА УЛАДУ ПЛАСТОВОГО СЕНІОРАТУ
Розділ II. ЧЛЕНСТВО
Стаття 1. ОБОВ'ЯЗКИ ПЛАСТУНІВ СЕНІОРІВ
точка1: в) г)ґ)
Стаття 2. НАБУТТЯ І ВТРАТА ЧЛЕНСТВА
точка 2: а), б),в)
Вважати їх надалі (якщо не виправлять своєї постави) такими, що позбавили себе самі ПРАВ ПЛАСТУНІВ СЕНІОРІВ, всі подання на іменування (підвищення ступеня) відзначення, нагороди та подання на заприсяження не розглядатимуться в разі якщо вони подані з ОП УПС що не подали звітів.
Булава Крайового Булавного УПС пропонує всім ОП УПС боржникам, подати звіти до 6травня 2007 р.Б. на ім`я референта БКБ УПС пл.сен. пр. Ігоря Потеряйка, ДК.
Рекомендувати Окружним Пластовим Радам, Станичним Пластовим Радам та Станичним Пластовим Старшинам проконтролювати подання звітів та правильне оформлення сеніорів на територіях яких вони перебувають.
В разі невиконання наказу БКБ УПС Булава діятиме у відповідності до своїх повноважень Правильника УПС Розділ II. ЧЛЕНСТВО
Стаття 2. НАБУТТЯ І ВТРАТА ЧЛЕНСТВА точка 2. б) в).

Табір УПС „ВиСоТа”.
Дорогі подруги й друзі!
На виконання 10 резолюції VIII КПЗ’їзду УПС, Булава КБУПС розробила концепцію проведення табору УПС. ЇЇ опубліковано у „Слові Сеніорату” ч.2 за січень 2005 р.Б. і ч. 6 за січень 2006 р.Б. Робились усі належні заходи (обрано провід, затверджено програму), щоб практично опробувати методику проведення сеніорського табору. Нам здавалось логічним, що найкраще зробити це могли би (мали б!) сеніори – дійсні члени Пласту. Саме вони уявлялись як перші учасники табору. Однак не так сталось, як гадалось. Інформацію про організацію табору сеніори зустріли без захоплення, щоб не сказати – проігнорували. Серед згадуваних перешкод були й поважні – брак коштів, проблеми зі здоров’ям тощо. Питання розглядалось на IX КПЗ’їзді УПС. Як на мене, каменем спотикання стало не здоров’я і кошти, а слово „вишкільний”. Чи не тому, всупереч резолюції VIII КПЗ’їзду УПС, делегати дев’ятого з’їзду вирішили, що табір одразу треба проводити тільки для прихильників з громадянства, котрі хочуть стати дійсними членами Пласту.
Не викликає сумнівів, що табір УПС має бути. Для мене залишається відкритим питання – яким він буде (тільки для прихильників, чи з Академією й Школою, як передбачалолсь)? Відкритим, бо делегати останнього з’їзду, голосуючи одну резолюцію, не взяли до уваги або й забули резолюцію з’їзду попереднього. І це – наша провина. Саме тому ми ще раз друкуємо Концепцію, щоб кожний, хто з певних причин не бачив її раніше, міг би тепер познайомитись із нею. Щоб у майбутньому ми не приймали невмотивованих рішень, а ті, що прийняли, - виконували.
Журба, ДК
Концепція Вишкільного Табору УПС, Лісової Академії та Сеніорської Школи.
Необхідність створення для сеніорів свого Вишкільного Табору є очевидною потребою для багатьох сеніорів в Україні які прийшли до Пласту з громадянства. Ці люди мають звичайно свій життєвий досвід і знання, але вони не мають того чару пластування, яке відбувається в Уладах: новаків, юнаків та старших пластунів. Для цього необхідним є створення таборової атмосфери в колі однолітків, де сеніорів вишколюють сеніори, це принцип самовиховної методи Пласту й Скавтінгу!
На Вишкільному Таборі має бути поданий мінімум практичних навичок, які обіймають в собі три юнацькі етапи пластування. Таким чином сеніор-прихильник та всі інші сеніори матимуть змогу отримати атмосферу таборування, яку ще започаткував сл.п. скавтмайстер Іван Чмола на Соколі. А заразом сеніори не пастимуть задніх в ділянках практичного пластування і матимуть повне моральне право після проходження табору сказати собі:” Так, я можу тепер своїм вихованцям передати своє вміння, а не лише серце, і моя совість пред юнаками буде чистою, бо я можу навчити всього, що від них вимагають пластові приписи!”
Табір для сеніорів на наше преконання є необхідним і зобов’язуючим, щоб скласти Пластову Присягу.
Наступним етапом стане Лісова Академія. Згадайте про Лісову Школу в Уладі Старших Пластунів. І сеніори повинні мати свою Академію. В програму Академії будуть включені:
• основи безпеки проведення таборів, мандрівок,
• моделювання аварійних ситуацій в які людина може потрапити, та виходу з них.
• Також входитиме предмет екстримальної медицини і долікарської допомоги.
• Психологічна поведінка людини в групі в екстримальних ситуаціях.
• Курс виживання включатиме в себе всі географічні зони України: гори, степ, ліс, ріки.
• Виживання в різноманітних умовах під час катастроф, техногенних аварій та інш. ситуацій.
• Також вміння захистити своє життя від злочинців і хуліганів, і захистити своїх вихованців в часі таборування, мандрівок чи в місті.
Академія стане наступним етапом пластування для тих сеніорів, котрі хочуть посвятити свою діяльність в Пласті виховній праці в юнацтві чи новацтві, або інструкторській діяльності в Уладах УПН,УПЮ, УСП, УПС із високим рівнем професіоналізму. Лісова Академія має стати етапом на отримання ступеня (скавтмайстра) сеніора довіри.
Для сеніорів які хочуть працювати на ниві адміністрування в Пласті ми пропонуємо перейти Сеніорську Школу, в якій за допомогою тренінгів та семінарів фахівці-сеніори ділитимуться своїм знанням та вмінням в різноманітних галузях, як-то: журналістиці, менеджменті, вивченні іноземних мов, зв’язками з громадськістю та державними органами тощо.
Таким чином Улад Сеніорів даватиме можливість своєму членству вибирати те місце для реалізації своїх потреб в Пласті, на яке він чи вона здалі й почуваються на своєму місці. Сеніор не має права нічого не робити в Пласті! А тому запропонована самовиховна метода для Уладу без Табору, Академії і Школи не може бути дієвою.
Разом нас багато, нас не подолати!Пора змінити існуючий стан речей!
Все в наших руках і бажанні! Годі скнити від безділля чи зарозумілости!
Почуваймося молодими й повними енергії, щоб старше пластунство з охотою переходило до наступного вікового уладу, як до дієвого, а не до клубу пенсіонерів чи поодиноких виховників-самітників із ентузіазмом, який не підриманий Уладом .


Осередки, курені: звіти, статистика, кількість членів

З 14 Осередків Праці УПС, зареєстрованих на 1 жовтня 2006 р. Б.
відзвітували за поточний рік наступні Осередки Праці УПС:
Київ:
1 пл.сен.пр.Гаврилишин Богдан ЛЧ 19.10.26 01021, Київ, вул. Інститутська, 24/7, п. 49 (044) 253-8849
2 пл.сен.кер.Дорожинський Павло ЛЧ 03.08.32 Київ, вул. Московська, 36, п. 18. Київ-010, а/с 18 (044) 573-9330
3 пл.мн.пр.Жданович Юлія ДК 20.08.73 08298 смт. Коцюбинське, вул. Шевченка, 54. (297) 71-037
4 пл.сен.пр.Зражевський Віктор ХМ 11.03.65 04112, Київ, вул. Т. Шамрила, 14, п. 29 (044) 456-1535
vizpl@ukr.net
5 пл.сен.пр.Климчук Олег ЧК 25.03.64 02100, Київ, вул. Краківська, 5, п. 49 (044) 573-2630 olehklymchuk@hotmail.com
6 пл.сен.пр.Коломиєць Марта ПС 06.04.59 04070, Київ, вул. Андріївська, 9, п. 16 (044) 416-4150 Marta_kolomayets@dai.com
7 пл.сен.пр.Матіяшек Петро ЧК 03.06.65 01001, Київ, а/с В-222 (044) 279-4933
pm@pbm.kiev.ua
8 пл.сен.пр.Маців Христина ГР 29.04.59 01021, Київ, вул. Інститутська, 19б (044) 235-7048
maciw@kl.kiev.ua
9 пл.сен.пр.Онищук-Морозова Мотря ГР 04.03.68 01024, Київ, вул. Богомольця, 4 (044) 279-0382
10 пл.сен.пр.Перейма Марта 14.07.51 ЗСА
11 пл.сен.кер.Плав'юк Микола ЛЧ
12 пл.сен.дов.Скоробський Володимир ДК 31.05.63 08298, смт. Коцюбинське, вул. Пономарьова, 2б, п. 32 (297) 72-639
13 пл.сен.дов.Тесленко Костянтин 22.07.71 08298, смт. Коцюбинське, вул. Пономарьова, 2, п. 26 (297) 71-242
kostyat@zeos.net
14 пл.сен.пр.Фіґлюс Ігор ПоБ м. Київ, вул. Десятинна 8-050-957-44-88
15 пл.сен.прих.Мирон Спольський Бурл.
Вишгород:
1 пл.сен.пр.Карпенко Василь ВБ 09.05.56 07300, Вишгород, вул. Грушевського, 5, п. 57 (04496) 22-640
2 пл.сен.пр.Новак Валерій ВБ 16.10.59 07300, Вишгород, вул. Мазепи, 6, п. 69 (04496) 57-914
3 пл.сен.пр.Потеряйко Ігор ДК 30.03.73 08200, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Шевченка, 4, кв 45 (04497) 56-384,
8-067-258-28-16
vyrvyzub_@bigmir.net, vyrvyzub@bigmir.net

4 пл.сен.пр.Прудко Лілія 26.11.55 07300, Вишгород, вул. В. Симоненка, 6, п. 16 (04496) 52-990
5 пл.сен.пр.Прудко
о. Сергій ДК 03.09.55 07300, Вишгород, вул. В. Симоненка, 6, п. 16 (04496) 52-990
(066)119-52-2
(098)425-41-10
prudko@bigmir.net
serhij.prudko@gmail.com

Червоноград:
1 Єременко Галина Войн 29.01.58 80100, Червоноград, вул. Шевська, 5, п. 2 (03249) 93-379
2 Жашко Валерій Войн 02.08.69 Червоноград, вул. Стуса, 2а, кв. 16
3 Кармелюк Зінаїда Войн 05.02.46 80084, Сокальський р-н, с. Бендюга
4 Павлик Віктор Войн 20.06.59 Червоноград, вул. Перемоги, 9, п. 24
5 Павлик Марія Войн 01.03.65 Червоноград, вул. Перемоги, 9, п. 24
Львів:
1 пл.сен.пр. Базилевич Роман 17.09.35 Львів, вул. Довбуша, 1, кв. 42 (0322) 76-5712
2 лп.сен.пр. Березовський Ігор V 31.01.72 79069, Львів, вул. Радянська, 75 91-09-15, р. 244-43-42
bihor@yahoo.com

3 пл.сен.пр. Бойчук Тарас ВБ 08.05.65 79005, Львів, вул. Левицького, 11а, кв. 15 (0322) 76-4039
4 пл.сен.пр. Власюк Христина 06.09.41 Львів, вул. Наукова, 6а, кв. 107 (0322) 63-3083
5 пл.сен.пр. Воробкевич Ольга 05.02.11 79000, Львів, вул. О. Теліги, 8 75-38-91
6 пл.сен.пр. Галишевський Євген 14.04.24 Львів, вул. Саксаганського, 5, кв. 6 72-13-29
7 пл.сен.пр. Гасюк Богдан V 08.05.62 79000, Львів, вул. Леонтовича, 5, п. 18 (0322) 72-19-93, р. 293-96-44, 8(067) 674-05-50
bohdan@torba.com

8 пл.сен.дов. Генега Богдан ЛЧ 11.05.57 79000, Львів, вул. Дорошенка, 55, п. 8 (0322) 72-0696,
р.229-63-03
tehnores@mail.icmp.lviv.ua, tehnores@omega.uar.net
9 пл.сен.пр. Гладкий Юрій ВБ 28.01.56 79068, Львів, вул. Гетьмана Ів. Мазепи,
11а, п. 16 (0322) 93-4078, р.975879,
8-097-6538-152
yurkohl@gmail.com; pivden@city-adm.lviv.ua
10 пл.сен.пр. Головацька Євгенія 04.08.18 79014, Львів, вул. П. Могили, 10 (0322) 76-8175
11 пл.сен.пр. Гринів Богуслава ТЩГР 28.05.24 79000, Львів, вул. Рилєєва, 12, п. 5 (0322) 74-0290
12 пл.сен.пр. Гуменецький Мирон ЧМ 05.06.70 Львів, вул. Донцова, 17, п. 2 (0322) 75-6698
13 пл.сен.пр. Дацишин Нестор ЛЧ 05.06.70 Львів, вул. Коциловського, 20, п. 40 (0322) 96-6189,
р. 244-33-88,
8-067-447-13-47
nestorecom@mail.lviv.ua

14 пл.сен.пр. Дзюпин Роман 27.04.14 79012, Львів, вул. Остроградських, 8, п. 18 (0322) 237-49-90
15 пл.сен.пр. Димид Михайло ОХ 24.06.59 Львів, Жуковського, 5 2384875, 240-94-97, 8-067-6964-745, ф. 240-99-50
dymyd@ucu.edu.ua

16 пл.сен.пр. Жмурко Володимир 03.11.71 79053, Львів, вул. Скорини, 6, п. 84 (0322) 63-9571, 299-92-90
17 пл.сен.пр. Захарчишин Левко V 22.04.61 Львів, вул. Личаківська, 92б, п. 2 (0322) 75-9584,
р. 72-98-07,
8-067-673-50-99
lev-ko@mail.ru

18 пл.сен.пр. Кардаш Ярко 08.05.71 м. Львів, вул. Симона Птелюри, 24, кв. 71,
Листування: 79000 Львів, Головна пошта, а/с 39. 292-35-91,
р. 296-47-57,
8-095-57-62-300,
8-096-821-00-39
kardashj@lviv.farlep.net

19 пл.сен.пр. Козак Святослав ЛЧ 07.12.71 Львів, вул. Золота, 5, п. 23 (0322) 33-4736
20 пл.сен.пр. Козачок Володимир 16.06.21 79014, Львів, вул. Б. Котика, 5, п. 35 (0322) 76-5025
21 пл.сен.пр. Котович (Будна) Любомира 18.09.15 79000, Львів, вул. Дорошенка, 40/6а 74-48-80
22 пл.сен.пр. Криськів Олесь ЧМ 17.07.52 79012, Львів, вул. Сахарова, 40, п. 8 (0322) 38-18-00, 8-050-317-15-14, 241-15-14
23 пл.сен.пр. Мадич Марта КВ 09.02.70 79000, Львів, вул. Верхратського, 4, кв.9 76-85-42, 8-067-29-37-571
martazayar@rambler.ru

24 пл.сен.пр. Мельник Наталя А 09.09.71 79010, Львів, вул. Ніжинська, 16, п. 29 76-33-86, 8-050-952-26-79
mnatalya@ua.fm
25 пл.сен.пр. Микитка Юрій 18.01.69 Львів, вул. Полуботка, 7, п. 67 (0322) 21-7047, 8-067-704-76-26
jmukutka@ukr.net

26 пл.сен.пр. Никулин Борис 22.12.14 79000, Львів, вул. Великановича, 48 27-00-170
27 пл.сен.пр. Олійник В'ячеслав ЛЧ 79010 Львів, вул. Пекарська, 37, кв. 5 76-78-80, р. 298-00-09
28 пл.сен.пр. Олійник Орест ЛЧ 13.09.72 Львів 8-067-705-88-28
Oles@torba.com
29 пл.сен.пр. Павлишин Тарас V 14.03.69 79021, Львів, вул. Садова, 13, п. 8 (0322) 292-11-27,
8-067-674-86-60
vovkulaky@atlasua.net

30 пл.сен.пр. Паляниця Володимир 29.03.16 79011, Львів, вул. Ярославенка, 10, п. 2 (0322) 70-06-60
31 пл.сен.пр. Пасацька (Кліщ) Ангеліна А 11.01.71 79000 Львів, вул. Широка, 63, кв.97 267-55-34
32 пл.сен.пр. Пасічник Олеся КВ 01.07.69 79032, Львів, вул. Дж. Вашинґтона, 7а, п. 51 р. 238-22-13, д. 70-46-97,
8-066-788-92-66
smile@lta.lviv.ua

33 пл.сен.пр. Побурко Олекса ЛЧ р. 297-50-70, 297-14-28, 297-86-60, 72-12-00
34 пл.сен.пр. Попович Ігор 26.03.33 76066, Львів, вул. Сихівська, 30, кв. 31 22-01-37
35 Пл.сен.пр. Потюк Галина ЛМ 04.10.62 Львів, вул. Червоноъ Калини, 39, кв. 118 д. 245-58-51, р. 221-75-50, 8-096-43-97-355
galia.potiuk@gmail.com; ups.lviv@gmail.com
36 пл.сен.пр. Пришлякевич Богдан 14.12.22 Львів, вул. Тролейбусна, 10, п. 13 (0322) 64-0958
37 пл.сен.пр. Раковський Володимир ЧМ 01.12.66 79016, Львів, вул. Пулюя, 3, п. 19 (0322) 63-4788, р. 97-65-85, 8-066-214-00-44, 8-063-278-67-45
38 пл.сен.пр. Риф’як Роман 03.08.13 79007, Львів, вул. Огієнка, 20, п. 10а (0322) 74-6086
39 пл.сен.пр. Сипа Ярослав 24.10.25 79032, Львів, вул. Лисеницька, 4, кв. 32 251-25-87
40 пл.сен.пр. Стасюк Євген ЧМ 03.12.57 Київ (0322) 92-87-25, 8-050-444-65-23
41 пл.сен.пр. Стебницький В’ячеслав V 02.08.62 79049, Львів, вул. Скрипника, 21, п. 25 (0322) 228-25-65,
8-050-501-35-73
vmsteb@plast.org.ua

42 пл.сен.пр. Стецько Лілія А д. 75-25-84, 8-067-679-00-47,
8-067-721-47-15
osinchyk@ukr.net

43 пл.сен.пр. Субтельна Галина ТЩГР 02.02.45 79000, Львів, вул. Гіпсова, 11, п. 1 (0322) 34-3601
44 пл.сен.пр. Тимочко (Пилипчак) Ольга 16.12.14 79000, Львів, вул. Кривчицька дорога, 90 224-01-16
45 пл.сен.пр. Трофім’як Парасковія 05.10.40 79034, Львів, вул. Пулюя, 3, п. 5 (0322) 70-1844
46 пл.сен.пр. Федорович Наталія д. 240-58-59, р. 238-38-61,
8-050-370-71-13
markizaua@yahoo.com

47 пл.сен.пр. Фіголь Ярослава 10.04.09 Львів, вул. Драгоманова, 36, п. 4а (0322) 74-63-54
48 пл.сен.пр. Франко Петро 04.07.34 Львів, вул. Григоренка, 1а, п. 10 (0322) 35-2287
49 пл.сен.пр. Чуквінська Ольга ЧМ 79031, Львів, вул. Дем'янська, 8, кв. 10 8-067-754-32-62
50 пл.сен.пр. Чуквінський Марко ЧМ 12.10.69 79031, Львів, вул. Дем'янська, 8, кв. 10 (0322) 295-40-36,
8-067-671-14-65
Gacenter@mail.lviv.ua
51 пл.сен.пр. Яблонська Оксана ПС 06.02.70 79032, Львів, вул. Дж. Вашинґтона, 7а, п. 52 240-41-55, 8-067-991-82-26
yablonka@ukr.net

52 пл.сен.пр. Якубовський Андрій ЧОК 05.02.45 79058, Львів, вул. О. Кошиця, 4, кв. 148 52-05-75
53 пл.сен.пр. Яськів Олег ЛЧ 28.03.72 Львів, вул. Гашека, 22, п. 20 (0322) 295-41-81,
8-067-255-23-01
minnezing@ipm.lviv.ua
54 пл. сен.прих. Ганкевич
55 пл. сен.прих. о.Гудзяк Борис ОХ
56 пл. сен.прих. Гадомська (Сумик) Анничка 8-050-371 1436
57 пл. сен.прих. Кантока (Гасюк) Наталя
58 пл. сен.прих. Нарольська Соломія д.293-85-32
8-050-603 0556
59 пл. сен.прих. Сенецький Ігор 12.06.60 80375, в. Коновальця 120, с. Зашків, Жовківський р-н, Львівська обл. д.(252) 34220
60 пл. сен.прих. Лабунська (Ганик) Оксана д.222-12-23
Ужгород:
1 пл.сен.пр. Глуханич Олеся 01.12.70 88015, Ужгород, вул. Грушевського, 53, п. 39 (0312) 66-2351
ice-woman1f@gala.net

2 пл.сен.пр. Громовчук Олександр 01.09.25 88000, Ужгород, вул. Тургенєва, 3 (03122) 30-908
3 пл.сен.пр. Керекеш Юрій 26.06.21 88014, Ужгород, вул. Руданського, 3, п. 41 (0312) 63-9081
4 пл.сен.пр. Копинець Ганна 10.05.24 88000, Ужгород, наб. Незалежності, 21, під’їзд 10/2 (03122) 33-917
5 пл.сен.пр. Корж Ганна 16.02.22 90400, Хуст, вул. Дружби, 25 45-13
6 пл.сен.пр. Опрендик Марія 15.03.20 88000, Ужгород, наб. Незалежності, 21, під’їзд 8/7 (03122) 33-913
7 пл.сен.пр. Папарига Микола 15.06.23 88018, Ужгород, пр. Свободи, 50, п. 58 (03122) 29-751
8 пл.сен.пр. Піпаш Василь 17.12.22 90600, Рахів, вул. Миру, 89 22-224
9 пл.сен.пр. Сочка Іван 23.02.22 88015, Ужгород, вул. Годинки, 7 (0312) 61-3674
10 пл.сен.пр. Цьока Василь 13.03.22 88018, Ужгород, вул. Сечені, 33, п. 11 (03122) 20-411
11 пл.сен.пр. Черничко Іван 06.01.11 88000, Ужгород, вул. Тиха, 7 (0312) 61-4339
12 пл.сен.пр. Шваб Михайло 19.02.22 88015, Ужгород, вул. Минайська, 27, п. 147 (03122) 29-978
13 пл.сен.пр. Шкуро Ольга 22.08.59 м. Рахів, вул. Шевченка, 21, кв. 210
Севастополь
1. пл.сен.пр. Процак Богдана Михайлівна 10.03.45 99058, Севастополь, Вул. Б. Михайліва,
14 кв. 12
2. пл.сен.пр. Заторська Світлана Василівна 03.09.54 99011, Севастополь, Вул.. Ген. Петрова,
4 кв.11 (0692) 55-04-66
3. пл.сен. прих.Ільющенко Ігор Едуардович 12.08.63 Севастополь, вул. Кряжева, буд. 57
4. пл.сен.прих. Ільющенко Олена Олександрівна 10.04.61 Севастополь, вул.. Кряжева, буд. 57
5. пл.сен.прих. Яковлев Андрій Васильович 99011, Севастополь, вул.. В. Морська, 50
АН «Астерія» (0692) 45-60-61
8-050-590-77-94
Asteria_av@bk.ru


З 9 зареєстрованих КБ УПС на 1 жовтня 2006 р. Б., відзвітували Плавні "Черемош"
2-го Куреня УПС "Ті, що греблі рвуть"

№ з/ч Пл. ступінь Прізвище, ім’я Дата народж. Кур. діл-во Адреса для листування Телефон
1 пл.сен. пр. Артиш Марічка 12.10.71 плавна 76019, Ів.-Франківськ, набережна ім.
В.Стефаника, 6, п. 50 (03422) 42-055
marichka_artysh@yahoo.com

2 пл.сен. Герцик Оксана 08.08.64 77200, Ів.-Франківська обл., Болехів,
вул.Довжанська, 35а
3 пл.сен. Гринів Богуслава 28.05.24 79000, Львів, вул. Рилєєва, 12, п. 5 (0322) 74-0290
4 пл.сен. Літковець Наталка 17.09.62 заступник 33028, Рівне, вул. Грушевського, 42, п. 114 (0362) 28-2684
litkoves@ukrwest.net

5 Сандюк Марія 25.08.47 скальник 77200, Ів.-Франківська обл., Болехів,
вул. Замкова, 6, п. 1 (03437) 24-417
6 пл.сен. Субтельна Галина 02.02.45 перелесник 79000, Львів, вул. Гіпсова, 11, п. 1 (0322) 37-3601
7 пл.сен. Фединчук Ганна 08.02.55 77200, Ів.Франківська обл., Болехів,
вул. Довбуша, 15

Частковий звіт куреня УПС ч. 7 ім. А. Войнаровського

№ з/ч Пл. ступінь Прізвище, ім’я Дата народж. Кур. діл-во Адреса для листування Телефон
1 пл.сен. Єременко Галина 29.01.58 80100, Червоноград, вул. Шевська, 5, п. 2 (03249) 93-379
2 пл.сен. Кармелюк Зинаїда 05.02.46 80084, Сокальський р-н, с. Бендюга
3 пл.сен. Нагірний Володимир 01.02.53 паланковий Сокальський р-н, с. Хлівчани
4 пл.сен. Павлик Віктор 20.06.59 Червоноград, вул. Перемоги, 9, п. 24
5 пл.сен. Павлик Марія 01.03.63 Червоноград, вул. Перемоги, 9, п. 24
6 пл.сен. Жашко Валерій 02.08.69 Червоноград, вул. Стуса, 2а, кв. 16

Загальна чисельність по звітах ОП УПС:
Київ – 14 дійсних (2 сен.кер.) 2( дов.) 10 (пр.); 1 сен.прихильник
Всього: 15 осіб
Ужгород: 16 дійсних членів сен.праці.
Рівне: 7 дійсних членів сен.праці
Львів: 53 дійсних члени 52 сен.пр. 1 сен.дов. 7 сен. Прихильників
Всього: 60 осіб
Севастополь: 2 дійсних члени сен-ки праці, 3 сен.прих
Всього: 5 осіб
Вишгород: 5 дісних членів сен.пр.
Всього: 5 осіб

Загальна чисельність станом на 1 квітня 2007 р.Б.
Дійсні члени Прихильники Не вказаний ступінь
Сеніори праці Сеніори довір`я Сеніори керівництва
93 3 2 11 10
Загальна кількість дійсного членства: 98 осіб
Всіх разом: 119 осібЗагальна чисельність по звітах куренів:

Курінь ч. 7 ім. А. Войнаровського: 6 осіб пластовий ступінь не вказаний.

Плавні "Черемош" 2-го Куреня УПС "Ті, що греблі рвуть" із тих хто не проходить по звітах ОП УПС:
пл.сен.пр. 1; 3 особи ступені не вказані;
Всього: 4 особи.

ВІДЗНАЧЕННЯ УПС
3 - тє відзначення УПС за діяльність у Пласті "Грамота заслуги"

№ ступінь, ім'я, прізвище Подання від ОП УПС, Куреня УПС Рішення БКБ УПС Рішення КПС- КПР
пл. сен. Іван Нагірний. ЧК Стрий 26.05.96
пл. сен. Леся Тригуб як Косі в 26.05.96
пл. сен. Василь Щекун. ЦМ Стрий 26.05.96
пл. сен. Олесь Рокіцький Тернопіль 26.05.96
пл. сен. Святослав Сурма, КВ Дрогобич 26.05.96
пл. сен. Наталка Літковець Рівне 26.05.96
пл. сен. Любомир Данилів. ЦМ Болехів 26.05.96
пл. сен. Олесь Криськів. ЧМ Львів 26.05.96
пл. сен. Віталій Окуневський. ЦМ Моршин 26.05.96
пл. сен. Богдан Сітницький. ЧМ Львів 26.05.96
пл. сен. Михайло Оглоб'як Луквиця 20.04.97
пл. сен. Світлана Баран, Войн Сокаль 20.11.97
пл. сен. Зеновія Ханас Стрий 20.11.97
пл. сен. Олександр Сич Ів-Франківськ 20.11.97
пл. сен. Любомир Дячок. Войн Червоноград 20.11.97
пл. сен. Олексій Скасків, ЦМ Підгайці 20.11.97
пл. сен. Вячеслав Свердун, ЦМ Козова 06.02.99
пл. сен. Наталя Конопльова Чугуїв 12.06.99
1 пл. сен. Петро Опришок Стрий 15.01.2000 р.
2 пл. сен. Уляна Молчко Стрий 15.01.2000 р.
3 пл. сен. Микола Ханас, ЧК Стрий 26.02.2000 р.
4 пл. сен. Володимир Олексин. ВБ Стрий 26.02.2000 р.
5 пл. сен. Ігор Пиріг Борислав 23.09.2000 р.
6 пл. сен. Олег Куючка Красне 01.04.2000 р.
7 пл. сен. Леонід Пасько Світловодськ 01.04.2000 р.
8 пл. сен. Оксана Заліпська Рівне 01.04.2000 р.
9 пл. сен. Володимир Харчук Гаї 20.05.2000 р.
10 пл. сен. Володимир Раковський Львів 20.05.2000 р.
11 пл. сен. Юрій Гладкий. ВБ Львів 04.11.2000 р.
12 пл. сен. Ігор Сслецький Зашків 17.02.2001р.
13 пл. сен. о. Володимир Целень Красне 17.02.2001 р.
14 пл. сен. Володимир Харчук Броди (Гаї) 17.02.2001 р.
15 пл. сен. Михайло Ревуцький Новий Яричів 17.02.2001 р.
16 пл. сен. Ольга Шкуро Рахів 26.01.2002 р.
17 пл. сен. Парасксвія Трофим'як Львів 23.03.2002 р.
18 пл. сен. о. Володимир Целень Красне 23.03.2002 р.
19 пл. сен. Володимир Харчук Броди-Гаї 23.03.2002 р.
20 пл. сен. Михайло Ревуцький Новий Яричів 23.03.2002 р.
21 пл. сен. о. Олександр Воловенко Донецьк 23.03.2002 р.
22 пл. сен. о. Дмитро Долішняк Козова 06.04.2002 р.
Пл.сен.пр.Віктор Зражевський,”ХМ” Київ 01.02.2003 р.
пл. сен. Володимир Бобеляк, Городок Льв. Окр. ПС !!! 26.05.2004 р. ???
пл. сен. Оксана Таран Ів.-Франківськ на подання СПС !!! 26.05.2004 р. ???
пл. сен. Олександра Єгорова Ів.-Франківськ на подання СПС !!! 26.05.2004 р. ???
Пл.сен-ка Богдані Процак Севастополь На под БКБ прот ? 17.04.2004 р ?
Пл.сен-ка Галини Єременко. Войн Червоноград На под БКБ прот ? 17.04.2004 р ?
Пл.сен-ка Марія Харчук Броди На под БКБ прот ? 17.04.2004 р ?
Пл.сен.В'ячеслав Свердун "Тис" Тернопіль На под БКБ прот ? 17.04.2004 р ?
Пл.сен. Віктор Власко "ЦМ", Ічня На под БКБ прот ? 17.04.2004 р ?
пл.сен.пр. Ю.Гладкому, ВБ Львів Ч.8 від 21.06.2006
пл.сен.пр. Мар’яні Мишньовій Тис. 1 УПС „Тисовських” Ч.8 від 21.06.2006
пл.сен.пр. Наталії Конопльовій Тис. 1 УПС „Тисовських” Ч.8 від 21.06.2006
пл.сен.пр. Наталії Кузовеніній Тис. 1 УПС „Тисовських” Ч.8 від 21.06.2006
пл.сен.пр. Анатолію Кузовеніну,Тис. 1 УПС „Тисовських” Ч.8 від 21.06.2006
пл.сен.пр. Валентині Димитровій Тис 1 УПС „Тисовських” Ч.8 від 21.06.2006
2 -ге відзначення УПС за діяльність у Пласті орден "Св. Юрій" в сріблі

Ч. ступінь, ім'я, прізвище осередок ВнесенняКПС/КПР Рішення ГПБ Примітки
? пл. сен. Олесь Криськів. ЧМ Львів 1993 р. ЮМПЗ -93
? пл. сен. Богдан Генега. ЛЧ Львів 1993 р. ЮМПЗ -93
? пл. сен. Мирослав Павловський. СМ Тернопіль 1993 р.
16 пл. сен. Віталій Окуневський, ЦМ Моршин 21.06.97 р. Сокіл 1997 р
17 пл. сен. Богдан Олексій, ЦМ Тернопіль 21.06.97 р. Сокіл 1997 р
18 пл. сен. Наталія Літковець Рівне 21.06.97 р. Сокіл 1997 р
19 пл. сен. Оксана Заліпська Рівне 21.06.97 р.
20 пл. сен. Вячеслав Стебницький. V Львів 21.06.97 р. Сокіл 1997
38 пл. сен. Григорій Пришляк Львів 12.10.1996 р. 12.09.1998 р.
39 пл. сен. Григорій Салевич Львів 12.10.1996 р. 12.09.1998 р.
40 пл. сен. Іван Якубовський Львів 12.10.1996 р. 12.09.1998 р.
41 пл. сен. Богдан Сітницький, ЧМ Львів 12.10.1996 р. 12.09.1998 р.
42 пл. сен. Володимир Кашицький Львів 12.09.1998 р.
48 пл. сен. Любомир Дячок. Войн. Червоноград 22.08.1999 р. Київ, КПЗ
65 пл. сен. Любомир Данилів. ЦМ Болехів 11.12.1999 р.
66 пл. сен. Євген Роїк Долина 11.12.1999 р.
67 пл. сен. Іван Нагірний, ЧК Стрий 06.11.1999 р. 11.12.1999 р.
68 пл. сен. Романа Найденко, ПС Стрий 06.11.1999 р. 11.12 1999 р.
69 пл. сен. Олег П`ясецький. ВБ Стрий 06.11.1999 р. 11.12.1999 р.
70 пл. сен. Надія Волощук, ПС Дрогобич 06.11.1999 р. 11.12.1999 р.
80 пл. сен. Василь Щекун, ЦМ Стрий 15.05.1999 р. 01.11.2000 р.
93 пл. сен. Василь Кузик, ОХ Тернопіль 06.11.1999 р. 17.08. 2002 р. Львів 2002
94 пл. сен. Степан Павлишин, ЦМ Жизномир 06.11.1999 р. 17.08. 2002 р. Львів 2002 р.
пл. сен. Розалія Мамалига 12.10.1996 р. ? посмертно
пл. сен. Юліан Воробкевич. ЛЧ Львів 12.10.1996 р. ? посмертно
пл. сен. Володимир Раковський, ЧМ Львів 29.09.2001 р. ?
пл. сен. Василь Гуляк, Чок Богородчани 29.09.2001 р. ?
Пл.сен. Іван Гавдида,ВЛ Тернопіль БКБ УПС 24.04.04.Ч.1 посмертно
пл.сен.пр. Юрій Гладкий, ВБ Львів БКБ УПС 21.06.2006Ч.8 ?
3 - тє відзначення УПС за діяльність поза Пластом "Грамота Признання"

ступінь, ім'я, прізвище осередок Внесення БКБ УПС Рішення КПР
пл. сен. Олесь Рокіцький Тернопіль 20.04.1997 р.
пл. сен. Василь Щекун, ЦМ Стрий 20.04.1997 р.
пл. сен. Людмила Гураш Красне 23.03.2002 р.
пл.сен.пр.Юля Жданович, ДК Київ Прот.Ч.8 від 21.06.2006 ?
1-ше відзначення УПС за діяльність поза Пластом Вічний Вогонь в Золоті

Ч. ступінь, ім'я, прізвище осередок Внесення ГБП Рішення Начального Пластуна
13 пл.сен.пр. Микола Колесса Львів 10.12.1998 р.

За вияв геройства Пластовий Бронзовий Хрест

Ч. ступінь, ім'я, прізвище осередок Внесення ГБП Рішення Начального Пластуна
2 пл.сен.пр.Олександер Гаркавченко Одеса 27.03.1999 р.
Подяки КПС/КПР

№ ступінь, ім'я, прізвище осередок дата надання
пл. сен. Святослав Сурма. КВ Дрогобич 20.11.97
пл. сен. Романа Найденко Стрий 20.11.97
пл. сен. Роман Прокопів 20.11.97
пл. сен. Леонід Пасько Світловодськ 20.11.97
пл. сен. прих. Орися Литвин Кам`янка Бузька 17.02.2001 р.
Пл.сен.пр.Володимир Скоробський Київ „Дні Пласту в Києві” 2003 р. Голова КПС
Виступ на власне бажання

№ ступінь, ім'я, прізвище ОП,Курінь УПС Рішення БКБ УПС Рішення КПР
1 Пл.сен.пр. Андрій Гарматій Київ Прот.Ч.9 23.10 06

Викреслення

№ ступінь, ім'я, прізвище ОП,Курінь УПС Рішення БКБ УПС Рішення КПР
1 пл. сен. пр. Богдан Румак Ів.Фр. ОП 28.12.03 ? 26.05.04 ?

Пл.сен.пр.Олександер Дияконів Київ Прот.Ч.9 23.10 06

Виключення

№ ступінь, ім'я, прізвище ОП,Курінь УПС Рішення БКБ УПС Рішення КПР
1 Пл.сен.пр.Микола Сульжук Київ Прот.Ч.10 23.11.06

ПІДВИЩЕННЯ СТУПЕННЯ УПС Пластун сеніор праці

№ СТУПІНЬ, ім'я, прізвище, курінь Подання ОП УПС дата надання БКБ УПС
1 пл.сен.Володимир Скоробський Київ 26.11.1994 р.
2 пл. сен. Богдан Генега. ЛЧ Львів 26.11.1994 р.
3 пл. сен. Олесь Криськів. ЧМ Львів 26.11.1994 р.
4 пл. сен. Віталій Окуневський. ЦМ Моршин 26.05.1996 р.
5 пл. сен. Богдан Олексій, ЦМ Тернопіль 26.05.1996 р.
Пл. сен. прих. Валері Новак Вишгород 2004 Прот.Ч ???
Пл. сен-ка. прих. Олександра Єгорова Івано-Франківськ 2004 Прот.Ч ???
Пл. сен. прих. Анатолій Кузовєнін,Тис. Сватове Луг. 2004 Прот.Ч ???
Пл. сен-ка прих. Оксана Яблонська Львів 2004 Прот.Ч ???
пл. сен. В. Федорак, СМ Івано-Франківськ 24.04.04 Прот.Ч.1
ст. пл. Марта Фрищин Івано-Франківськ 24.04.04 Прот.Ч.1
Пл. сен. прих. Ярослава Зав'ялова Черляни, Льв.Округи ? подана на КПР 26.05.04
Пл. сен-ка. прих. Тетяна Переверзєва Авдіївка, Дон.обл. ?подана на КПР 24.06.04
Пл.сен. Іван Бучківський, 1923 р.н Самбір 15.01.05 Прот.Ч.3 ?
Пл.сен. Микола Сульжук (поновлено) Київ 12.05.05 Прот.Ч.2
Пл. сен. прих. о.Сергій Прудко, ДК (поновлено) Вишгород 15.01.05 Прот.Ч.3 ?
Пл. сен. прих. Ліля Прудко (поновлено) Вишгород 15.01.05 Прот.Ч.3 ?
пл.сен.Ігор Потеряйко, ДК Вишгород 21.06.06 Прот.Ч.8
пл.сен-ка Леся Машталер Коломия 21.06.06 Прот.Ч.8
пл.сен-ка Галина Іванаускайте Івано-Франківськ 21.06.06 Прот.Ч.8
ст.пл.розв. о. Іван Петляк, ЛЧ Станиця ? 21.06.06 Прот.Ч.8
ст.пл. Сергій Летенко,СМ Хто подав? 21.06.06 Прот.Ч.8
Пл.сен.Ігор Фігґлюс, Побр. Київ 23-24.09.06 Прот.Ч.9

Пластун сеніор довіри

№ ступінь, ім'я, прізвище Подання ОП УПС дата надання БКБ
1 пл. сен. Роман Дзюпин Львів 30.03.1996 р.
2 пл. сен. Григорій Пришляк Львів 30.03.1996 р.

3 пл. сен. Мирослав Самагальський Львів 30.03.1996 р.
4 пл. сен. Богдан Сітницький, ЧМ Львів 30.03.1996 р.
5 пл. сен. Іван Якубовський Львів 30.03.1996 р.
6 пл. сен. Олесь Рокіцький Тернопіль 20.04.1997 р.
7 пл. сен. Ольга Капись Рівне 20.11.1997 р.
8 пл. сен. Любомир Дячок. Войн Червоноград 20.11.1997 р.
9 пл. сен. Володимир Русанов. ЧК Рівне 20.11.1997 р.
10 пл. сен. Вячеслав Свердун, ЦМ Козова 23.03.2002 р.
11 пл.сен.Володимир Скоробський, ДК Київ 21.06.2006 р. Прот.Ч.8
12 пл.сен.Кость Тесленко Київ 21.06.2006 р. Прот. Ч.8

Пластун сеніор керівництва

№ ступінь, ім'я, прізвище ОП УПС Рекомендації БКБ дата надання ГПБ
1 пл. сен. Богдан Сітницький, ЧМ Львів 08.02.1997 р.
2 пл. сен. Григорій Пришляк Львів 08.02.1997 р.
3 пл. сен. Іван Якубовський Львів 08.02.1997 р.“Cлово сеніорату” — видання Крайової булави УПС Пласту НСОУ.
Склад редакційної групи: головний редактор пл. сен. пр. Олег Климчук, ЧК, відповідальні за випуск: пл. сен. пр. Володимир Скоробський, ДК, пл. сен. о. Сергій Прудко, ДК.
Вимоги до матеріалів: приймаються інформаційні та дискусійні матеріали про діяльність уладу й Пласту в цілому. Матеріали мають містити назву, текст, підпис (посаду або пластовий ступінь, ім’я та прізвище, курінь автора). Рукописи не рецензуються й не повертаються. Редакція залишає за собою право редагувати й скорочувати надіслані тексти. Листування з авторами й читачами ведеться на сторінках газети. Відповідальність за точність назв і дат несе автор. В електронному форматі матеріали подаються на адресу serhij.prudko@gmail.com, в друкованому: а.с. 101, м.Вишгород, 07300

Немає коментарів: